сьогодні
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Створення Європейського Союзу
7 лютого 1992 року в голландському місті Маастріхт міністри закордонних справ, економіки та фінансів країн - членів ЄЕС підписали "Договір про Європейський Союз", який передбачав трансформацію ЄЕС в новий економічний, валютний, а у перспективі і політичний Європейський Союз.
12220
Політика
Ядро 240-сторінкового документу, схваленого представниками 12 західноєвропейських держав, склали економічний і валютний союзи. До 1999 року країни мали знизити рівень інфляції нижче 3% і ввести єдину валюту, за стабільністю якої мав наглядати незалежний Європейський банк.
Європейський Союз, 1992
Європейський Союз, 1992
До цього ж терміну має бути введене єдине громадянство, а жителі об'єднаної Європи отримають активне і пасивне виборче право на виборах до місцевих органів країни, в якій вони в даний момент проживають; право на перебування у будь-якій країні Європейського союзу буде необмеженим.
Із-за особливої позиції Великобританії поза Договором залишились питання соціального захисту населення і був виключений пункт про прийняття рішень з основних питань простою більшістю голосів. Учасники Маастріхтської зустрічі домовились про те, що більшістю голосів будуть прийматись рішення лише з деяких питань зовнішньої політики (Великобританія наполягала на принципі одностайності прийняття рішень в усіх сферах зовнішньої політики), а оборонна політика країн - учаниць Європейського союзу буде формуватись спільними зусиллями на основі воєнно-політичних принципів НАТО.
Маастріхтський договір набував чинності з 1993 року і до того часу був ратифікований у Великій Британії, Франції, Німеччині, Ірландії, Іспанії, Португалії, Італії, Греції, Данії, Люксембурзі, Бельгії та Нідерландах.
Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Виступ на урочистому обіді в Гамбурзі
Пряма Мова
Виступ на урочистому обіді в Гамбурзі
Політика
Європа
Новітня історія
Наш час

Головні події 7 лютого

#ЦейДень
Все про 7 лютого
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left6 лютого
8 лютогоkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward