Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Взяття Єрусалиму
14 липня 1099 року, після шести днів облоги учасники Першого хрестового походу під керівництвом герцога Нижньої Лотарінгії Годфріда Бульонського взяли штурмом Єрусалим і вирізали майже всіх його жителів та спалили мечеті і синагоги.
11620
Релігія
З початку 11 сторіччя християни в Єрусалимі почали зазнавати все більших утисків від мусульман-правителів міста, особливо після 1071 року, коли місто перейшло від достатньо толерантних єгиптян до турків-сельджуків. Розбивши візантійську армію при Манзікерті, турки завоювали більшу частину Малої Азії і загрожували захопити Константинополь, що спонукало візантійського імператора Олексія Комніна звернутись до Заходу по допомогу. В 1095 році папа римський Урбан II закликав до походу на захист близько-східних християн і завоювання святих земель. Переслідував він і іншу мету — папа сподівався, що похід на завоювання Єрусалиму ліквідує розкол між римо-католицькою і грецькою православною церквами і допоможе йому стати на чолі єдиної церкви.
В 1096 році військо, що складалось із 4 тисяч лицарів і 25 тисяч піхотинців, під керівництвом Раймонда Тулузького, Годфріда Бульонського, Роберта Фландрського і Богемонда Отрантського вирушило на схід і в 1097 році увійшло на територію Малої Азії. В червні хрестоносці при допомозі візантійської армії захопили Нікею, головну твердиню сельджуків у Малій Азії, розбили армію турків біля Дорілаема і після шестимісячної облоги захопили Антіохію, вирізавши у місті тисячі міщан і ворожих солдатів.
Наступні шість місяців хрестоносці готувались до походу до своєї кінцевої мети — Єрусалиму. 7 липня 1099 року 1200 кавалеристів і 12 тисяч піхотинців, все що, лишилось від армії хрестоносців, підійшли до стін святого міста. Виявивши його надзвичайно укріпленим, хрестоносці почали будівництво трьох величезних штурмових башт, котре завершилось 13 липня. Наступної ж ночі почався штурм міських стін. Загін Годфріда Бульонського був першим, що проник у місто і відкрив головні ворота. Після захоплення Єрусалиму 14 липня 1099 року християни знищили кілька десятків тисяч його жителів, не жаліючи ні дітей, ні жінок.
Через тиждень Готфрід Бульйонський прийняв титул барона і «Захисника Гробу Господнього» і був проголошений правителем новоствореного Єрусалимського королівства.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Єва Браун і Адольф Гітлер в Бергофі
Фотоархів
Єва Браун і Адольф Гітлер в Бергофі
Релігія
Війни
Битви
Азія
Середньовіччя

Головні події 14 липня

#ЦейДень
Все про 14 липня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left13 липня
15 липняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward