Відкриття радію

Після чотирьох років досліджень, 20 квітня 1902 року в Парижі Марія та П'єр Кюрі з мінералу уранініт виділили сіль радіоактивного радію. Через рік вони разом з Анрі Беккерелем отримали Нобелівську премію з фізики за фундаментальні дослідження явища радіоактивності.

Переглядів 39Kчитати 2 хв.
bookmark_border

«Квітневі тези» Володимира Леніна

20 (7) квітня 1917 року у газеті «Правда» надрукована стаття «Про завдання пролетаріату в даній революції», яка увійшла в історію під назвою «Квітневі тези».
Геннадій ЄфіменкоПолітика
Переглядів 13Kчитати 5 хв.
bookmark_border

Дебют «Deep Purple»

20 квітня 1968 року у датському місті Тааструп відбувся перший концерт англійської групи «Roundabout».
Володимир Лук'янюкКультура і мистецтво
Переглядів 20Kчитати 4 хв.
bookmark_border

Остання конституція УРСР

20 квітня 1978 року на позачерговій сесії Верховної ради Української РСР було ухвалено четверту Конституцію УРСР, що майже повністю повторювала союзний аналог.
Віктор КрупинаПолітика
Переглядів 34Kчитати 4 хв.
bookmark_border

Трагедія у Броварах

20 квітня 2000 року під час військових навчань на Гончарівському полігоні у Чернігівській області учбова ракета «Точка-У» через технічну несправність змінила курс і попала в житловий будинок у Броварах Київської області.
Володимир ГоловкоНовітня історія
Переглядів 20Kчитати 3 хв.
bookmark_border

Техногенна катастрофа в Мексиканській затоці

20 квітня 2010 року за 80 кілометрів від узбережжя США в Мексиканській затоці відбувся вибух і загорання нафтової платформи Deepwater Horizon, в результаті яких через пошкодження труб свердловини на глибині 1500 метрів в Мексиканську затоку за 152 дні вилилося близько 5 мільйонів барелів нафти.
Володимир Лук'янюкНовітня історія
Переглядів 24Kчитати 4 хв.
bookmark_border