Розп'яття Ісуса з Назарета
7 квітня 30 року (або 3 квітня 33 року), у п'ятницю, напередодні іудейської Пасхи, перед міськими воротами Єрусалиму на горі Голгофа за богохульство розіп'ято на хресті Ісуса з Назарета.
34269
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Ісус прийшов до Єрусалиму, щоб відсвяткувати Пасху разом зі своїми 12-а учнями, з якими він ходив по країні і проповідував. Народ влаштував йому урочисту зустріч. Це викликало невдоволення первосвященників, які боялись, що народ відвернеться від правильної віри і послідує за новим учителем. Після таємної пасхальної трапези Ісус зі своїми учнями направився за місто, де його схопили озброєні служителі синедріона — один із учнів, Іуда Іскаріот, виказав Христа, поцілувавши його.

Ісус постав перед зібранням старійшин і книжників, котрі викликали підкуплених свідків. Хтось сказав, що ніби-то він заявляв, що може зруйнувати храм Господа і за три дні знов відбудувати його. Першосвященники поцікавились чи правде це і чи дійсно він месія. І коли Ісус підтвердив це, то йому був винесений попередній смертий вирок за богохульство.

Вранці наступного дня римський прокуратор Понтій Пілат затвердив засудження Ісуса на смерть, і, надівши на нього терновий вінок та поклавши йому на плечі важкий хрест, Ісуса повели на Голгофу, традиційне єрусалимське місце страт, де він був розіп'ятий між двома розбійниками за те, що називав себе Христом — сином Господа і царем Юдейським. Згідно з Новим заповітом, у момент смерті Ісуса "затьмарилось небо, землетрус струсив Єрусалим і завіса у храмі розірвалась посередині зверху до низу".

Ісус був похований у гробниці, вирубаній у скелі, знатного члена синедріона Йосипа Ариматейського, таємного свого послідовником, — він отримав у Пілата дозвіл зняти тіло з хреста, обгорнув його плащаницею. Ісус Христос воскрес з мертвих на третій день після смерті о ранній порі в неділю і з точки зору християнства своїм воскресінням він показав людству шлях спасіння та врятував його з полону гріха. На цьому заснована ідея святкування християнської новозавітної Пасхи (Великодня) відповідника Пасхи старозавітної. Через святе таїнство сповіді та причастя, для очищення від гріха церква причащає вірних християн освяченими дарами — тілом та кров'ю Ісуса Христа під видом хліба й вина. Коли в старозавітні часи людина очищувалася від гріха принесенням жертви у храмі, то із приходом і розп'яттям Христа людина отримує виправдання й очищення від гріха вірою у викуплення Кров'ю Христа.

Вознесіння Ісуса Христа на небо відбулося через 40 днів після воскресіння і в християнській традиції має статус торжества та відзначається великим святом завжди у четвер, на сороковий день після Великодня.

Друк 2
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 7 квітня

Метрична система мір

1795
#ЦейДень

Все про 7 квітня

Події, факти, персоналії

Зірка Мерилін Монро

1952

Загибель підводного човна «Комсомолец»

1989

Геноцид в Руанді

1994