Ліліукалані — остання королева Гавайських островів
Після смерті короля Калакауа, 29 січня 1891 року його сестра Лідія Камекеха Ліліукалані проголошена королевою Гавайських островів. Вона стала останнім монархом цієї країни, втративши владу після заколоту в січні 1893 року.На обкладинці: Королева Ліліуакалані
8226
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Гаваї почали освоюватись полінезійцями з 8 століття, а перші постійні поселення на островах з'явились в 12-16 століттях. У 1810-20-х роках сюди прибули перші американці, торговці сандаловим деревом, а з 1830-х років тут інтенсивно почали розвиватись вирощуваня і переробка цукру. Поява плантаторів і американських релігійних місіонерів значно змінила політичне та культурне життя на Гаваях і в 1840 році тут була запроваджена конституційна монархія, що значно обмежила повноваження правителя островів.

Протягом наступних сорока років Гаваї підписали ряд політичних та економічних угод із США, у 1887 році було прийнято нову конституцію і цього ж року було збудовано військову базу Перл-Харбор.

29 січня 1891 року до влади на Гаваях прийшла королева Ліліукалані, котра відмовилась визнати конституцію 1887 року, прийняту за часів правління її брата короля Калакауа, і замінила її новим законом, що значно розширював повноваження гавайських монархів і обмежував права іноземців, перш за все, американців.

17 січня 1893 року група американських плантаторів на чолі з 49-річним Сенфордом Доулом оголосила місцевий уряд поваленим і звернулась по допомогу до США. 1 лютого американський посланець Джон Стівенс визнав уряд Доула і проголосив Гаваї під американськи протекторатом. Доул подав до Сенату США законопроект про анексію Гавайських островів, котрий, був прийнятий лише в 1898 році, коли почалась іспано-американська війна і у США виникла крайня необхідність в базі Перл-Харбор.

Ліліукалані решту свого життя провела у США, де безуспішно апелювала до уряду для отримання компенсації за втрачену майнову власність і державну владу. Однак єдине, чого вона домоглась, — це щорічної пенсії в розмірі 4 тисяч доларів і невелику цукрову плантацію на Гавайських островах. Померла Ліліукалані в 1917 році.

Коронація Генріха VII Тюдора
Особистості
Коронація Генріха VII Тюдора
Друк 2
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 29 січня

Перший автомобіль

1886
#ЦейДень

Все про 29 січня

Події, факти, персоналії

Бій під Крутами

1918
headset

Ліквідація Української автокефальної православної церкви

1930