Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Хроніка подій 1791 року

Головна подія 1791 року

Політичні лідери 1791 року

Всі події 1791 року

3 січня - Указом імператриці Катерини II в Росії запроваджена смуга осілості — євреям дозволялось селитись вна території Білорусії і недавно приєднаної Новоросії, а також заборонялось записуватись у купецтво.

30 березня - Національні збори Франції законодавчо затвердили визначення метра: одна сорокамільйонна частина довжини паризького меридіана. Під час правління Наполеона метрична система набула поширення по всій Європі. У 1889 році із платино-іридієвого сплаву було виготовлено точний міжнародний еталона метра.

3 травня - Надзвичайний сейм Речі Посполитої у Варшаві прийняв першу в Європі і другу в світі писану конституцію — «Урядовий закон» ліквідовував Люблінську унію, що об'єднала в 1569 році Королівство Польське і Велике князівство Литовське в єдину конфедеративну державу Річ Посполита. В основу Конституції було покладено принцип поділу влади (законодавча, виконавча і судова), були проголошені громадянські свободи, ліквідовувалась виборність монарха, а сейм проголошувався найвищим законодавчим органом країни.

4 серпня - Австрія й Туреччина підписали Систовський договір, за яким Белград був визнаний володінням Туреччини.

22 серпня - У французькій колонії Сан-Домінго почалось єдине в історії успішне повстання рабів, в результаті якого колонія (що змінила назву на Гаїті ) отримала незалежність від Франції. У перші два місяці повсталими рабами було вбито 2000 білих і зруйновано 280 плантацій.

24 серпня - В Британії прийнято Конституційний акт, що розділяв Канаду на дві частин, Верхню й Нижню, зі своїми губернаторами і окремими законами.

26 серпня - Американець Джон Фітч отримав патент на винайдений ним новий транспортний засіб — пароплав. Так і не зумівши довести економічну вигоду будівництва кораблів з паровими двигунами, Фітч помер у 1798 році, а слава дістанеться англійцю Роберту Фултону, котрий збудував пароплав на двадцять років пізніше Фітча.

14 вересня - Папська держава і Авіньон включені до складу Франції.

30 вересня - У Відні відбулась прем'єра останньої опери Моцарта «Чарівна флейта».

4 листопада - Біля форту Уейн на ріці Уабаш (нині — штат Індіана) армія генерала Артура Клера, губернатора Північно-Західної території, зазнала поразки від об'єднаних загонів індіанських племен маямі, уайндотів, ірокезів, шовні, делаверів, охібва і потаватомі, очолюваних вождем Маленька Черепаха — загинуло 623 військових і 258 було поранено. Це найбільша поразка, яку коли-небудь американська армія зазнавала від індіанців.

15 грудня - Штат Вірджинія ратифікував перші десять поправок і доповнень до конституції США, відомі як «Білль про права», завдяки чому вони набули чинності по всій території країни. Всупереч пропозиції ініціатора їх прийняття Джеймса Медісона, вони не були включені в основний текст конституції, залишившись доповненням до неї.

Народились 1791 року

27 квітня - 2 квітня 1872, Семюел (Фінлі Бріз) Морзе, американський художник-портретист, педагог і винахідник у галузі телеграфії (телеграфний апарат — 1837, телеграфна азбука — 1838).

22 вересня - 25 серпня 1867, Майкл Фарадей, британський фізик і хімік; відкрив явище електромагнітної індукції, зконструював генератор, трансформатор, електродвигун.

26 вересня - 26 січня 1824, Теодор Жеріко, французький живописець і графік, основоположник романтизму у французькому живопису.

7 грудня - 17 грудня 1847, Марія Луїза Австрійська, імператриця Франції (1810-13 рр.), друга жінка Наполеона Бонапарта I; дочка австрійського імператора Франца I, племінниця королеви Франції Марії Антуанетти.

Померли 1791 року

2 березня - Джон Веслі, англійський протестантський проповідник, засновник Методистської церкви. 228 років тому, у 88 років (нар. 17 червня 1703 р.).

10 вересня - Іван Григорович Григорович-Барський, український архітектор. 228 років тому, у 78 років (нар. 1713 р.).

5 грудня - Вольфганг Амадей Моцарт, австрійський композитор, представник віденської класичної школи ("Дон Жуан", "Чарівна флейта", "Весілля Фігаро"), автор понад 20 опер, 50 симфоній, фортепіанних концертів, камерних творів, мес. 228 років тому, у 35 років (нар. 27 січня 1756 р.).

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left1790
1792keyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward