5 січня • Брюс Спрінгстін випустив свій дебютний альбом «Greetings from Asbury Park, N.J.».
8 січня • Після 11-денного неперервного (за виключеням 36 годин в період святкування Різдва) бомбардування Ханою і його околиць, представники Північного В'єтнаму погодились продовжити в Парижі мирні переговори із США, демонстративно перервані ними в грудні. 23 січня Сполучені Штати, Північний В'єтнам, Південний В'єтнам і В'єтконг підписали угоду про припинення вогню, яка набувала чинності з 28 січня.
16 січня • Радянський самохідний апарат «Луноход-2» доставлено на Місяць міжпланетною станцією «Луна-21». Незважаючи на пошкодження системи навігації, за чотири місяці апарат подолав 37 кілометрів і передав на Землю 80 тисяч кадрів телезйомки поверхні Місяця.
17 січня • На Філіппінах прийнято нову конституцію, котра проголошувала Фердинанд Маркоса довічним президентом.
22 січня • Верховний суд США легалізував у країні аборти — було прийнято рішення, що в рамках свого конституційного права на приватне життя жінка може перевати вагітність протягом її перших двох триместрів і лише під час останнього триместру, коли плід вже в стані вижити поза тілом матері, аборт може бути проведений лише виходячи з конкретної клінічної ситуації.
23 січня • В бою, що відбувся у місті Кінгстоун (Ямайка) Джордж Формен переміг Джо Фрезера і виборов звання чемпіона світу з боксу серед професіоналів у надважкій категорії.
27 січня • У Парижі після п'яти років переговорів представниками США, Південного та Північного В'єтнаму і В'єтконгу (повстанців Південного В'єтнаму) підписано угоду про припинення війни та відновлення миру у В'єтнамі. Згідно з нею, протягом 60-и днів з В'єтнаму мали бути виведені американські та всі інші іноземні війська, а північно-в'єтнамські власті мали видати всіх американських військових полонених. За цю угоду державний секретар США Генрі Кісінджер і спеціальний представник Північного В'єтнаму Ле Дик Тхо отримали Нобелівську премію миру, однак договір 1973 року не вирішив політичних проблем Індокитаю — локальні сутички між Північчю і Південм тривали понад два роки, а в 1975 році Демократична Республіка В'єтнам почала масовий наступ на Південний В'єтнам і країна була об'єднанна під владою комуністичного уряду.
лютий
27 лютого • Близько двохсот озброєних індіаців племені сіу — членів Руху американських індіанців (РАІ) за громадянські права, заснованого в 1968 році, зайняли селище Вудід-Ні в резервації Пайн-Рідж (штат Південна Дакота) і взяли в заручники 11 місцевих жителів. Таким чином вони виразили протест проти політики американських властей щодо корінного населення США. Вундід-Ні — селище, біля якого в 1890 році відбувся останній бій між сіу та федеральними військами, в результаті якого загинуло більше 300 індіанців, включаючи жінок і дітей. Захоплення Вундід-Ні викликало великий резонанс у США і за її межами; індіанців, які вимагали розслідування порушень американським урядом угод, підписаних з індіанцями, підтримало чимало громадських діячів. Через 71 день активісти РАІ здались, прийнявши офіційну обіцянку розслідувати всі факти порушень прав індіанців.
березень
1 березня • У США вийшов восьмий студійний альбом групи Pink Floyd «The Dark Side of the Moon», який встановив рекорд тривалості перебування в хіт-парадах не побитий і до сьогодні, — в сотні кращих він без перерв знаходився з 1973 по 1988 рік.
7 березня • У Бангладеш відбулись перші демократичні вибори — Муджиб Рахман, лідер бангладешського руху за незалежність і перший прем'єр-міністр країни, здобув переконливу перемогу на загальних виборах. Наступного року Пакистан визнав незалежність Бангладеш, своєї колишньюї західної провінції.
8 березня • На референдумі в Північній Ірландії 591820 чоловік (59% голосуючих) висловилися за збереження цієї частини країни у складі Великобританії, тоді як 6463 учасника проголосували за об'єднання Північної Ірландії з Ірландської Республікою.
