Християнство — державна релігія Римської імперії

27 лютого 380 року в Салоніках імператор Сходу Феодосій за присутності братів-співправителів Заходу Граціана і Валентиніана II виголосив т. зв. «Солунський едикт», яким всім жителям Римської імперії наказувалось сповідувати християнство у його нікейській, визначеній як єдиноправильна, версії.
Володимир Лук'янюкРелігія
Переглядів 30Kчитати 4 хв
bookmark_border

Коронація Генріха IV Бурбона

Через п'ять років після сходження на престол, 27 лютого 1594 року, в Шартрському соборі відбулась урочиста коронація Генріха IV Наварського.
Володимир Лук'янюкОсобистості
Переглядів 14Kчитати 3 хв
bookmark_border

Лазар Каганович — перший секретар ЦК КП(б) України

27 лютого 1947 року Політбюро ЦК ВКП(б) призначило першим секретарем ЦК КП(б) України Лазара Кагановича, який мав гарантувати виконавську дисципліну керівництва республіки в умовах голоду в українських селах.
Віктор КрупинаНовітня історія
Переглядів 7Kчитати 6 хв
bookmark_border

Порятунок Пізанської башти

27 лютого 1963 року уряд Італії оголосив конкурс на вирішення питання зі збереження Пізанської башти від падіння, верхня частина якої за вісім століть відхилилась майже на 5 метрів від вертикалі і за прогнозами фахівців могла зазнати повного руйнування від невеликого землетрусу або штормового вітру.

Переглядів 12Kчитати 3 хв
bookmark_border

Арсеній Яценюк — прем'єр-міністр України

27 лютого 2014 року на хвилі подій Революції Гідності коаліція "Європейський вибір" у Верховній Раді обрала Арсенія Яценюка 15-м Прем'єр-міністром України. Після перепризначення на цю посаду восени того ж року, він пропрацював главою уряду до весни 2016 року.
Яна ПримаченкоНаш час
Переглядів 7Kчитати 4 хв
bookmark_border