Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Націоналізація Суецького каналу
26 липня 1956 року президент Єгипту Гамаль Абдель Нассер оголосив про націоналізацію Суецького каналу, англо-французької власності. Це призвело до "Суецької кризи", коли територія каналу була окупована британськими, французькими та ізраїльськими військами.
На обкладинці: Суецький канал
9614
Політика
Суецький канал, що з'єднує Червоне і Середземне моря, був збудований французами в 1869 році і протягом наступних 87 років перебував під контролем Франції та Британії. Він був стратегічно важливий для Європи як недорогий шлях для морських перевезень близькосхідної нафти. Після закінчення 2-Ї Світової війни під тиском Єгипту з території каналу були виведені британські війська, а в липні 1956 року, з метою зібрання коштів для будівництва Асуанської дамби, президент Єгипту Нассер розпорядився націоналізувати канал.
У відповідь Ізраїль у жовтні, а Британія та Франція в листопаді десантували в районі каналу війська і окупували його. Під тиском Радянського Союзу, США та Організації Об'єднаних Націй з грудня по березень наступного року всі іноземні війська були виведені і канал поновив свою роботу.
Через десять років Єгипет знову закрив судноплавство по Суецькому каналу через Шестиденну війну, коли ізраїльтянами було окуповано Сінайський півострів. Судноплавство було поновлене в 1975 році, після підписання єгипетським президентом Анваром Садатом мирного договору з Ізраїлем.
Сьогодні Суецький канал є одним з основних джерел доходу Єгипту, поряд з видобутком нафти і туризмом — по ньому пропливає в середньому 50 суден щоденно, перевозячи за рік близько 300 мільйонів тон вантажу і заробляючи при цьому понад 5,2 мілрд долаів.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Битва біля ріки Ярмук
Сьогодні
Битва біля ріки Ярмук
Політика
Африка
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 26 липня

#ЦейДень
Все про 26 липня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left25 липня
27 липняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward