4 січня • Майже через три роки після утворення Європейського економічного співтовариства у Стокгольмі створено ще один західноєвропейський економічний союз. Австрія, Великобританія, Данія, Ірландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Португалія, Швейцарія та Швеція підписали угоду про заснування Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ). Це була відповідна реакція на відміну митних і торгових обмежень в країнах ЄЕС. ЄАВТ, на відміну від ЄЕС, було досить вільним об'єднанням, і в 1961 році до нього приєналась Фінляндія, а в 1970-у — Ісландія. В цей же час Велика Британія, Данія Ірландія та Норвегія почала переговори про входження до ЄЕС.
4 січня • Неподалік міста Сан у автомобільній катастрофі загинув 46-річний французький письменник-екзістенціаліст, Нобелівський лауреат 1957 року Альбер Камю ("Посторонній", "Вигнання і царство", "Чужий", "Чума", "Міф про Сізіфа").
23 січня • Швейцарський вчений Жак Пікар і американець Дональд Волш на батискафі "Трієст" спустились на дно Маріанської впадини, досягнувши рекордної глибини занурення 10 918 метрів.
лютий
13 лютого • На полігоні в алжирській провінції Регган на відстані 600 кілометрів на південь від міста Бечар Франція провела успішне випробування атомної зброї і стала четвертою ядерною країною світу.
18 лютого • У Скво-Веллі (США) почалися VIII зимові Олімпійські ігри, на яких вперше виступили жінки-ковзанярки. У медальному заліку перемогли збірні СРСР, Німеччини та США.
29 лютого • У Марокко стався землетрус, що повністю зруйнував м. Агадир — загинуло близбко 15 тисяч чоловік.
березень
6 березня • У Швейцарії жінки отримали право брати участь у муніципальних виборах.
17 березня • У Японії вперше у світі надійшли у продаж різнокольорові фломастери.
26 березня • Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) засновано новий футбольний турнір — Кубок володарів кубків. Першим його володарем став шотландський «Глазго Рейнджерс», який у фіналі переміг італійську «Фіорентіну». Двічі володарем Кубку кубків ставало київське «Динамо» (1975, 1986 рр.). У зв'язку зі зниженням рівня учасників турніру в 1990-і роки, через участь найсильніших команд у новоствореній та реформованій Лізі Чемпіонів, що мало наслідком зниження доходів учасників, УЄФА прийняла рішення про відмову від подальших розіграшів Кубку. Останнім його володарем стало римське «Лаціо». В подальшому Кубок Кубків був об'єднаний з Кубком УЄФА.
квітень
1 квітня • З мису Канаверал (США) запущено перший у світі метеорологічний супутник Землі "Тірос-1".
4 квітня • На 32-й церемонії вручення нагород Американської академії кіномистецтв рекордну кількість "Оскарів" — 11 з 12-и — отримав фільм "Бен Гур" режисера Вільяма Вайлера. Цей успіх був повторений лише у 1998-у році фільмом "Титанік" Джеймса Камерона.
8 квітня • У Гаазі Нідерланди та ФРН підписали угоду про повернення Німеччині територій, приєднаних до Голландії в 1949 році як компенсація за збитки у Другій світовій війні, в обмін на 280 мільйонів німецьких марок. Територія площею 69 км2 була повернута до Німеччини 1 серпня 1963 року, за винятком одного невеликого пагорба (близько 3 км2), який залишився у Нідерландів.
21 квітня • Бразильський президент Жуселіну Кубічек ді Олівейра оголосив, що новою столицею країни стало місто Бразиліа, збудоване за чотири роки "на рівному місці" (проект архітектора Оскара Німейєра) спеціально як політичний центр країни. Розташована Бразиліа на відстані 950 кілометрів на північний захід від попередньої столиці — Ріо-де-Жанейро — і її "кістяком" стала 13-кілометрова транспортна артерія, до якої прилягають житлові квартали і перетинаючий її 6-кілометровий проспект з урядовими будівлями, культурними і торговими центрами.
27 квітня • Лі Син Ман, вчетверте з 1948 року обраний президентом Південної Кореї, вимушено подав у відставку із-за масових заворушень, викликаних авторитарними методами його правління. Після його зміщення було проголошено Другу Республіку на чолі з прем'єр-міністром Чан Мьоном, яка проіснувала лише рік.
27 квітня • Частина Тоголенду, колонії Франції, стала незалежною Республикою Того.
травень
1 травня • Під Свердловськом (нині — Єкатеринбург, Росія) ракетою збито американський розвідувальний літак "У-2", пілотований Френсісом Пауерсом. Метою польоту було фотографування військових і промислових об'єктів Радянського Союзу і запис сигналів радянських радіолокаційних станцій. 19 серпня 1960 року Пауерс був засуджений Військовою колегією Верховного суду СРСР до 10 років позбавлення волі, з відбуванням перших трьох років у в'язниці, але через два роки був обміняний на на радянського розвідника Рудольфа Абеля.
7 травня • На пост Голови президії верховної ради СРСР замість Клемента Ворошилова, відправленого у відставку, заступив Леонід Ілліч Брежнєв.
10 травня • Американський атомний човен "Тритон" завершив першу підводну кругосвітню подорож, котра тривала 84 дні. Маршрутом було обрано шлях, пройдений експедицією Магеллана три століття перед тим. Одним із з завдань експедиції "Тритона" було тестування психологічної атмосфери колективу з 183 людей, котрі довгий час перебувають у замкнутому просторі, виконуючи складні нестандартні завдання.
11 травня • Агенти ізраїльських спецслужб захопили в Буенос-Айресі нацистського військового злочинця Адольфа Ейхмана, котрий потім був таємно вивезений з Аргентини до Ізраїлю, відданий під суд і страчений.
18 травня • Вигравши на стадіоні "Хемпден Парк" у Глазго в німецької команди "Айнтрахт" з рахунком 7:3, футболісти мадридського «Реалу» п'ятий раз поспіль завоювали Кубок європейських чемпіонів з футболу. Голи забили аргентинець Ді Стефано (4) і мадяр Пушкаш (3).
22 травня • У результаті землетрусу, що відбувся поблизу чилійського міста Консепсьон (провінції Вальдівія), загинуло близько 10 тисяч людей. Це був найпотужніший землетрус за всю історію наукових спостережень — його магнітуда досягала 9,5 балів. Він викликав десятиметрові цунамі, які стали основною причиною людських смертей і величезних руйнувань по всьому тихоокеанському узбережжю.
23 травня • Ізраїльський прем'єр-міністр Давид Бен-Гуріон оголосив про те, що Адольф Айхман, нацистський злочинець часів Другої Світовової війни, реалізатор плану "остаточного вирішення єврейського питання", котрий переховувався в Аргентині під іменем Рікардо Клемент, виявлений і постане перед судом в Ізраїлі. Після війни Ейхман був заарештований американцями, але завдяки втечі з тюремного табору уник Нюренберзького суду. У 1950 році він з'явився в Аргентині, котра дотримувалась досить ліберальної іміграційної політики і дала притулок багатьом нацистським злочинцям. У 1957 році прокурор Німеччини повідомив про цей факт Ізраїль, і 11 травня 1960 року агенти Мосад викрали Ейхмана і, накачавши наркотиками, вивезли до Ізраїлю під виглядом хворого співробітника ізраїльської авіакомпанії. 11 квітня 1961 року Ейхман постав перед судом в Єрусалимі і за його рішенням був повішений 31 травня 1962 року. Тіло Ейхмана було кремоване і прах розвіяно над морем.
27 травня • В Туреччині відбувся перший військовий переворот — хунта усунула від влади президента Джелала Баяра і його уряд, заарештувавши президента, прем'єр-міністра і начальника Генерального штабу. Невдовзі у відставу були відправлені 235 генералів, понад 3 тисячі офіцерів, більше 500 прокурорів та суддів і більше 1400 викладачів університетів. Військовий трибунал засудив прем'єр-міністра, міністра закордонних справ та міністра фінансів до страти за державну зраду і порушення конституції (міністр внутрішнів справ покінчив життя самогубством). 16 вересня 1961 року влада в країні була передана цивільній адміністрації.
червень
8 червня • Рамон Меркадер, убивця Льва Троцького, отримав у Кремлі зірку Героя Радянського Союзу.
15 червня • У Нью-Йорку відбулась премєра фільму Біллі Вайлдера «Квартира» з Ширлі Маклейн і Джеком Леммоном у головних ролях. Фільм був номінований на «Оскар» у 10 номінаціях і виграв у 5-ти, в тому числі в номінації «Кращий фільм». Акторські роботи Леммона і Маклейн були відзначені преміями «Золотий глобус» і BAFTA. За версією Американського інституту кіномистецтва фільм «Квартира» входить в список 100 кращих американських фільмів за 100 років.
16 червня • В Нью-Йорку відбулась прем'єра фільму Альфреда Хічкока «Психо», який сьогодні вважається одни з кращих фільмів Хічкока та світового кінематографу.
22 червня • Відбувся офіційний розрив стосунків між Китаєм і Радянським Союзом.
26 червня • Британська колонія Сомаліленд (тепер Сомалі) здобула незалежність.
26 червня • Мадагаскар здобув незалежність від Франції.
30 червня • Заїр (Бельгійське Конго) здобув незалежність і проголосив створення Республіки Конго на чолі з президентом Джозефом Касавубу і прем'єр-міністром Патрісом Лумумбою. Через два тижні у країні почалась громадянська війна, котра звкінчилась у 1965 році приходом до влади генерала Мобуту.
1 липня • Проголошено незалежність Сомалі — держава Сомаліленд (Британське Сомалі) і підопічна ООН територія Сомалі об'єднались в Сомалійську Республіку.
4 липня • На прапорі США з'явилась 50-а зірка на честь Гавайських островів, котрі отримали статус штату 21 серпня 1959 року.
7 липня • Семирічний Роджер Вудвард випав з човна і став першим, хто вижив при падінні в Ніагарський водоспад.
7 липня • Радянський Союз збив американський військовий літак-розвідник над Баренцевим морем.
7 липня • На прес-конференції у Нью-Йорку американський фізик Теодор Майман повідомив про створення ни першого оптичного квантового генератора (лазера), що працював у видимому діапазоні світла.
10 липня • У Парижі на стадіоні «Парк де Пренс» збірна СРСР у додатковий час перемогла команду Югославії з рахунком 2-1 і завоювала Кубок Європи. Це був перший, неофіційний, чемпіонат Європи з футболу серед збірних, що почав проводитись УЄФА щочотири роки.
11 липня • В Чехословаччині оголошено про перемогу соціалізму і країна була перейменована в Чехословацьку Соціалістичну Республіку.
11 липня • Моіз Чомбе, прем'єр конголезької провінції Катанга, оголосив про її вихід зі складу Республіки Конго, що стало початком багаторічної громадянської війни.
11 липня • Франція оголосила, що в серпні поточного року надасть незалежність Дагомеї (нині — Бенін), Нігеру, Верхній Вольті (нині — Буркіна-Фасо), Берегу Слонової Кістки (нині — Кот-д'Івуар), Чаду, Центральній Африці (сучасна Центральноафриканська Республіка) і Конго.
21 липня • На Цейлоні (нині — Шрі-Ланка) уряд очолила Сірімаво Бандаранаїке, перша у світі жінка, що зайняла пост прем'єр-міністра країни. Всього вона тричі призначалась на цей пості — 1960-65, 1970-77 і 1994-2000 роках.
серпень
1 серпня • Проголошено незалежність Дагомеї (нині — Бенін).
3 серпня • Нігер отримав незалежність від Франції.
7 серпня • Кот д'Івуар проголосив незалежність від Франції.
11 серпня • Французька колонія Чад здобула незалежність.
12 серпня • На легкоатлетичних змаганнях американський спортсмен Ральф Бостон стрибнув у довжину на 8 метрів 21 сантиметр, побивши рекорд легендарного Джессі Оуенса, котрий протримався майже 25 років.
13 серпня • Центральноафриканська Республіка проголосила незалежність від Франції
15 серпня • Проголошено незалежність республіки Конго від Франції.
16 серпня • Британія надала незалежність Кіпру. В цей же жень було проголошено створення нової держави — Республіки Кіпр.
16 серпня • У штаті Нью-Мексико американський пілот капітан Джозеф Кіттінгер встановив три світових рекорди — він піднявся на рекордну для немеханізованих повітроплавальних засобів висоту, здійснив найтриваліший у світі стрибок і першим подолав звуковий бар'єр без допомоги механічних засобів (швидкість 988 км/год або 274 м/с). Все це було досягнуто під час реалізації одного трюку — в гондолі 120-метрової наповненої гелієм повітряної кулі «Ексельсіор III» Кіттінгер досягнув висоти 31,3 км і стрибнув вниз з парашутом, котрий розкрив лише через 4 хвилини 36 секунд. В 1984 році Кіттінгер першим самостійно перелетів на кулі через Атлантичний океан.
17 серпня • Габон оголосив незалежність від Франції.
19 серпня • В Радянському Союзі, захоплений 1-го травня американський пілот літака-шпигуна Lockheed U-2 Френсіс Гері Пауерс, засуджений до десяти років ув'язнення — трьох у тюрмі і семи в колонії. Однак, через 18 місяців радянські власті погодились обміняти його на Рудольфа Абеля, агента КДБ, котрий був викритий у США п'ять років перед тим. 10 лютого 1962 року в Берліні на мосту через Ванзеє між Західною і Східною частинами міста відбувся їх обмін. По прибуттю в США, ЦРУ і Сенат зняли з Пауерса будь-які звинувачення щодо іциденту з літаком-шпигуном. В 1970 році він опублікував книгу про ці події, а в 1977-му загинув під час аварії вертольота.
19 серпня • В СРСР на орбіту відправлено космічний корабель з двома собаками на борту, Білкою та Стрілкою. Політ «Спутник-5» успішно закінчився 20 серпня — це було перше у світі повернення на землю живих істот, що побували в космосі. За час паольоту тривалістю понад 25 годин корабель-супутник здійснив 17 повних обертів навколо Землі, дозволив отримати унікальні наукові дані про вплив факторів космічного польоту на фізіологічні, генетичні та цитологічні системи живих організмів.
20 серпня • Сенегал вийшов зі складу Федерації Малі і проголосив незалежність.
25 серпня • У Римі почалися XVII Олімпійські ігри, в котрих взяли участь 5348 спортсменів з 83 країн. У загальному заліку перемогла збірна СРСР, яка завоювала 43 золоті, 29 срібних і 31 бронзову медаль. З них українські спортсмени — 13 золотих, 8 срібних, 6 бронзових нагород.
вересень
5 вересня • Перемігши поляка Зігсі Петриковського на Олімпійських іграх в Римі, золоту медаль в першій надважкій категорії завоював 18-річний Кассіус Клей, американський боксер із штату Кентуккі, котрий згодом, взявши ім'я Мухамед Алі, став живою легендою світового боксу.
14 вересня • Для захисту своїх економічних інтересів і протидії транснаціональним концернам, що контролюють світовий видобуток нафти, у Багдаді Ірак, Іран, Кувейт, Саудівська Аравія і Венесуела заснували Організацію країн-експортерів нафти (ОПЕК). Згодом до ОПЕК приєдналось ще вісім: Катар (1961), Індонезія (1962-2008), Лівія (1962), Об'єднані Арабські Емірати (1967), Алжир (1969), Нігерія (1971), Еквадор (1973—1992, 2007), Габон (1975—1994). В 2007 р. до організації приєдналася Ангола і повернувся Еквадор. Станом на листопад 2010 року, на членів ОПЕК припадає 79% світових запасів нафти і 44% видобутку, що дає їм значний контроль над світовим ринком.
23 вересня • Під час виступу на сесії Генеральної асамблеї ООН з промовою про надання незалежності колоніальним державам радянський лідер Микита Хрущов закликав до відставки Генерального секретаря ООН Хаммаршельда і переносу штаб-квартири ООН із США в іншу країну.
24 вересня • В США на воду спущено перший у світі атомний авіаносець "Ентерпрайз". Корабель, довжиною 342 метри і місткістю 94781 тон, обслуговує екіпаж з 4600 чоловік. Корабель відслужив 51 рік, довше, ніж будь-який інший амеиканський авіаносець, і в 2012 році повернувся до свого порту приписки — військово-морської бази у Норфолку (штат Вірджинія).
26 вересня • Вперше в історії США дебати між основними кандидатами в президенти показані по телебаченню. Кандидати у президенти, Джон Ф. Кеннеді, сенатор-демократ від штату Массачусетс і Річард Ніксон, віце-президент США, зустрілися в Чикаго в телевізійній студії для обговорення питань внутрішньої політики США. Це були перші в історії виборів президентів США телевізійні дебати. Кеннеді вийшов очевидним переможцем першого дня дебатів, почасти завдяки тому, що прекрасно себе почував перед камерою, на відміну від Ніксона, який відмовився від телевізійного гриму і час від часу ніяковів. Менш, ніж через три тижні Кенеді переміг на виборах президента США, набравши 49,7% голосів виборців. У майбутньому ні Ліндон Джонсон в 1964-у, ні той же Ніксон в 1968-у не погодились на теледебати. Лише з 1976 року вони стали невідмінним атрибутом президентських кампаній в США.
26 вересня • Під час виступу на генеральній сесії в ООН кубинський лідер виголосив найдовшу в історії цих заходів промову — вона тривала 4 години 29 хвилин.
30 вересня • На телеканалі ABC розпочалась демонстрація серіалу «Флінстоуни» карикатуристів Вільяма Ханна і Джозефа Барбера. Основна ідея серіалу, яка принесла йому небачений успіх, полягала в карикатурному зображенні американського суспільства 1950-х років, поміщенного в умови надуманого кам'яного віку. Серіал демострувався у праймтайм до 1 квітня 1966 року.
жовтень
1 жовтня • Самоврядна британська колонія Нігерійська Федерація отримала незалежність.
6 жовтня • У Нью-Йорку відбулась прем'єра фільму «Спартак» Стенлі Кубрика з Кірком Дуґласом, Лоуренсом Олів'є, Пітером Устиновим в головних ролях. Фільм отримав чотири премії «Оскар» і чотири премії «Золотий глобус».
12 жовтня • У Нью-Йорку під час виступу на Генеральній Асамблеї ООН філіппінського делегата, котрий піддав критиці політику СРСР у Східній Європі, радянський лідер Микита Хрущов взяв у руки власний черевик і викриками з місця перервав його промову. Демарш Хрущова викликав бурю емоцій в залі, і головуючий на засіданні Фредерік Боланд зламав молоток, заспокоюючи дипломатів і політиків, покликаних приймати розсудливі рішення щодо долі людства.
24 жовтня • На космодромі в Байконурі під час запуску радянської ракети Р-16 на Марс загинув Головний маршал артилерії СРСР Митрофан Недєлін і від 90 до 165 осіб з числа конструкторів, офіцерів і обслуговуючого персоналу. Це найбільша катастрофа у історії космонавтики.
25 жовтня • У Нью-Йорку до продажу надійшов перший у світі електронний годинник компанії Bulova Watch Company, названий Accutron, — у ньому замість пружини і завідного механізму використовувались електронна схема і мініатюрна батарейка.
29 жовтня • Свій перший бій на професійному ринзі провів Кассіус Клей, майбутній абсолютний чемпіон світу Мухамед Алі, — за очками він переміг невідомого ні до ні після цього дня Танні Хансейкера.
листопад
6 листопада • У Києві пущено першу чергу метрополітену — 5,2-кілометрова ділянка Святошино-Броварської лінії з'єднала станції «Вокзальна», «Університет», «Арсенальна», «Хрещатик» та «Дніпро». До 1965 року Київський метрополітен було подовжено до станції «Святошино» на Правобережжі і «Комсомольська» (нині — «Чернігівська») на лівому березі Дніпра.
11 листопада • Керівник Албанської партії праці Енвер Ходжа залишив Нараду комуністичних і робітничих партій, що проходила в Москві. Принципова незгода у поглядах на оцінку методів і досягнень сталінської епохи стали початком довготривалого періоду ворожості СРСР і Албанії.
грудень
10 грудня • Одночасно в татарському мість Альметьєвськ і українському Броди розпочалось будівництво магістрального нафтопроводу «Дружба» — найбільшого у світі нафтопроводу. Його маршрут довжиною 5400 кілометрів пролягає через Самару, Брянськ до білоруського Мозиря, де розгалужується на північ до Польщі і на південь через Україну до Словаччини. Свою роботу МНП "Дружба" почав 6 лютого 1962 року на ділянці від Бродів через Ужгород до Чехії. Офіційна церемонія запуску всієї магістралі відбулась 15 жовтня 1964 року. З 1969 по 1974 рік проведене будівництво другої черги магістралі.
Народились 1960 року
4 січня • (Джон) Майкл Стайп, американський рок-співак, композитор, лауреат премії "Гремі" (Out of Time [1991]; REM: "Losing My Religion" [1991], "Radio Free Europe", "Talk About the Passion", "So Central Rain", "Seven Chinese Brothers").
5 січня • Микола Вересень (Микола Костянтинович Ситник), український радіо- і тележурналіст, політик.
11 січня • Олег Таран, український футболіст ("Дніпро" Дніпропетровськ), чемпіон СРСР, тренер ("Кривбас").
13 січня • Кевін Андерсон, американський актор ("Схід сонця", "В ліжку з ворогом").
24 січня • Настасья Кінскі, американська актриса ("Не кажи нічого", "Американська рапсодія", "Хрещена мати", "Коханці Марії", "Париж-Техас", "Тесс", "Дитя сатани").
26 січня • Леонід Генадійович Парфьонов, російський тележурналіст і телеведучий ("Намедни").
29 січня — †18 листопада1986 • Джиа (Марі) Каранджи, американська модель, одна з перших супермоделей у світі; перша із знаменитостей, яка померла від СНІДу.
лютий
7 лютого • Дітер Болен, німецький поп-співак, композитор (Modern Talking, Blue System).
13 лютого • Сергій Леонідович Тігіпко, український підприємець, політик, глава Міжнародної економичної ради СНД (1998), віце-прем'єр (1997-99 рр.), міністр економіки України (1999-2000 рр.), голова Національного банку України (2002), Віце-прем'єр-міністр України — Міністр соціальної політики (2010-12 рр.), голова партії «Трудова Україна» (2000-05 рр.), партії «Сильна Україна» (2009).
13 лютого • П'єрлуїджи Колліна, італійський футбольний арбітр.
15 лютого • Мікі Крейг, англійський рок-музикант (Culture Club: "Do You Really Want to Hurt Me", "Clock of the Heart", "Karma Chameleon").
березень
7 березня • Іван Лендл, американський тенісист чеського походження; восьмиразовий переможець турнірів Великого Шолому, краща ракетка світу (з 1983 р. протягом 270 тижнів — третій в історії результат).
13 березня • Юрій Ігорович Андрухович, український письменник, поет та есеїст («Перверзія», «Таємниця», «Дванадцять обручів», «Лексикон інтимних міст»).
21 березня — †1 травня1994 • Айртон Сенна (да Сілва), бразильський автогонщик, триразовий чемпіон в перегонах "Формула-1".
26 березня • Дженніфер Грей, американська актриса ("Брудні танці").
квітень
10 квітня • Африка Бамбаатаа (Кевін Донован), американський співак, піонер стилю реп (Planet Rock Kraftwerk).
13 квітня • Руді Фьоллер, німецький футболіст, чемпіон світу (1990), тренер.
16 квітня • П'єр Літбарскі, німецький футболіст, чемпіон світу (1990).
23 квітня — †1 серпня1991 • Стів Кларк, американський рок-музикант (Def Leppard: "Photograph", "Rock of Ages", "Foolin'").
26 квітня • Роджер Тейлор, англійський рок-музикант (Duran Duran).
травень
10 травня • Боно (Пол Х'юстон), ірландський рок-музикант, співак (U2: "Sunday Bloody Sunday", "Pride [In the Name of Love]", "With You or Without You").
20 травня • Тоні Гордвін, американський актор ("Трумен", "Справа пеликанів", "Привид", "Габі").
червень
1 червня • Ольга Кормухіна, російська рок-співачка.
1 червня • Саймон Геллап, англійський рок-музикант (The Cure).
6 червня • Стів Вай, американський рок-гітарист (David Lee Roth Band: Whispering a Prayer).
8 червня • Мік "Ред" Хакнол, англійський співак (Simply Red: "Something Got Me Started", "Money's Too Tight to Mention", "Holding Back the Years", "The Right Thing").
липень
3 липня • Вінс Кларк, англійський композитор, рок-музикант (Depeche Mode: "Just Can't Get Enough", "See You"; The Assembly: "Never Never"; Erasure: "Sometimes").
27 липня • Сергій Володимирович Куніцин, український політик, колишній голова уряду Криму (1999-2001).
серпень
5 серпня • Інна Германівна Богословська, український політик і підприємець.
7 серпня • Девід Духовний, американський актор (Секретні матеріали, Червоні туфлі, Каліфорнія).
10 серпня • Антоніо Бандерас (Хосе Антоніо Домінгес Бандерас), іспанський кіноактор (Відчайдушний, Інтерв'ю з вампіром, Ніколи не розмовляй з незнайомцями, Кілери, Евіта, Маска Зорро, Двоє — це занадто).
10 серпня — †3 травня2000 • Мамука Кікалейшвілі, грузинський актор (Паспорт, Аферисти, На Дерибасівській хороша погода).
17 серпня • Шон Пенн, американський актор, лауреат премії «Оскар» ("Таємнича ріка" [2004], «Харві Мілк» [2009]; "Я — Сем", "Ми не ангели", "Гра", "Розворот", "Шанхайський сюрприз"); колишній чоловік Мадонни.
21 серпня • Стів Кейс, американський бізнесмен, глава найбільшої у світі інтернет-компанії "Америка онлайн".
22 серпня • Деббі Петерсон, американська співачка, ударниця групи The Bangles (Walk like an Egyptian, Manic Monday).
вересень
8 вересня • Дейвід Стіл, рок-музикант (Fine Young Cannibals, The Beat: Stand Down Margaret, Wha'appen, Can't Get Used to Losing You).
9 вересня • Г'ю (Джон Мунго) Грант, англійський кіноактор (Гіркий Місяць, Екстренні заходи, Чотири весілля і одні похорони, Чуття і чуттєвість, Ноттінг-Хілл).
10 вересня • Колін Ферт, англійський актор, лауреат «Оскара» («Промова короля», 2011).
17 вересня • Деймон (Грем Деверо) Хілл, англійський автогонщик, чемпіон світу в класі Формула-1 (1996).
25 вересня • Ігор Іванович Бєланов, український футболіст, кращий гравець Європи (1986), віце-чемпіон Європи.
жовтень
15 жовтня • Євген Олегович Комаровський, український лікар, телеведучий («Школа доктора Комаровського»).
18 жовтня • Жан-Клод ван Дамм (Варенбург), американський актор бельгійського походження (Кікбоксер, Подвійний удар, Універсальний солдат, Останній кіногерой, Жорстка мішень).
5 листопада • Кетрін Матільда «Тільда» Свінтон, британська кіноактриса («Доктор Стрендж», «Виживуть тільки коханці», «Пляж», «Хроніки Нарнії», «Загадкова історія Бенджаміна Баттона», «Після прочитання спалити»), лауреат премії «Оскар» («Майкл Клейтон», 2008).
8 листопада • Олег Євгенович Меншиков, російський актор (Покровські ворота, Сибірський цирюльник, Схід-Захід).
18 листопада • Кім Уайлд, англійська поп-співачка (Kids in America, Rage to Love, You Keep Me Hangin' On).
27 листопада • Юлія Володимирівна Тимошенко, український підприємець, політик, засновник партії "Батьківщина", віце-прем'єр України (1999-2001 р.).
28 листопада • Джон Гальяно (Хуан Карлос Гальяно), англійський модельєр (Christian Dior, 1996-2011 рр.).
30 листопада • Гарі Лінекер, англійський футболіст, кращий гравець Єввропи (1986, 1992), кращий бомбардир фіналу Чемпіонату світу з футболу (1986); за збірну Англії забив 48 голів у 80 матчах.
грудень
3 грудня • Деріл Ханна, американська кіноактриса (В бога віруємо, Дикі квіти, Справжня блондинка, Сотня і одна ніч, Уолл-стріт, Той, що біжить по лезу, Клан печерного ведмедя).
3 грудня • Джуліана Мур, американська актриса («Магнолія», «Великий Лебовський», «Самітній мужчина», «Ганнібал»), лауреат премії «Оскар» («Все ще Еліс», 2015).
14 грудня • Віктор Михайлович Пінчук, український підприємець, політик, меценат.
20 грудня — †11 грудня2020 • Кім Кі Док, корейський кінорежисер («Людина, простір, час і знову людина», «Весна, літо, осінь, зима... і знову весна»).
Померли 1960 року
4 січня • Альбер Камю, французький письменник (Чума, Вигнання і царство, Падіння, Бунтуюча людина), філософ-екзистенціаліст, лауреат Нобелівської премії з літератури (1957). 64 роки тому у 47 років (нар. 7 листопада1913 р.).
7 лютого • Ігор Васильович Курчатов, радянський фізик-ядерник, керівник радянської атомної програми. 64 роки тому у 57 років (нар. 12 січня1903 р.).
22 лютого • Іван Сергійович Паторжинський, український співак (бас), педагог, народний артист СРСР (1944). 64 роки тому у 64 роки (нар. 3 березня1896 р.).
4 березня • Олександр Якович Шульгин, український політичний, громадський, культурний і науковий діяч, дипломат, член Центральної Ради (1917), генеральний секретар міжнаціональних справ (1917), Голова Уряду УНР в екзилі (1939-40 рр.). 64 роки тому у 71 рік (нар. 30 липня1889 р.).
7 квітня • Дмитро Гуліа, народний поет Абхазії (1937), засновник абхазької літератури. 64 роки тому у 86 років (нар. 21 лютого1874 р.).
24 квітня • Макс фон Лауе, німецький фізик, лауреат Нобелівської премії за відкриття дифракції рентгенівських променів на кристалах. 64 роки тому у 81 рік (нар. 9 жовтня1879 р.).
25 квітня • Аманулла-хан, афганський емір (1919-26 рр.), перший король (падишах) Афганістану (1926-29 рр.) з династії Баракзай. 64 роки тому у 68 років (нар. 1 червня1892 р.).
11 травня • Джон Дейвісон Рокфеллер, американський індустріаліст, засновник компанії Standard Oil, філантроп. 64 роки тому у 86 років (нар. 29 січня1874 р.).
16 травня • Кирило Іванович Осьмак, діяч Української Центральної Ради, ОУН, Президент Української Головної Визвольної Ради. 64 роки тому у 70 років (нар. 9 травня1890 р.).
23 травня • Жорж Клод, французький хімік, конструктор першої неонової лампи (1910). 64 роки тому у 90 років (нар. 24 вересня1870 р.).
30 травня • Борис Леонідович Пастернак, російський поет («Друге народження», «На ранніх поїздах»), прозаїк («Доктор Живаго»), лауреат Нобелівської премії (1958) «за значні досягнення в сучасній ліричній поезії, а також за продовження традицій російського епічного роману». 64 роки тому у 70 років (нар. 10 лютого1890 р.).
28 липня • Етель Ліліан Войнич, англійська письменниця ("Овід"). 64 роки тому у 96 років (нар. 11 травня1864 р.).
7 вересня • Вільгельм Пік, співзасновник Німецької Комуністичної партії, перший президент Німецької Демократичної Республіки (1949-60 рр.). 64 роки тому у 84 роки (нар. 3 січня1876 р.).
16 листопада • (Вільям) Кларк Гейбл, американський актор, лауреат премії «Оскар» («Це сталось вночі» [1933], «Віднесені вітром» [1939]; «Невдахи»). 64 роки тому у 59 років (нар. 1 лютого1901 р.).