Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Перша атомна субмарина
30 вересня 1954 року у США закінчились випробування і взято на озброєння перший у світі атомний підводний човен «Наутілус».
На обкладинці: Атомний підводний човен «Наутілус»
7823
Наука, освіта і техніка
"Наутілус" був збудований у США під керівництвом капітана Хаймана Ріковера, військового інженера російського походження, котрий з 1946 року брав участь у американській атомній програмі. В 1947 році йому доручили роботу над атомною субмариною і, будучи фанатичним "трудоголіком" і талановитим спеціалістом, він збудував «Наутілус» на кілька років раніше запланованого терміну.
«Наутілус» в Музеї підводних човнів міста Гротон (штат Коннектикут)
«Наутілус» в Музеї підводних човнів міста Гротон (штат Коннектикут)
21 січня 1954 року перша леді США Мемі Ейзенхауер розбила пляшку шампанського об борт "Наутілуса", котрий був спущений на воду в місті Гротон, штат Коннектикут, а 30 вересня 1954 року стометровий «Наутілус» водотонажністю 3180 тон був зарахований до складу бойових кораблів американського морського флоту; у своє перше плавання він відправився 17 січня 1955 року. Атомна енергетична установка потужністюю 9860 кВт забезпечувала швидкість більше 23 вузлів і дальність плавання у підводному положенні складала 40 тисяч кілометрів.
У перші ж роки свого існування «Наутілус» побив ряд рекордів для підводних кораблів, а у серпні 1958 року вперше в історії під водою досягнув географічного Північного полюсу Землі. Після 25 років служби і майже мільйона пройдених під водою кілометрів, 3 березня 1980 року «Наутілус» був списаний і у 1986 році став головним експонатом Музею підводних човнів у Гротоні (штат Коннектикут).
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також


понад

20 ТИСЯЧ СЛІВ

чужомовного походження
Наука, освіта і техніка
Америка
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 30 вересня

#ЦейДень
Все про 30 вересня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left29 вересня
1 жовтняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward