Битва під Гравелем

В ході Столітньої війни 26 вересня 1423 року в битві біля села Гравель у Нормандії французи під командою Жана VIII д'Аркура, 5-го графа Омаля, отримали перемогу над англійським військом, очолюваним Вільямом де ла Полем, 1-м герцогом Саффолком.
Дмитро КопиловСтолітня війна
Переглядів 6Kчитати 4 хв
bookmark_border

Завершення кругосвітньої подорожі Френсіса Дрейка

26 вересня 1580 року англійський моряк і пірат Френсіс Дрейк на кораблі «Золота лань» пришвартувався в порту Плімута і став першим британцем, що здійснив кругосвітню подорож і першим капітаном, котрий очолював кругосвітню подорож від самого початку до її завершення.

Переглядів 19Kчитати 2 хв
bookmark_border

Незалежність Ньюфаундленду

26 вересня 1907 року спеціальною прокламацією короля Едварда VII самоврядна територія Ньюфаундленд отримала статус домініону, котрий передбачав повну суверенність у всіх питаннях, за винятком оборони і зовнішньої політики.
Володимир Лук'янюкНова історія
Переглядів 8Kчитати 2 хв
bookmark_border

Безданська експропріація чотирьох прем'єрів

26 вересня 1908 року бойовиками Польської соціалістичної партії під керівництвом Юзефа Пілсудського поблизу Вільно здійснено пограбування поїзда, який перевозив гроші з Варшави до Петербурга.
Володимир Лук'янюкНова історія
Переглядів 20Kчитати 4 хв
bookmark_border

Перегонівський прорив Нестора Махна

У ніч з 26 на 27 вересня 1919 року війська отамана Нестора Махна в бою під Перегонівкою прорвали лінію фронту Білої армії, після чого здійснили блискавичний рейд тилами противника і захопили південноукраїнські території від Бердянська до Таганрога.
Лариса ЯкубоваІнтербелум
Переглядів 44Kчитати 4 хв
bookmark_border