Відкриття радію

Після чотирьох років досліджень, 20 квітня 1902 року в Парижі Марія та П'єр Кюрі з мінералу уранініт виділили сіль радіоактивного радію. Через рік вони разом з Анрі Беккерелем отримали Нобелівську премію з фізики за фундаментальні дослідження явища радіоактивності.

Переглядів 39Kчитати 2 хв.
bookmark_border

«Квітневі тези» Володимира Леніна

20 (7) квітня 1917 року у газеті «Правда» надрукована стаття «Про завдання пролетаріату в даній революції», яка увійшла в історію під назвою «Квітневі тези».
Геннадій ЄфіменкоПолітика
Переглядів 13Kчитати 5 хв.
bookmark_border

Дебют «Deep Purple»

20 квітня 1968 року у датському місті Тааструп відбувся перший концерт англійської групи «Roundabout».
Володимир Лук'янюкКультура і мистецтво
Переглядів 20Kчитати 4 хв.
bookmark_border

Остання конституція УРСР

20 квітня 1978 року на позачерговій сесії Верховної ради Української РСР було ухвалено четверту Конституцію УРСР, що майже повністю повторювала союзний аналог.
Віктор КрупинаНовітня історія
Переглядів 34Kчитати 4 хв.
bookmark_border

Трагедія у Броварах

20 квітня 2000 року під час військових навчань на Гончарівському полігоні у Чернігівській області учбова ракета «Точка-У» через технічну несправність змінила курс і попала в житловий будинок у Броварах Київської області.
Володимир ГоловкоУкраїна
Переглядів 20Kчитати 3 хв.
bookmark_border

Техногенна катастрофа в Мексиканській затоці

20 квітня 2010 року за 80 кілометрів від узбережжя США в Мексиканській затоці відбувся вибух і загорання нафтової платформи Deepwater Horizon, в результаті яких через пошкодження труб свердловини на глибині 1500 метрів в Мексиканську затоку за 152 дні вилилося близько 5 мільйонів барелів нафти.
Володимир Лук'янюкКатастрофи
Переглядів 24Kчитати 4 хв.
bookmark_border