27 березня • Під час 45-ї церемонії вручення «Оскарів» Марлон Брандо відмовився прийняти приз як кращий актор за роль Дона Корлеоне ("Хрещений батько") в знак протесту проти дискримінації індійців Америки — "Можете лишити його собі". Кращою актрисою було визнано Лайзу Мінеллі за головну роль у фільмі "Кабаре". "Хрещений батько" названо кращим фільмом, а постановник "Кабаре" Боб Фосс отримав приз як кращий режисер.
29 березня • Завершено вивід американських військ з Південного В'єтнаму і передачу урядом Північного В'єтнаму американським властям всіх осіб, взятих в полон, з числа військового та цивільного персоналу США.
30 березня • У Монреалі (Канада) на 89-році пішов з життя Дмитро Донцов, журналіст, літературний критик і політичний діяч, який пройшов еволюцію від ортодоксального марксиста до інтегрального націоналіста. Він вірив у месіанську роль українського народу, що стоїть в обороні європейської цивілізації від азійського імперіалізму Росії.
31 березня • В хіт-параді журналу Billboard вперше з'явився альбом групи Pink Floyd «The Dark Side of the Moon» і залишався в сотні кращих протягом наступних 14 років.
квітень
4 квітня • У Нью-Йорку відкрито комплекс Всесвітнього торгового центру, який спроектував японський архітектор Мінору Ямасакі. Комплекс був зруйнований 11 вересня 2001 року внаслідок терористичної атаки.
25 квітня • Сингл "Little Willy" групи The Sweet став "золотим". Це був один з чотирьох хітів групи, що в цей час слухали на всіх континетах — "Ballroom Blitz", "Fox on the Run", "Action" і "Love is Like Oxygen".
травень
2 травня • Свій останній матч за «Манчестер Юнайтед» зіграв видатний англійський футболіст Боббі Чарльтон. Цього ж року він став граючим тренером клубу «Престон Норт-Енд».
5 травня • На стадіоні міста Тампа (Флорида) зібралось 56800 прихильників групи Led Zeppelin. Це був рекордний на той час за масовістю і касовим зборам (309 тисяч доларів) музичний захід, що перевищив попередній рекорд групи The Beatles (55000 чоловік, 301 тисяча доларів).
14 травня • У США на навколоземну орбіту зампущено свою першу космічну станцію "Скайлеб", пілотовану астронавтами Ч.Конрадом, П.Вейцом і Дж. Кервіном. Станція прийняла три експедиції і, пропрацювши 171 день 13 годин, була залишена напризволяще (згоріла в атмосфері Землі через п'ять років).
17 травня • У Сенаті США розпочалися слухання Вотергейтської справи, пов'язанної із незаконним проникненням і підслуховуванням у штаб-квартирі Демократичної партії у вашингтонському готелі "Вотергейт", санкціонованим вищим керівництвом правлячої Республіканської партії і виявленим у червні 1972 року. Результатом розслідування добровільна стала відставка у серпні 1974 року Річарда Ніксона з поста президента США, перший випадок в історії країни.
19 травня • Пісня Стіві Вандера «You are the Sunshine of My Life» зайняла першу сходинку хітпараду «Billboard». Це була третя пісня Вандера, що досягла такого успіху — попередніми хітами були «Fingertips — Pt 2» (10 серпня 1963 р.) і «Superstition» (27 січня 1973 р.).
27 травня • СРСР приєднався до Всесвітньої конвенції з авторського права, ухваленої в Женеві 1952 році.
червень
3 червня • У Франції на авіашоу в Ле Бурже зазнав аварії і розбився радянський надзвуковий пасажирський літак «ТУ-144». Загинули всі 6 членів екіпажу, 7 жителів селища Гуссенвілль і 28 чоловік отримали поранення.
6 червня • Сингл Баррі Вайта «I'm Gonna Love You Just a Little More Baby» став золотим. Це був його перший хіт і перший з п'яти синглів, проданих тиражем більше мільйона примірників.
22 червня • НДР і ФРН одночасно стали членами ООН.
24 червня • З посади президента Ірландії пішов найстаріший державний діяч світу 90-річний Імон де Валера, одна з найколоритніших політичних фігур 20-го счтоліття, не в останню чергу завдяки значним зусиллям котрого Ірландія добилась незалежності від Великої Британії.
26 червня • Дев'ять людей загинуло на космодромі Плесецьк (Росія) під час вибуху на старті ракети-носія «Космос-3М».
29 червня • В японському місті Осака пройшов останній виступ «Deep Purple» в класичному і найвдалішому з комерційної точки зору складі початку 70-х — Йєн Ґіллан (вокал), Річі Блекмор (гітара), Джон Лорд (клавіші), Роджер Ґловер (бас-гітара) та Йєн Пейс (барабани). Група возз'єдналась у цьому складі (але без Джона Лорда) лише в 1984 році.
липень
1 липня • Після 720 вистав на Бродвеї у Нью-Йорку припинено демонстрацію опери «Іісус Христос — суперзірка», написаної в 1970 році Ендрю Ллойд Веббера і Тімом Райсом.
3 липня • В Гельсинкі почала роботу Нарада з безпеки і співробітництва в Європі (НБСЄ). Через два роки, 1 серпня 1975 року представниками 33-х європейських країн, США і Канади в столиці Фінляндії було підписано Заключний акт, в котрому сформульовано десять основних принципів взаємовідносин і співробітництва держав. На мадридській конференції НБСЄ у квітні 1991 року прийнято рішення про створення Парламентської амамблеї НБСЄ.
10 липня • Після 300-т років британського правління Багамські острови здобули незалежність.
13 липня • Після двох років роботи в Англії вийшов перший диск групи «Queen» під одноіменною назвою. Лідер-вокаліст Фредді Меркюрі написав п'ять із десяти композицій, гітарист Браян Мей зробив внесок чотирма піснями, включно зі «Doing All Right» і ще одну написав барабанщик Роджер Тейлор.
17 липня • В Афганістані в результаті безкровного військового перевороту повалено монархію і проголошено республіку. У серпні король Мухаммед Захір Шах зрікся престолу і емігрував з країни. Новим главою держави став Мухаммед Дауд Хан, що при королі виконував обовязки прем'єр-міністра.
28 липня • Гарі Гліттер вийшов на перше місце британського хіт-параду з піснею «I'm the Leader of the Gang (I Am)» і утримував лідерство протягом чотирьох тижнів поспіль.
серпень
1 серпня • На екрани США вийшов фільм Джорджа Лукаса «Американські граффіті» за участю Річарда Дрейфуса і маловідомого на той час актора Гаррісона Форда. В 1995 році Бібліотека Конгресу США визнала фільм "культурно, історично і естетично видатним" та внесла його до Національного реєстру фільмів.
11 серпня • Центральне телебачення СРСР розпочало показ 12-серійний телефільм режисера Тетяни Ліознової «Сімнадцять миттєвостей весни» за однойменним романом Юліана Семенова. Головним консультантом серіалу, який щоденно до 24 серпня збирав від 60 до 80 мільйонів глядачів, під псевдонімом «генерал-полковник С. К. Мішин» виступив перший заступник голови КДБ СРСР генерал армії С. К. Цвігун.
19 серпня • Георгіус Пападопулос, керівник військової хунти, що правила Грецією з 1967 року, оголосив країну президенською республікою. Наступного року владу "чорних полковників" було повалено.
вересень
3 вересня • У Києві відкрито пам'ятник Лесі Українці.
11 вересня • В Чилі в ході військового перевороту, вчиненого групою військових на чолі з генералом Аугусто Піночетом, загинув загинув 65-річний президент Сальвадор Альєнде, перший в Латинській Америці демократично обраний марксистський лідер країни.
18 вересня • До ООН прийняті Федеративна Республіка Німеччини і Німецька Демократична Республіка.
22 вересня • Генрі Кіссінджер став державним секретарем США. Це був перший випадок, коли на цю посаду було затверджено єврея і вперше, коли держсекретарем став натуралізований, а не корінний американець.
23 вересня • Через 18 років після позбавлення його влади і вимушеної еміграції, Хуан Перон вдруге виграв президентські вибори в Аргентині. Його друга дружина Ізабела Перон була обрана віце-президентом, і в 1974 році, по смерті чоловіка, стала президентом Аргентини.
24 вересня • У звільненому від португальців районі Мандіна-Бое проголошено створення незалежної держави Гвінея-Бісау на чолі з президентом Луїсом Кабралом і головою Ради державних комісарів Франсиско Мендесом.
жовтень
6 жовтня • В день єврейського свята Йом кіпур (Судний день), Єгипет і Сирія напали на Ізраїль з метою повернути захоплені ним у Шестиденній війні 1967 року арабські території — заставши ізраїльтян зненацька, єгипетські війська зайняли практично весь Синайський півострів, а сирійці — Голанські висоти. Це була четверта арабо-ізраїльська війна за попередні 25 років. Завдяки зусилям ООНВійна Судного дня закінчилась 25 жовтня, коли Ізраїль повністю відновив контроль над спірними територіями.
9 жовтня • В суді Санта-Моніки (штат Каліфорнія) розлучились Прісцила і Елвіс Преслі. Екс-дружина короля рок-н-ролу отримала півтора мільйона доларів готівкою, аліменти у розмірі 4200 доларів щомісячно, компенсацію за будинок вартістю 750 тисяч і 5% від прибутків у двох видавничих компаніях Елвіса.
10 жовтня • Спіро Егню став першим віце-президентом США, котрий залишив цю посади з примусу, — він був звинувачений у хабарництві та ухилянні від сплати податків за час його перебування на посту губернатора Меріленду. Суд наклав на нього штраф в розмірі 10 тисяч доларів і засудив до трьох років умовно. Новим віце-президентом при президенті Річарді Ніксоні став Джеральд Форд, котрий через рік, після відставки свого шефа у зв'язку з Уотергейтським скандалом, став 38-м президентом США.
19 жовтня • За поданням компанії Honeywell федеральний суд США прийняв рішення, визнати недійсними патенти, видані Джону Мочлі і Пресперу Екерту на електронний цифровий комп'ютер ENIAC зконструйований ними в 1946 році, а винахідником електронного комп'ютера вважати інженера Джона Атанасова, котрий ще в кінці 1930-х років, працюючи в університеті штату Айова, першим сконструював данний пристрій.
20 жовтня • Королева Великої Британії Єлизавета II офіційно відкрила приміщення Сіднейської опери. В конкурсі на будівництво Будинку опери брало участь 233 спеціаліста з 32-х країн, і перемога була віддана датчанину Йоргу Утцону. Приміщення будувалось протягом 15-и років і обійшлось у 80 мільйонів доларів, отриманих за рахунок проведення спеціалізованої лотереї. Сьогодні Сіднейська опера, що стала невід'ємною частиною ландшафту міста, щорічно приймає до 2 мільйонів відвідувачів, котрі відвідують до 3 тисяч заходів у рік.
28 жовтня • Шість арабських держав — експортерів нафти оголосили ембарго на її поставки до США та Нідерландів в знак протесту проти їх проізраїльської позиції в Жовтневій війні між Ізраїлем та Сирією і Єгиптом, що почалась 6 жовтня.
30 жовтня • У Відні почались переговори представників НАТО і Організації Варшавського договору про взаємне скорочення збройних сил і озброєнь в Європі.
листопад
11 листопада • Радянський Союз оголосив, що в знак протесту проти повалення уряду чилійського президента Сальвадора Альєнде він відмовляється від гри із збірною Чилі за право виходу у фінальну стадію Чемпіонату світу з футболу, якщо матч, запланований на 21 листопада, буде проводитись на стадіоні у Сантьяго, який хунтою генерала Піночета донедавна використовувався як концентраційний табір. СРСР пропонував провести матч в нейтральній країні, але ФІФА присудило радянській збірній поразку за неявку на матч і збірна СРСР вперше з 1958 року не брала участі у фінальній стадії змагань світової першості.
грудень
26 грудня • Відбулась прем'єра фільму «Екзорцист» Вільяма Фрідкіна з Еллен Берстин і Максом фон Зюдовим у головних ролях. Фільм був номінований на десять премій «Оскар» і отримав дві з них.
28 грудня • У Парижі російською мовою вийшов «Архіпелаг ГУЛАГ» Олександра Солженіцина, літературне дослідження поліцейсько-державної системи Радянського Союзу за період з 1918 по 1956 роки. Достовірний і безкомпромісний дух книги зразу зробив її популярною, і протягом кількох місяців вона вийшла в перекладі більшістю європейських мов. На батьківщині ж письменника "Архіпелаг ГУЛАГ" був названий наклепом на радянських людей та радянську дійсність, і 12 лютого 1974 року Солженіцин був заарештований, а згодом позбавлений громадянства і висланий з СРСР. Він поселився у США і повернувся на батьківщину вже будучи лауреатом Нобелівської премії з літератури, відмовившись, однак, в 1980-х роках прийняти пропозицію Михайла Горбачова поновити радянське громадянство.
Народились 1973 року
14 січня • Василь Ярославович Кардаш, український футболіст ("Динамо" Київ), п'ятиразовий чемпіон України.
27 січня • Сергій Миколайович Доценко, український боксер, срібний призер Олімпійських ігор (2000).
лютий
16 лютого • Каті Фріман, австралійська легкоатлетка, чемпіонка світу в бігу на 400 метрів (2000); перша корінна австралійка, що стала чемпіонкою світу.
березень
3 березня • Вікторія Здрок, українська модель, зірка "Плейбоя" (1994), "Пентхауса" (2002), актриса.
24 липня • Жан Міку, французький футболіст, чемпіон Європи (2000), півзахисник "Бордо".
26 липня • Кейт (Бейлі) Бекінсейл, англійська актриса («Перл-Харбор», «Авіатор», «Пригадати все»).
29 липня • Ваня Морріс, американський співак в стилі ритм-енд-блюз (Boyz II Men: «End Of The Road», «I'll Make Love To You»).
серпень
6 серпня • Віра Фарміга, американська актриса українського походження («Початковий код», «Вище неба», «Відступники»).
9 серпня • Олександр Валерійович Пономарьов, український співак, композитор, аранжувальник, Народний Артист України.
9 серпня • Філіпо Інзагі, італійський футболіст, чемпіон світу (2006), віце-чемпіон Європи (2000), дворазовий володар Кубка європейських чемпіонів (2003, 2007).
11 серпня • Віталій Владиславович Косовський, український футболіст, півзахисник "Динамо" Київ.
19 серпня • Марко Матерацці, італійський футболіст, чемпіон світу (2006), п'ятиразовий чемпіон Італії.
21 серпня • Сергій Михайлович Брін, американський бізнесмен російського походження, розробник (разом з Леррі Пейджем) пошукової системи та засновник компанії «Google».
22 серпня • Говард Дуейн Дораф, поп-співак (Backstreet Boys), актор (Півтора поліцейського).
22 серпня • Оккерт Брітс, південоафриканський легкоатлет; другим після Сергія Бубки стрибнув з жердиною вище 6 метрів.
вересень
6 вересня • Грег Руседськи, британський тенісист українського походження.
13 вересня • Фабіо Каннаваро, італійський футболіст, віце-чемпіон Європи (2000), чемпіон світу (2006), кращий футболіст світу (2006).
жовтень
2 жовтня • Андрій Михайлович Данилко, український артист, співак; Народний артист України (2008).
12 жовтня • Павло Володимирович Гудімов, український музикант («Гудімов», «Океан Ельзи»).
18 жовтня • Сергій Віталійович Безруков, російський актор (Канікули суворого режиму, Адмірал, Єсенін, Бригада).
19 жовтня • Олександр Михайлович Хацкевич, білоруський футболіст ("Динамо" Київ).
листопад
1 листопада • Айшварія Рай, індійська актриса (Наречена і забобони, Джодха і Акбар).
29 листопада • Раян Джозеф Гіггз, валійський футболіст, найтитулованіший британський футболіст; перший футболіст, що 12 разів виграва чемпіонати Англії.
грудень
2 грудня • Моніка Селеш, американська тенісистка югославського походження (French Open [1990, 1991, 1992]; Australian Open [1991, 1992, 1993]; U.S. Open [1991, 1992]); перша ракетка світу (1991-92).
4 грудня • Тайра Бенкс, американськая супермодель, актриса, телеведуча.
8 грудня • Корі Тейлор, вокаліст і фронтмен американських груп «Slipknot» і «Stone Sour».
Померли 1973 року
23 лютого • Дікінсон Вудраф Річардс, американський лікар, лауреат Нобелівської премії з медицини і фізіології (1956) "за відкриття, що стосуються катетеризації серця і патологічної зміни системи кровообігу". 52 роки тому у 78 років (нар. 30 жовтня1895 р.).
14 березня • Говард Ейкен, американський інженер-програміст, піонер комп'ютеробудування. 52 роки тому у 73 роки (нар. 8 березня1900 р.).
26 березня • Михайло Костянтинович Калатозов, російський кінорежисер (Летять журавлі, Вірні друзі, Червона палатка). 52 роки тому у 70 років (нар. 28 грудня1903 р.).
30 березня • Дмитро Іванович Донцов, український літературний критик, публіцист, філософ, політичний діяч. 52 роки тому у 90 років (нар. 30 серпня1883 р.).
8 квітня • Пабло Пікассо (Пабло Руїз Бласко), іспанський художник (Родина арлекіна, Панни з Авіньйону, Ґерніка), скульптор, графік і кераміст. 52 роки тому у 92 роки (нар. 25 жовтня1881 р.).
11 червня • Джон Крізі, американський письменник, автор більше 600-т детективних романів під 28-а псевдонімами. 52 роки тому у 65 років (нар. 17 вересня1908 р.).
1 липня • Лоренс Хеммонд, американський винахідник і бізнесмен, конструктор електрооргана, що сьогодні носить його ім'я (1934). 52 роки тому у 78 років (нар. 11 січня1895 р.).
20 липня • Брюс Лі (Лі Юен Кам), американський кіноактор (Залізний кулак, Шлях дракона, Шторм, Сльози матері, Помилка батька), сценарист (Залізна рука), режисер (Повернення дракона), продюсер (Великий бос). 52 роки тому у 33 роки (нар. 27 листопада1940 р.).
1 серпня • Вальтер Ульбріхт, німецький державний і політичний діяч, Голова Державної ради НДР (1960-1973 рр.), Перший секретар ЦК СЄПН (1960-1971 рр.); ініціатор будівництва Берлінської стіни. 52 роки тому у 80 років (нар. 30 червня1893 р.).
2 серпня • Жан-П'єр Мельвілл (Грумбах), французький режисер (Брудні гроші, Друге дихання, Дивак), сценарист, продюсер, актор. 52 роки тому у 56 років (нар. 20 жовтня1917 р.).
6 серпня • Рубен Фульгенсіо Батіста-і-Сальдівар, президент-диктатор Куби (1933-44, 1952-59 рр.). 52 роки тому у 72 роки (нар. 16 січня1901 р.).
16 серпня • Зельман Ваксман, американський мікробіолог українського походження, лауреат Нобелівської премії (1952); першим отримав стрептоміцин — перший ефективний засіб для лікування туберкульозу. 52 роки тому у 85 років (нар. 22 липня1888 р.).
17 серпня • Пол Вільямс, американський співак (The Primes, The Temptations: "The Way You Do the Things You Do", "Beauty is Only Skin Deep", "[I Know] I'm Losing You", "You're My Everything", "I Wish It Would Rain", "I Can't Get Next to You", "Just My Imagination"); член Залу слави рок-н-ролу з 1989 року. 52 роки тому у 34 роки (нар. 2 липня1939 р.).
31 серпня • Джон Форд, американський режисер, лауреат 7 премій «Оскар», в тому числі 4-х за кращу режисуру (рекорд у цій номінації) 52 роки тому у 79 років (нар. 1 лютого1894 р.).
2 вересня • Джон (Рональд Руел) Толкін, англійський філолог, письменник ("Гоббіт", "Володар перснів", "Сільмарілліо"), один із фундаторів жанрового різновиду фантастики – фентезі. 52 роки тому у 81 рік (нар. 3 січня1892 р.).
11 вересня • Сальвадор Альєнде, президент Чилі (1970-73 рр.); перший в Латинській Америці демократично обраний марксистський лідер країни. 52 роки тому у 65 років (нар. 26 червня1908 р.).
23 вересня • Пабло Неруда (Рікардо Елізер Нефталі Реєс Басуальто), чилійський поет, лауреат Нобелівської премії (1971) (Іспанія в серці, Меморіал Чорного острова). 52 роки тому у 69 років (нар. 12 липня1904 р.).
26 вересня • Анна Маньяні, італійська актриса ("Міраж", "Рожеве татуювання", "Рим — відкрите місто", "Мама Рома"). 52 роки тому у 65 років (нар. 7 березня1908 р.).
2 жовтня • Пааво Нурмі, фінський бігун; завоював 9 золотих (5 з них — на іграх 1924 року) і три срібні Олімпійські медалі. 52 роки тому у 76 років (нар. 13 червня1897 р.).
17 жовтня • Семен Михайлович Будьонний, російський військовий діяч, маршал, герой громадянської війни в Росії (1918-22 рр.). 52 роки тому у 90 років (нар. 25 квітня1883 р.).
5 грудня • Роберт Вотсон-Ватт, шотландський фізик, винахідник радара (1935) і системи радіолакаційного виявлення літаків. 52 роки тому у 81 рік (нар. 13 квітня1892 р.).