Олексій Комнін — імператор Візантії

4 квітня 1081 року в соборі святої Софії в Константинополі патріарх Косьма коронував на престол Візантійської імперії севаста Олексія Комніна, який захопив столицю, піднявши повстання проти імператора Никифора III Вотаніата.
Ганна ДзеканСередньовіччя
Переглядів 9Kчитати 5 хв
bookmark_border

Створення НАТО

4 квітня 1949 року у Вашингтоні представниками 12-х країн — США, Великобританії, Франції, Італії, Бельгії, Нідерландів, Люксембурга, Канади, Данії, Ісландії, Норвегії та Португалії — підписано Північно-атлантичний пакт (НАТО) про воєнно-політичний союз, що ставив за мету колективний захист демократичних свобод і протидію комуністичній експансії.

Переглядів 24Kчитати 2 хв
bookmark_border

Замах на Мартіна Лютера Кінга

4 квітня 1968 року у Мемфісі 39-літній борець за громадянські права чорношкірих бабтистський пастор Мартін Лютер Кінг став жертвою замаху білого фанатика-расиста Джеймса Ерла Рея, котрий вистрілив Кінгу в спину і смертельно поранив його.

Переглядів 11Kчитати 2 хв
bookmark_border

Бухарестський саміт НАТО

4 квітня 2008 року у Бухаресті закінчився саміт НАТО, на якому розглядалися перспективи його розширення. Через небажання Німеччини та Франції псувати стосунки з Росією рішення щодо приєднання України до "Плану дій щодо набуття членства" було відкладено на грудень 2008 року.
Володимир ГоловкоУкраїна
Переглядів 6Kчитати 6 хв
bookmark_border