Перші зимові Олімпійські ігри
25 січня 1924 року у французькому альпійському містечку Шамоні почались I зимові Олімпійські ігри, що проводилися як "Міжнародний спортивний тиждень з приводу VIII Олімпіади". Спортсмени змагались у 6-и видах спорту, а успіх заходу всупереч прогнозам був настільки великий, що Міжнародний Олімпійський Комітет (МОК) вирішив проводити з 1928 року Зимові Олімпіади регулярно щочотири роки.На обкладинці: Ковзанярі на І зимових Олімпійських іграх, січень 1924 року
23310
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Через п'ять років після відродження олімпійського руху у Швеції відбулись перші міжнародні змагання з цілого комплексу зимових видів спорту. Вони отримали назву Північних ігор і також проводились кожні чотири роки, однак, участь в них брали лише скандинавські країни. Це внесло деяке сум'яття в організацію Олімпійських ігор — так у 1908 році в програмі літніх змагань, що відбувались в Лондоні, з'явилось фігурне катання, змагання з якого були проведені аж в жовтні, через три місяці після завершення всіх інших турнірів.

У 1911 році МОК запропонував у наступному році провести в Стокгольмі окремі змагання із зимових видів спорту, але Швеція виступила проти, побоюючись знизити популярність Північних ігор. У 1916 році Зимові Олімпійські ігри у Берліні не відбулись через Першу світову війну. В 1920 році на Олімпіаді в Антверпені до програми літніх ігор було додано хокей на льоду. І лише після цього МОК зумів досягти домовленостей із скандинавськими країнами щодо проведення в 1924 році Міжнародного спортивного тижня із зимових видів спорту.

«Міжнародний спортивний тиждень з приводу VIII Олимпіади», як офіційно іменувались змагання, тривали з 25 січня по 5 лютого 1924 року у французькому Шамоні. Майже у всіх дисциплінах домінували скандинави, а Норвегія завоювала 17 медалей і стала чемпіоном у неофіційному командному заліку.

Серед 300 спортсменів було лише 13 жінок, котрі змагались тільки у фігурному катанні.

Героями Шамоні стали норвезький лижник Торлеф Хауг, фінський ковзаняр Клас Тунберг, австрійці Гелен Енгельманн та Альфред Бергер і Герма Планк-Сабо у фігурному катанні; в хокеї незаперечними лідерами стали канадці — закинувши 110 шайб і пропустивши лише три, вони здобули золоті медалі.

Міжнародний спортивний тиждень виявився настільки популярним серед 16 країн-учасниць, що в 1925 році МОК офіційно оголосив про організацію регулярних Зимових Олімпійських ігор, заднім числом назвавши змагання 1924 року в Шамоні першими з них.

Друк 5
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 25 січня

Битва на ріці Великий Заб

750
#ЦейДень

Все про 25 січня

Події, факти, персоналії

Відкриття перших Зимових Олімпійських ігор

1924

Переворот в Уганді

1971

Єгипетська революція

2011