Бельгія — федеративна держава
6 лютого 1993 року бельгійський парламент прийняв поправку до першої статті конституції про федеративний устрій держави, згідно з якою посилилась самостійність обох частин країни — Валлонії та Фландрії.На обкладинці: Прапор Бельгії
17246
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Бельгійський Національний конгрес проголосив незалежність країни в 1830 році. Творці нової держави розмовляли французькою, в результаті чого на протязі десятиліть франкомовні валлонці знаходились у привілейованому положенні, чому сприяв той факт, що південна, валлонська, частина країни з шахтами і сталеливарними заводами була багатшою за фламандську північ.

Однак у 1960-і роки ці галузі промисловості втратили своє стратегічне для економіки країни значення і на перші позиції стала виходити Фландрія з потужною легкою та електронною промисловостями. Фламандці стали все енергічніше добиватись рівності своїх прав, і в 1971 році їх зусилля привели до прийняття закону, що зрівнював права фламандської та французької мов, а в 1989-у — закону про федеративний устрій держави, гарантом єдності якої є монархія.

Закон 1993 року розширив законодавчі і виконавчі повноваження місцевих національних адміністрацій, що деякими політиками вважається логічним наслідком боротьби фламандців за рівні з валлонцями права, а їх опонентами — кроком до розколу країни.

Сьогодні населення Бельгії складається з двох груп — фламандців (близько 5 млн чоловік), що населяють північні та центральні провінції Бельгії та розмовляють нідерландською, і валлонів (близько 4 млн чоловік), що живуть у південних провінціяхі своїми говірками близькі до північних французів; 11% бельгійців двомовні. Офіційними мовами країни є нідерландська (у Фландрії та Брюсселі), французька (у Валлонії та Брюсселі) та німецька (друга офіційна на землях німецькомовної громади на сході країни).

Початок Другого зимового походу
Війни
Початок Другого зимового походу
Друк 5
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 6 лютого

Тевтонський орден

1191
#ЦейДень

Все про 6 лютого

Події, факти, персоналії

Найстаріший житель Америки

1922

Єлизавета II — королева Великої Британії

1952