Колонія Гонконг
9 червня 1898 року в Пекіні представниками урядів Китаю та Британії підписано договір про продовження оренди британцями Гонконгу ще на 99 років.На обкладинці: Герб Гонконгу в 1959-97 роках
14716
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Територія сучасного Гонконгу увійшла до складу Китаю в часи правляння династії Цінь (III ст. до н. е.) і з часом стала торговим портом. Першою з європейських країн, яка проявила інтерес до Гонконгу стала Велика Британії, Ост-Індська компанія якої з XVIII століття розмістила тут і в провінції Гуанчжоу свої представництва. У 1839 році Велика Британія розпочала Першу опіумну війну проти династії Цін за розширення торгівлі і захисту своїх торгових інтересів в Китаї. Вона закінчилась підписанням Нанкінського договору 29 серпня 1842 року, за яким Британія отримала велику контрибуцію, право вести торгівлю в китайських портах і контроль над островом Гонконг.

Через два роки на острові було засноване місто Вікторія, а сам Гонконг отримав статус колонії. Після поразки у Другій опіумній війні 1860 року, колонія розширилась за рахунок півостровів Цзюлун і Коулун, які разом із Гонконгом за договором 9 червня 1898 року були передані Великобританії в оренду на 99 років. Гонконг був оголошений вільним портом і в 1910 році був з'єднаний залізницею з материковим Китаєм.

В ході Другої світової війни Гонконг був окупований Японією з 1941 по 1945 рік. Після проголошення Китайської Народної Республіки в 1949 році, у Гонконг перемістилась більшість компаній з Шанхаю і Гуанчжоу, які рятувались від переслідування комуністичним режимом. Це сприяло зростанню чисельності населення і економічному росту. З початку 1960-х роках в Гонконзі почався індустріальний бум завдяки орієнтації промисловості на експорт, а з кінця 1970-х років Гонконг став основним інвестором в економіку материкового Китаю, який змінив свою економічну політику зі смертю Мао Цзедуна.

У 1984 році КНР і Велика Британія підписали Спільну китайсько-британську декларацію, згідно з якою в 1997 році мала відбутися передача суверенітету над усією територією Гонконгу на користь КНР зі збереженням його особливого статусу в складі КНР, що дозволить Гонконгу зберігати свої закони і високий ступінь автономії протягом як мінімум 50 років після передачі. Офіційний перехід Гонконгу під юрисдикцію КНР відбулась 1 липня 1997 року за присутності вищих китайських урядовців і членів британської королівської сім'ї.

Арешт Горбачова у Форосі
Політика
Арешт Горбачова у Форосі
Друк 5
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 9 червня

Смерть Нерона

68
#ЦейДень

Все про 9 червня

Події, факти, персоналії

Перший Праведний халіфат

632

Початок Реконкісти

721

Саміт G7 у Квебеку

2018