Правила життя
Правила
життя Фіделя Кастро
Кубинський політик Фідель Кастро (13 серпня 1926 - 25 листопада 2016). Один з лідерів кубинської революції кінця 1950-х років еволюціонував від лівого популіста до ортодоксального марксиста-диктатора, що півстоліття беззміно керував Кубою, де встановив тоталітарний режим.
2147
Правила життя
Можете засуджувати мене. Це не має значення - історія мене виправдає.

Ідеям не потрібна підтримка зброї, якщо їх підтримують люди.

Ідеї не народжуються разом з людиною і тим більше не вмирають разом з нею.

Війна - це засіб, а не кінець. Війна є інструментом революціонерів. Головне, це революція! Важливими є революційна справа, революційні ідеї, революційні цілі, революційні настрої, революційні чесноти!

Я не комуніст і це не революційний рух, але ми не повинні казати, що ми антикомуністи лише для того, щоб підлабузнюватися до іноземних держав (1959 рік).

Я марксист-ленінець, і я буду марксистом-ленінцем до останніх днів свого життя (1961 рік).

Життя без ідей не варте нічого. Немає більшого щастя, ніж боротися за них.

У капіталізму немає жодних моральних і етичних цінностей: все продається. Неможливо в таких умовах правильно виховувати народ: люди перетворюються на егоїстів, а іноді - навіть в бандитів.

Капіталізм огидний. Він несе лише війну, лицемірство і суперництво.

Капіталізм - і я кажу це з таким задоволенням - настільки застарів, що він вмирає сам по собі.

Наша країна - це рай в духовному сенсі цього слова. І, як я багато разів говорив, ми вважаємо за краще померти в раю, ніж виживати в пеклі.

Дійсність світу, як здається, була задумана, щоб сіяти егоїзм, індивідуалізм і дегуманізацію людини.

З усіх американських президентів і претендентів на цей пост я знав лише одного, хто з етичних і релігійних міркувань не став спільником жорстокого терору проти Куби: це був Джеймс Картер. Я впевнений, що на відміну від інших американських президентів, Картер ніколи б не віддав наказ мене вбити - в силу своїх переконань, звичайно ж. Це був єдиний президент Сполучених Штатів, який зробив дружні кроки по відношенню до Куби.

Найкращим президентом США міг би стати робот.

Я пропоную негайний ядерний удар по США. Кубинський народ готовий пожертвувати собою заради справи знищення імперіалізму і перемоги світової революції.

Жінка в серці чоловіка - джерело священного і недоторканного шанування.

Коли я був маленьким хлопчиком, мій батько вчив мене, що для того, щоб бути хорошим католиком, я повинен зізнатися в церкві, якщо я коли-небудь матиму нечисті думки про дівчину. У той же вечір мені довелось зізнатися в своєму гріху. І на наступний день, і на наступний. Через тиждень, я вирішив, що релігія не для мене.

Почуття важливіші за знання.

Нехай батьківщина дивиться на вас з гордістю. Не бійтеся славної смерті. Померти за батьківщину - значить жити.

Революція - це не ліжко з троянд. Революція - це битва не на життя, а на смерть між майбутнім і минулим.

Якби виживання після замаху було би олімпійським видом спорту, то я б був у ньому чемпіоном.

Я не диктатор, і я не думаю, що я стану ним. Я не буду підтримувати владу з автоматом в руках.

Мені не подобається, коли мене називають мстивим. Я всього лише боєць, який вміє використовувати телескопічний приціл і автоматичну гвинтівку.

Я завжди вважав себе щасливою людиною, хоча б тому, що я знайшов для себе відповідну політичну теорію, потрапив у вир кубинської політичної кризи і відкрив для себе марксизм. Все це - як заблукати в лісі та раптом знайти карту.

Я починав революцію, маючи з собою 82 людини. Якби мені довелося повторити це, мені б вистачило п'ятнадцяти або навіть десяти. Десять чоловік і абсолютна віра. Неважливо, скільки вас. Важливо вірити і важливо мати чіткий план.

Я ніколи не бачив протиріччя між тими ідеями, якими живу я, і якими жив Ісус.

Мені здається, людині не варто жити після того, як вона помічає, що роки стають сильніші від нього і полум'я, що рветься з серця, стає тремтячим і слабким.

Дивіться також

Кубинська революція

1 січня 1959

Два «Ролекса» Фіделя Кастро

1963

Відставка Фіделя Кастро

24 лютого 2008