сьогодні
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Смерть Ден Сяопіна
19 лютого 1997 року у віці 92-х років помер Ден Сяопін, комуністичний лідер і головний реформатор Китаю, останній із "великих" китайських революціонерів.
На обкладинці: Ден Сяопін
6539
Особистості
Ден Сяопін народився у місті Гуаньань, провінція Сичуань, і в 1920-х роках проживав у СРСР, де отримав політичну освіту, а потім був направлений до Китаю по лінії Комінтерну. Переживши розгром Компартії Китаю в 1927 році, Сяопін приєднався до партизанського руху проти Гоміньдану, де зблизився з Мао, і в 1954 році був обраний генеральним секретарем ЦК КПК. Навколо нього і голови КНР Лю Шаоци об'єднались противники екстремістської політики Мао Цзедуна.
У 1966 році опозиція була розгромлена і Ден Сяопіна було відправлено "на перевихованя" в народну комуну, звідки він повернувся в 1973 році за наполяганням заступника голови ЦК КПК Чжоу Еньлая і був призначений на партійну роботу в ЦК. Після смерті Мао в 1976 році Ден Сяопін разом з главою уряду Хуа Гофеном розправився з найактивнішими маоїстами, а через два роки усунув від влади і самого Хуа Гофена й проголосив "Новий великий похід" китайських комуністів: політику відкритих дверей і "чотирьох модернізацій" - промислової, сільськогосподарської, науково-технологічної та оборонної.
Перебуваючи офіційно на посту лише заступника голови Компартії і віце-прем'єра уряду, Ден Сяопін фактично був лідером партії та країни і зумів розставити на високих посадах своїх прихильників з молодшого покоління реформаторів, які віддавали перевагу праматизму над ідеологічними постулатами.
У 1989 році Ден став одним з ініціаторів придушення масових демократичних виступів молоді. У 1992 році він пішов з усіх постів, залишившись неформальним лідером партії. Його ідеї були офіційно проголошені основою ідеології Компартії Китаю поряд з марксизмом-ленінізмом та вченням Мао.
Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Замах на Джона Кеннеді
Сьогодні
Замах на Джона Кеннеді
Особистості
Азія
Новітня історія
Наш час

Головні події 19 лютого

#ЦейДень
Все про 19 лютого
Події, факти, персоналії
Руїни цирку в Грозному після тримісяної облоги і штурму міста російськими військами в ході Другої Чеченської ві..
2000
keyboard_arrow_left18 лютого
20 лютогоkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward