Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Хроніка подій 1806 року

Головні події 1806 року

Політичні лідери 1806 року

Всі події 1806 року

1 січня - На престол королівства Баварія зійшов король Максиміліан I Йозеф з династії Віттельсбахів.

9 січня - В Лондоні у соборі Святого Павла поховано адмірала Гораціо Нельсона, героя Британії, що врятував країну від наполеонівських військ. У центрі міста, на площі перейменованій у Трафальгарську, було також зведено меморіальну колону на честь перемоги Нельсона у Трафальгарській битві, в якій 21 жовтня 1821 року було розбито франко-іспанський флот.

23 березня - Англійський парламент прийняв закон про заборону работоргівлі.

5 червня - На території колишньої Батавської республіки Луї Бонапарт проголосив створення королівства Голландія, на престол якої посадив свого молодшого брата Людовика Бонапарта.

12 липня - Під тиском Наполеона Бонапарта у Парижі німецькі монархії утворили Рейнський союз — 16 південно- і західнонімецьких князівств офіційно оголосили про свій вихід зі складу Священної Римської імперії та об'єднанні в конфедерацію. У 1808 році Рейнський союз досяг своїх найбільших розмірів — він включав чотири королівства, п'ять великих герцогств, тринадцять герцогств, сімнадцять князівств, а також незалежні ганзейські міста Гамбург, Любек і Бремен. Осторонь залишилися лише Пруссія, Австрія, герцогство Гольштейн, що належало Данії і Шведська Померанія.

20 липня - Підписанням Паризького миру закінчилася війна між Францією, Росією та Австрією, що почалась 1805 року. Він передбачав виведення російських військ з Далмації і французьких з Чорногорії та гарантував територіальну цілісність Туреччини.

6 серпня - Після відмови імператора Франца II від німецької корони, припинила своє існування Священна Римська імперія, яка проіснувала з 962 року, коли її було засновано східно-франкським королем Оттоном I Великим.

14 жовтня - В ході війни Четвертої антифранцузької коаліції війська імператора Наполеона Бонапарта у битвах біля міст Єна і Ауерштедт отримали повну і безумовну перемогу над прусською армією під загальним командуванням герцога Брауншвейзького. Поразка на третій тиждень оголошеної нею ж війни настільки деморалізувала Пруссію, що вже за місяць вона практично без опору втратила більшу частину території з Берліном включно.

17 жовтня - В результаті змови, організованої його політичними опонентами негром Анрі Крістофом і мулатом Александром Петіоном, убитий колишній раб, керівник антифранцузького повстання (1803), гаїтянський імператор (з 1804 року) Жан-Жак Дессалін (Жак I). З його смертю Гаїті розпалась на мулатську республіку на півдні (президент Петіон) і королівство на чолі з Крістофом на півночі.

22 листопада - Російська армія перейшла Дністер і зайняла Дунайські князівства. У відповідь Туреччина розірвала з Росією дипломатичні стосунки і 27 грудня оголосила їй війну, яка закінчилась 28 травня 1812 року Бухарестським миром.

27 листопада - Декретом, підписаним в Берліні, французький імператор Наполеон I оголосив про початок Континентальної блокади Великобританії, з якою європейським країнам заборонялась торгівля, а всі виявлені у Франції і в союзних державах товари підлягали конфіскації. Континентальна блокада, до якої Наполеон змусив приєнатись всі європейські держави, в тому числі і Росію, підсилила економічну гегемонію Франції, сприяла розвитку торгівлі і промисловості в Європі, але невдовзі Британія зуміла налагодити контрабандну поставку товарів на континет через Піренії, Балкани і Пінічну Німеччину.

Народились 1806 року

21 березня - 18 липня 1872, Беніто Хуарес Гарсія, мексиканський політичний діяч, президент Мексики (1861-72 рр.), перший мексиканський президент з індіанським корінням, національний герой Мексики — прославився у боротьбі проти французів і їхнього маріонеткового імператора Максиміліана.

20 травня - 8 травня 1873, Джон Стюарт Мілль, британський філософ, політичний економіст.

Померли 1806 року

27 січня - Вільям Пітт-молодший, британський політик; наймолодший прем'єр-міністр в історії країни (1783-1801, 1804-06 рр.). 213 років тому, у 47 років (нар. 29 травня 1759 р.).

22 серпня - Жан Оноре Фрагонар, французький гравер і художник ("Натхнення", "Виграний поцілунок"); працював у стилі рококо. 213 років тому, у 74 роки (нар. 5 квітня 1732 р.).

23 серпня - Шарль Огюстен Кулон, французький фізик; автор основного закону електростатики (закон Кулона). 213 років тому, у 70 років (нар. 14 червня 1736 р.).

17 жовтня - Жан-Жак Дессалін, засновник і перший правитель Гаїті (1804-1806 рр.). 213 років тому, у 48 років (нар. 20 вересня 1758 р.).

31 жовтня - Кітаґава Утамаро (Кітаґава Нобуйосі), японський художник, майстер гравюри по дереву. 213 років тому, у 53 роки (нар. 1753 р.).

Головні події 1806 року

keyboard_arrow_left1805
1807keyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward