Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Союзницький десант у Дьєпі
19 серпня 1942 року в ході Другої світової війни сім тисяч канадсько-британських військовослужбовців здійснили спробу висадитись на французьке узбережжя біля міста Дьєп, щоб оцінити німецьку реакцію і зруйнувати прибережні оборонні споруди, портові будівлі та інші об'єкти. Але, наразившись на потужну німецьку оборону, зазнали невдачі, втративши більше половини вбитими і пораненими.
15433
Друга Світова війна
Незважаючи на велику кількість противників десанту у Дьєпі, розробка операції "Раттер" (пізніше — "Ювілейна") розпочалась у кінці 1941 року і прискорилась на початку наступного, коли завдяки успіхам Червоної Армії, німці були змушені перекинути на Східний фронт значні сили. Значний тиск на британське командування чинило і радянське керівництво, вважаючи, що початок військових дій проти Німеччини на території континентальної Європи змусить німців відкликати зі Східного фронту до 40 дивізій.
Місце висадки на узбережжі Ла-Маншу вибиралось, виходячи із його досяжності винищувачами Великої Британії. Планувалось силами десанту оволодіти портом і утримувати його до підходу основних сил. Основна задача покладалась на канадські частини, підтримувані британським десантом, який мав знешкодити берегові батареї по обидва боки від порту. Висадка піхоти, підтримуваної танковим полком, мала відбутись на шести пляжах; з моря десант підтримувався кораблями британського флоту.
Операція розпочалась о 4-50 ранку 19 серпня 1942 року. 5 тисяч канадців і 2 тисячі британців наразились на потужну німецьку оборону і за дев'ять годин бою втратили 3614 чоловік убитими, пораненими або взятими в полон. Було втрачено також 106 літаків, 33 транспортних судна, есмінець і 30 танків. Втрати німців склали 591 людину вбитими і пораненими.
Після цієї невдачі ідея відкриття у Європі Другого фронту було відкладена на невизначений термін, а досвід, набутий при десанті біля Дьєппа став основою для планування вдалої висадки союзників у Нормандії в 1944 році.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Головні події 19 серпня

#ЦейДень
Все про 19 серпня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left18 серпня
20 серпняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward