Микита Хрущов — перший секретар ЦК КП(б)У

27 січня 1938 року пленум ЦК КП(б)У формально підтвердив ухвалене в Москві трьома дням раніше рішення про відкликання з України Станіслава Косіора і призначення виконуючим обов'язки Першого секретаря ЦК КП(б)У Микити Хрущова.
Геннадій ЄфіменкоОсобистості
Переглядів 18Kчитати 5 хв.
bookmark_border

Ліквідація блокади Ленінграда

27 січня 1944 року в Ленінграді було дано артилерійський салют в честь остаточної ліквідації блокади міста, яка тривала майже 900 днів і забрала життя сотень тисяч людей.

Переглядів 15Kчитати 2 хв.
bookmark_border

Звільнення табору смерті Аушвіц-Біркенау

Близько 3 години дня 27 січня 1945 року солдати 107-ї дивізії 60-ї армії 1-го Українського фронту під командуванням генерал-майора Василя Петренка увійшли на територію одного з найбільших німецьких таборів смерті Аушвіц-Біркенау, де за чотири роки загинуло близько 1,1 мільйона чоловік.
Володимир Лук'янюкНовітня історія
Переглядів 39Kчитати 3 хв.
bookmark_border

Курс на побудову комунізму

27 січня 1959 року у Москві відкрився позачерговий ХХІ з'їзд КПРС, на якому перший секретар ЦК і голова Ради міністрів СРСР Микита Хрущов заявив, що в СРСР «соціалізм переміг не лише повністю, але й остаточно» і оголосив перехід до «розгорнутого будівництва комуністичного суспільства».
Віктор КрупинаНовітня історія
Переглядів 16Kчитати 5 хв.
bookmark_border

Початок Громадянської війни в Сомалі

Після взяття бійцями Об'єднаного Сомалійського Конгресу під контроль Могадішо, 27 січня 1991 року країну залишив генерал Мухаммед Сіад Барре, який два десятиліття будував «ісламський соціалізм».
Володимир Лук'янюкНовітня історія
Переглядів 12Kчитати 3 хв.
bookmark_border