Перший сингл «Sex Pistols»
Культура і мистецтвоВолодимир Лук'янюк
26 листопада 1976 року компанія EMI Records випустила перший сингл «Anarchy in the UK» групи «Sex Pistols», який досить швидко вийшов на 38-у позицію британських чартів, хоча із цензурних міркувань не транслювався радіостанціями. На обкладинці: Пол Кук, Глен Метлок, Джонні Роттен і Стів Джонс
7669
Читати 3 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Група «Sex Pistols» була створена в 1975 році Малкольмом Маклареном, менеджером магазину панк-одягу, на основі підліткової лондонської групи The Strand — до Стіва Джонса, Томаса Кука і Глена Метлока приєднався вокаліст Джон Лайдон, який за гнилі зуби отримав прізвисько Роттен (rotten — «гнилий» англійською). Лайдон погано співав, не попадав у ноти, але група задумувалась як епатажна та неформальна і 19-літній Роттен із зеленим непричесаним волоссям, маніакальним поглядом (який був наслідком перенесеного в дитинстві менінгіту) і манерою одягатися в стилі бомжа ідеально підкодив на роль фронтмена.

Певнийий час «Sex Pistols» виступали в пабах і коледжах Лондона із кавер-версіями популярних рок-груп, не здобувши ніякої популярності і відзначаючись лише тим, що практично всі їх концерти закінчувались бійками із нечисленними глядачами. Перша власна композиція групи, «Pretty Vacant», була написана Гленом Метлоком в кінці 1975 року, а з березня 1976 року зусиллями Макларена «Sex Pistols» почали виступити в лондонських клубах, завдяки чому їх стиль панків став поширюватись не лише як мода на панків, а як соціальний протест, — у групи з'явився постійний звукрежисер, почалися виступи в провінції, хоча ніяких власних студійниз записів група не робила. У серпні 1976 року «Sex Pistols» вперше виступили в прямому ефірі провінційного ТБ — в Манчестері вони виконали свою другу власну композицію «Anarchy in the UK».

Коло прихильників «Sex Pistols» постійно зростало — їх концерти збирали вже сотні глядачів. Того ж 1976 року відбувся перший зарубіжний концерт у Парижі і було підписано перший контракт з компанією EMI Records, яка 26 листопада 1976 року випустила перший сингл «Anarchy in the UK». Він досить швидко вийшов на 38-у позицію британських чартів, хоча із цензурних міркувань не транслювався радіостанціями.

Попурність «Sex Pistols» росла і підкріплювалась постійними скандалами, бійками і дебошами як на концертах, так і під час виступів на телебаченні. Запланований на осінь 1976 року тур по містах Великобританії був зірваний із-за заборони концертів місцевими властями, а вандалізм і антисоціальні витівки «Sex Pistols» під час тих концертів туру, що все-таки відбулись, змусило EMI розірвати контракт.

Світову славу «Sex Pistols» принесла пісня «God Save the Queen» — записана наступного року, вона стала протестом соціальних низів проти верхівки суспільства в особі королеви Єлизавети, названої в тексті кретинкою і нелюдською істотою, а її режим правління — фашистським. Заборонений до трансляції на BBC і всіх британських радіостанціях, сингл «God Save the Queen», тим не менш, став найвпізнаванішою композицією у стилі панк-рок.

Друк 4
Володимир Лук'янюк спеціально для © «Цей день в історії», 9 листопада 2014. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 26 листопада

Третє правління Влада Дракули

1476
#ЦейДень

Все про 26 листопада

Події, факти, персоналії

Битва на Березині

1812

«Трикутник смерті» УНР

1919

Гробниця Тутанхамона

1922

Марсіанська наукова лабораторія

2011