Помер
Майкл Джексон
25 червня 2009 року у своєму домі в Лос-Анжелесі від фатальної комбінації препаратів, наданих особистим лікар, на 51-у році життя помер Майкл Джексон, один з найбільш комерційно успішних артистів світу. Через тривале розслідування причин його смерті публічна церемонія прощання відбулась лише 7 липня, а самі похорони — 3 вересня 2009 року.
12048
Читати 4 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Майкл Джексон народився 29 серпня 1958 року в місті Гері, штат Індіана, і був сьомим у багатодітній сім'ї Кетрін і Джозефа Джексонів. У віці 5 років він почав виступати зі старшими братами в музичній групі свого батька, яка після підписання в 1968 році контракту з компанією «Motown Records», отримала назву «Jackson 5». За два роки чотири їх сингла займали перше місце в «Гарячій сотні» американського журналу «Білборд». Продовжуючи співати з братами, в 1971 році Джексон випустив свій перший сольний сингл «Got to Be There», а в 1978 році, коли успіх сімейного ансамблю пішов на спад, вирішив повністю зосередитись на власній кар'єрі.

Співпрацюючи з продюсером Квінсі Джонсоном, у 1979 році Майкл Джексон записав альбом «Off The Wall», котрий мав великий комерційний успіх, а в 1982-у — «Thriller». Проданий рекордним (й по сьогодні) тиражем понад 50 мільйонів копій по всьому світу альбом зробив Джексона всесвітньо знаменитим — «Thriller» 37 тижнів був у лідерах «Білборд», завоював вісім премій «Греммі» і сім премій «American Music Awards», а знятий наступного року 14-хвилинний фільм «Thriller», що активно транслювався на щойно створеному каналі MTV, встановив нові стандарти музичних відео.

Того ж таки 1983 року на концерті з нагоди ювілею компанії «Motown» Джексон, одягнутий у чорний фетровий капелюх і одну білу рукавичку, вкриту стразами, виконав тепер уже знамениту «місячну доріжку», що стало фірмовим образом співака на десятиліття вперед. Однак наступний рік став для Джексона невдалим — під час зйомок рекламного кліпу загорілось волосся і Майкл отримав опіки голови 3 ступеню. Цей інцидент спровокував спадкову хворобу, що порушує пігментацію шкіри, — Джексон зробив кілька пластичних операцій з пересадки шкіри, був змушений уникати сонячного проміння і регулярно приймати знеболюючі препарати. Після цього він також зробив ряд косметичних пластичних операцій обличчя, що породило масу чуток і домислів на цей рахунок.

Незважаючи на феноменальний успіх альбомів «Bad» (1987) і «Dangerous» (1991), через підвищену увагу преси Джексон велику частину часу проводив на самоті у своєму ранчо в Каліфорнії, де усамітнився від усієї рідні. У 1993 році він був звинувачений в розтлінні 13-річного хлопчика, який був гостем в його будинку, і, незважаючи на припинене кримінальне переслідування, конфлікт було залагоджено виплатою компенсації у 20 млн доларів. Аналогічне звинувачення було висунуто проти Джексона і в 2003 році — після скандального судового процесу в 2005 році, він був виправданий за всіма пунктами звинувачення.

У ці роки Джексон зіткнувся не лише з сильною критикою засобів масової інформації за його радикальну зміну зовнішності та кримінальні звинувачення, але й і з фінансовими проблемами — після тривалої паузи у концертній та студійній діяльності весною 2009 року він почав готуватися до серії літніх концертів в Лондоні. Проте 25 червня 2009 року після зробленої його особистим лікарем ін'єкції знеболюючого Джексон впав у кому і був доставлений до лікарні університету Каліфорнії у Лос-Анджелесі, де помер близько 15 години за місцевим часом.

Через тривале розслідування смерті Майкла Джексона публічна церемонія прощання, яка транслювалась всім світом по ТВ та інтернету, відбулась у Лос-Анжелесі лише 7 липня за присутності 20 тисяч чоловік, після чого тіло було забране сім'єю і поховане на кладовищі «Форест Лаун» 3 вересня 2009 року. Згідно із заповітом Майкла Джексона, складеним ще у 2002 році, його півмільярдні (на той момент) статки і опіку над його трьома дітьми він заповів матері, не залишивши ні цента ні своїм колишнім дружинам, ні батькові. Протягом першого року після смерті Джексона у світі було продано 42,5 млн примірників його альбомів, а сплеск інтересу до нього був настільки великим, що Джексон став рекордсменом серед померлих знаменитостей — лише в 2015 році він "заробив" 115 млн доларів.

У 2011 році в Лос-Анджелесі відбувся суд над особистим лікарем Джексона доктором Конрадом Мюрреєм, який був визнаний винним у заподіянні ненавмисної смерті і засуджений до 4 років ув'язнення.

Правила життя Вацлава Гавела
Правила життя
Правила життя Вацлава Гавела
Друк 2
Володимир Лук'янюк спеціально для © «Цей день в історії», 16 червня 2016. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 25 червня

Османське завоювання Белграда

1521
#ЦейДень

Все про 25 червня

Події, факти, персоналії

Остання перемога американських індіанців

1876

Початок Корейської війни

1950

Незалежність Словенії і Хорватії

1991