цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Середньовіччя
681
Перше Болгарське Царство
Сьогодні
24 квітня 1184 до н. е.
Падіння Трої
Сьогодні
24 квітня 1877
Одинадцята Російсько-турецька війна
Сьогодні
24 квітня 1915
Геноцид вірмен у Туреччині
Сьогодні
24 квітня 1916
Великоднє повстання
Античні часи
25 квітня 404 до н. е.
Завершення Пелопоннеської війни

Відповідно до датування Ератосфена та Аполлодора Афінського, 24 квітня 1184 року до н. е. грецькі воїни хитрістю захопили Трою і знищили майже все чоловіче населення міста. Врятуватись вдалось лише Енею з небагатьма соратниками, який отримав від богів наказ тікати з міста, щоб відродити славу Трої в новому місці.

5103

24 квітня 1877 року під приводом захисту балканських християн і слов'ян від утисків та переслідування Османською імперією Росія оголосила їй війну, яка закінчилась через рік підписанням Сан-Стефанського мирного і Берлінського договорів, за яким Туреччина змушена була визнати незалежність Румунії, Сербії та Чорногорії, надати статус автономії Болгарії та Боснії і Герцоговині.

4003

24 квітня 1915 року за наказом триумвірату турецьких диктаторів розпочато депортацію вірмен зі Стамбула, Александретти і Адана. Протягом подальших трьох років загинуло понад півтора мільйона вірмен, інші втекли або були виселені турками в пустелі Месопотамії, Лівану, Сирії через пустелі, де більшість з них загинула через голод і хвороби. Більш ніж мільйон вірменських біженців було розсіяно по всьому світу.

11540

24 квітня 1916 року, на наступний день після перших заворушень, організованих членами підпільної націоналістичної організації Ірландське Республіканське Братство, очолюваної Патріком Пірсом, у Дубліні було захоплено урядові установи, поліцейські дільниці та головний поштампт і проголошено незалежність Ірландії від Великої Британії.

6148

Зазнавши поразки на морі, втративши армію і не маючи грошей для продовження бойових дій, 25 квітня 404 року до н. е. афінський стратег Ферамен був змушений підписати мирний договір зі Спартою, який завершив Пелопоннеську війну. За його умовами озпускався Делоський союз грецьких полісів на чолі з Афінами, які втратили право мати бойовий флот, були змушені зруйнувати свої захисні укріплення і визнали гегемонію Спарти в грецькому світі.

147нове

Розгромивши війська візантійського імператора Костянтина IV і завоювавши Добруджу, в 681 році хан протоболгар Аспарух заснував Перше Болгарське Царство зі столицею у місті Пліска, кордони якого сягали вздовж Чорного моря від Дніпра на півночі до Балканських гір на півдні.

4341
#ЦейДень
Події, факти, персоналії
23 квітня 1616 року у Стратфорді-на-Ейвоні, де він жив останні три роки, у віці 52-х років помер видатний англі..
23 квітня 1616
7002
Правила життя
«Кажуть, що я знайшов Бога. Це малоімовірно, тому що я часто не можу знайти ключі, хоча у мене є емпіричні докази їх існування»

Круглі дати

американська співачка Барбра Стрейзанд, 75 років з дня народження
французький модельєр Жан-Поль Ґотьє, 65 років з дня народження
голландський футболіст Йоган Кройф, 70 років з дня народження
російський хокеїст Владислав Третьяк, 65 років з дня народження
французька актриса Анук Аме, 85 років з дня народження
російський віолончелист Мстислав Ростропович, 10 років з дня смерті
король Англії Едуард IV Йоркський, 575 років з дня народження
іракський політик Саддам Хуссейн, 80 років з дня народження

Нові статті

© 2001-17
Про


Наверх