сьогодні
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Колумб ступив на землю Америки
1 серпня 1498 року під час свої четвертої експедиції Христофор Колумб вперше ступив на землю континентальної Америки в районі півострова Парія (сучасна Венесуела). Вважаючи, що це острів, Колумб назвав його Isla Santa (Святий Острів) і проголосив власністю Іспанії.
10491
Подорожі і відкриття
Колумб народився в Генуї в 1451 році і в молоді роки працював моряком на багатьох суднах. З часом у нього з'явилась нав'язлива ідея про існування західного шляху до Індії та Китаю. В той час традиційний для європейців маршрут до Південно-Східної Азії, що пролягав через Близький Схід, контролювався Оттоманською імперією і був фактично закритим із-за небезпечності подорожі. Будучи людиною освіченою, Колумб вірив у те, що Земля кругла, але як і більшість його сучасників, погано уявляв її реальні геометричні розміри - за розрахунками Колумба, Східна Азія мала б знаходитись там, де сучасна Америка (в той час ніхто про існування Тихого океану не знав).
Вважаючи, що лише Атлантичний океан розділяє Європу від багатої Індії і цей шлях цілком реально здолати, Колумб звернувся зі своїм планом відкриття західного шляху в Азію до короля Португалії Жуана II, але не знайшов підтримки. Король Іспанії Фердинанд і королева Ізабела також двічі відхиляли ідею Колумба, але в січні 1492 року, після завоювання столиці маврів Гранади, окрилені перемогою, іспанські монархи погодились фінансувати експедицію Колумба.
3 серпня 1492 року Колумб і 90 чоловік команди відпливли з міста Палос на трьох невеликих кораблях "Санта Марія", "Пінта" і "Ніка". 12 жовтня експедиція побачила землю, очевидно, сучасний острів Уолтінг Багамського архіпелагу, висадилась на ньому і оголосила іспанською територією. Через місяць Колумб добрався до сучасної Куби, котру він спочатку прийняв за материковий Китай, а пізніше вважав Японією. Колумб назвав острів Іспанйола і заснував на ньому невелику колонію з 39 чоловік. Через три місяці він повернувся до Іспанії зі зразками золотих прикрас, що носили "індійці", як доказ величезних багатсв, до яких він ніби-то отримав доступ. Це справило належне враження і березні 1493 року Колумб був прийнятий іспанськими монархами з великими почестями, отримав титул "адмірала морів і океанів" і підтримку в організації другої експедиції.
У вересні 1493 року Колумб відплив з Кадіса на чолі великого флоту з 17 кораблів і 1500 майбутніх колоністів. У листопаді експедиція досягнула Антільських островів, потім Іспанйоли, де було виявлено, що попередні колоністи убиті місцевими жителями. Колумб заснував нову колонію і продовжуючи подорож, відкрив Пуерто-Ріко, Ямайку і численні невеликі Карібські острови. Повернувшись в червні 1496 року до Іспанії, Колумб був зустрітий досить прохолодно, оскільки затрати на експедицію не окупились.
Однак, Ізабелла і Фердинанд погодились спорядити третю експедицію і зобов'язали Колумба знайти шлях саме до Індії. В травні 1498 року Колумб відплив на шістьох суднах, три з яких везли колоністів, а три - провіант до Іспанйоли. На цей раз було відкрито Трінідад і узбережжя сучасної Південної Америки. 1 серпня 1493 року експедиція висадилась на узбережжі Венесуели, де було встановлено іспанський прапор. Пливучи далі, Колумб проминув устя ріки Оріноко і згодом збагнув, що відкрив новий континент. Будучи людиною глибоко релігійною, Колумб зробив висновок, що Венесуела - це зовнішня частина садів Едема.
Добравшись до Іспанйоли, Колумб виявив, що в колонії панує анархія і головними інтриганами були його брати Дієго і Бартоломео - колоністи розділились на ворогуючі табори, котрі, в свою чергу, протистояли місцевим індіанцям із племені таїно. Клумб почав наводити порядок, але вніс ще більший розлад, і в 1500 році Ізабела та Фердинанд направили до Іспанйоли свого представника Франциско де Бобаділью, котрий арештував Колумба з братами і відправив їх до Іспанії в кандалах.
Після повернення Колумб був звільнений з-під варти і через два роки отримав монаршу згоду на четверту експедицію, метою котрої були пошуки земного раю, шляху до Індії і покладів золота, про котрі всі ці роки розповідав Колумб. В травні 1502 року він відплив з Кадіса у свою четверту і останню подорож до Нового Світу. Колумб проплив вздовж східного узбережжя Центральної Америки, сподіваючись знайти шлях на Захід. Так і не досягнувши успіху, під час повернення до Іспанйоли штормом кораблі експедиції були прибиті до Ямайки, де Колумб з екіпажем попав у полон. Двом іншим капітанам вдалось втекти на каное і лише через рік Колумба було звільнено.
Він повернувя до Іспанії в листопаді 1504 року. Королева Ізабелла померла через три тижні, король Фердинанд категорично відмовив Колумбу в аудієнції і він більше не зміг організувати нової експедиції. Не дивлячись на те, що Колумб мав пристойний прибуток від золотих скарбів, що привозились з Іспанйоли, помер він 20 травня 1506 року у бідності і без визнаня, навіть не усвідомлюючи значення своїх відкрить для людства.
Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Поділ Київської митрополії на дві юрисдикції
Сьогодні
Поділ Київської митрополії на дві юрисдикції
Подорожі і відкриття
Америка
Латинська Америка
Середньовіччя

Головні події 1 серпня

#ЦейДень
Все про 1 серпня
Події, факти, персоналії
1 серпня 1941 року на підставі декрету Адольфа Гітлера від 17 липня 1941 року окуповані нацистами західні облас..
1941
keyboard_arrow_left31 липня
2 серпняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward