Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Рубрики
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
Цей день в історії
menu
toggle_off
Окупація Данії та Норвегії
9 квітня 1940 року у відповідності з оперативним планом "Маневри на Везері", затвердженим Адольфом Гітлером ще 1 березня, почалось вторгнення німецьких військ на територію двох нейтральних держав — Данії та Норвегії. Протягом декількох годин було окуповано всю Данію і король Крістіан X оголосив про капітуляцію країни; окупація Норвегії була завершена 10 червня 1940 року.
15654
Читати 1 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Усвідомлюючи стратегічне значення Норвегії, напередодні німецького вторгнення в Скандинавію Великобританія почала встановлення морських мін у норвезьких прибережних водах, що, однак, не завадило німецьким кораблям висадити десанти у більшості портів Новрегії. Цьому сприяв наказ норвезького військового командування, лояльного до профашистської партії Національне Об'єднання на чолі з колишнім мінстром закордонних справ Віндкуном Квіслінгом, — гарнізонам у припортових містах було віддано наказ не вчиняти опір німецьким військам. Тим не менш англійцям вдалось потопити три німецьких крейсери і десять есмінців.

Через декілька годин після початку інтервенції столицю Норвегії Осло зайняв німецький парашутний десант і було створено маріонетковий уряд на чолі з Відкуном Квіслінгом, чиє прізвище в багатьох мовах стало синонімом слова "зрадник". Проте норвезькі війська відмовились визнати пронімецький уряд і разом з британцями протягом кількох місяців чинили опір окупантам. Однак посилення німецького наступу у Франції змусило Велику Британію перекинути в Європу частину військ з Норвегії і на початку червня опір регулярних норвезьких військ було зламано.

Данія і Норвегія стали другою і третьою європейськими країнами, окупованими гітлерівською Німеччиною в ході Другої світової війни.

Друк
«Цей день в історії» © 2001-20. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 9 квітня

#ЦейДень
Все про 9 квітня
Події, факти, персоналії