Прем'єра бікіні
5 липня 1946 року в Парижі, на показі мод в басейні Молітор Пул відбулася прем'єра бікіні — модель Мішелін Бернардіні вперше продемонструвала купальний костюм, що складався з невеликих за розміром двох окремих частин, створений модельєром Луї Ріердом. На обкладинці: Мішелін Бернардіні, 1946 рік © AFP
24465
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Європейські жінки почали носити купальні костюми-двійки ще в 30-і роки. Вони складались з топа і шортів досить великих по об'єму, щоб прикрити пупок і більшу частину тіла. В США купальні костюми з двох частин з'явились в роки Другої Світової війни, коли відчутними стали проблеми з тканинами.

У 1946 році, після перемоги у війні, французькі модельєри запропонували публіці моделі одягу, що давали людині відчуття свободи і невимушеності. Це стосувалось і купальників. Жак Хайм і Луї Ріерд запропонували два прототипи бікіні. Хайм назвав свою модель "атом" і пропагував її під гаслом "найменший у світі купальний костюм". Модель Ріерда, котра складалася із ліфчика і двох трикутників, з'єднаних вузькою смужкою, була значно менша за розміром і рекламувалась як "менший від найменшого у світі купального костюма". Він назвав її "бікіні" по назві атола Бікіні, де невдовзі перед тим американці випробували атомну бомбу.

У Ріерда виникли проблеми із пошуком професійної манекенниці, котра б продемонструвала на публіці цей явно скандальний наряд. Тому він звернувся до Мішлен Бернардіні, танцівниці, готової вийти на подіум і оголеною. Після свого тріумфального виступу Бернардіні отримала більше 50 тисяч листів від фанів і здобула світову славу.

Молоді жінки в бікіні на середземноморських пляжах викликали занепокоєння громадськості та властей, і свого часу Іспанія та Італія намагались заборонити появу в бікіні на громадських пляжах, але в кінці 50-х вони припинили протидію, не справившись із масовим поширенням цього типу купальних костюмів. Бізнес Ріерда процвітав вже під новим гаслом "справжнє бікіні повинно проходити через обручальне кільце". В пуританській Америці протистояння бікіні тривало до початку 60-х, але теж не змогло витримати натиску популяризації серед молоді, особливо серед любителів серфінгу і рок-груп на кшталт Beach Boys.

Сьогодні бікіні — це вже зовсім не "писк сезону", особливо в Бразилії і на Середземномор'ї, де особливою популярністю користується "монокіні", костюм, що складається лише з нижньої частини бікіні.

Друк
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Дивіться також

Головні події 5 липня

Ферраро-Флорентійська унія

1439
#ЦейДень

Все про 5 липня

Події, факти, персоналії

Незалежність Венесуели

1811

Створення Комуністичної партії (більшовиків) України

1918

Курська битва

1943