Тіамін (
гр., сірка і аміни) - вітамін В1; в організмі людини й тварин бере участь у вуглеводному обміні. Недостача Т. в організмі призводить до порушення функції нервової системи, атрофії скелетних м'язів, тахікардії, до тяжкого захворювання — бері-бері. На Т. багаті печінка, нирки, дріжджі тощо.
Тіара (
гр. τιάρα) - 1. Головний убір давніх персидських і ассірійських царів. 2. Папська Т. — трійчаста
корона папи римського з невеликим хрестом зверху і двома стрічками, яку носили римські папи з початку XIV століття по 1965 року, символізуючи три рівні папських повноважень: духовну владу в світі, владу в Римі і верховенство над усіма християнськими правителями; сучасне трактування — батько Церкви, земний правитель і намісник Христа на Землі. 3. Різновид жіночої прикраси для голови, яка одягається в особливо урочистих випадках.
Тібла (
ест. tibla з рос. ты блядь) - зневажливе прізвисько росіян або російськомовних громадян Естонії у розмовній естонській мові.
Тізер (
англ. teaser — задирака) -
рекламне повідомлення, зроблене як загадка, що містить частину
інформації про продукт, але ніяк не називає рекламований товар створюючи навколо нього
інтригу.
Тілака (
санскр. तिलक) - священна позначка, яку наносять індуїсти глиною, попелом,
сандаловою пастою або іншою речовиною на чоло й інші частини тіла. Т. символізує третє око, яке у
індуїзмі асоціюється з різними богами і виражає ідею духовного просвітлення.
Тімократія (
гр. τῑμή — ціна і κράτος — влада) - одна з форм
олігархій, при якій державна влада знаходиться у привілейованої меншості, яка володіє високим майновим
цензом.
Тінг (
сканд. ting від давньонім. thingam — збори) - народні збори вільних чоловіків у давніх скандинавів і германців для вирішення важливих загальних, політичних (обрання
конунга, напр.) чи судових справ громади; віче.
Тіосульфати (
гр., сірка і сульфати) - солі тіосірчаної кислоти, стійкі, безбарвні речовини. Практично важливим є тіосульфат натрію, його застосовують у фотографії як закріплювач (фіксаж), у текстильній, шкіряній промисловості, в медицині тощо.