Правила життя
Правила
життя Мао Цзедуна
Китайський політик Мао Цзедун (26 грудня 1893 - 9 вересня 1976). Співзасновник Китайської комуністичної партії, незмінний керівник Китайської Народної Республіки з дня її проголошення, якою правив як диктатор, спираючись на власний варіант марксизму-ленінізму, відомий як маоїзм, який і сьогодні є державною ідеологією в КНР.
6354
Правила життя
Те, що мислиме, те здійсненне.

Бідність спонукає до змін, до дій, до революції.

Звідки у людини правильні ідеї? Падають вони з неба? Ні. Споконвіку властиві людському мозку? Ні. Правильні ідеї людини виникають тільки з суспільної практики, з трьох її форм - виробничої боротьби, класової боротьби і наукового експерименту.

Кожен комуніст повинен засвоїти ту істину, що «владу народжує гвинтівка». Наш принцип - партія командує гвинтівкою; абсолютно неприпустимо, щоб гвинтівка командувала партією.

Лідер веде свою країну вперед своїм прикладом, а не силою.

Все те, проти чого ворог бореться, ми повинні підтримувати, а ми повинні боротися проти всього того, що підтримує ворог.

Ворог сам по собі не зникне.

Комунізм - не любов. Комунізм - молот, яким зручно знищувати ворогів.

Революція - це не званий обід, не літературна творчість, не малювання або вишивання; вона не може відбуватися витончено, спокійно і делікатно, чинно і чемно. Революція - це повстання, це насильницький акт одного класу, що скидає владу іншого класу.

Пасивність згубна для нас. Наша мета - зробити пасивним ворога.

Як стратег зневажай ворога, як тактик - приймай його всерйоз.

Ніщо реакційне не впаде, якщо не нанести по ньому удару. Це щось на кшталт підмітання підлоги: де не пройдешся віником, там сміття, як правило, не зникне саме собою.

Відчувати тиск з боку своїх ворогів краще, ніж перебувати в стані, коли вороги не вважають за потрібне обтяжувати себе цим.

Якщо ви думаєте, що зможете, - ви зможете, якщо думаєте, що ні, - ви праві.

Зброя є важливим, але не вирішальним фактором війни. Вирішальний фактор - людина, а не річ. Співвідношення сил визначається не тільки співвідношенням військової та економічної потужності, але також і співвідношенням людських ресурсів і морального стану.

Тисячі і тисячі положень марксизму зрештою зводяться до одного: «Бунт - справа вірна».

Без руйнування немає творення. Руйнування - це критика, це революція. Руйнування вимагає з'ясування істини, а з'ясування істини і є творення.

Хто не займається дослідженням і вивченням, той не має права висловлюватися.

Ми добре вміємо боротися, здійснювати диктатуру, а в літературі та мистецтві так собі, а дехто іноді говорить, що компартія нездатна керувати наукою, і в цих словах є частка істини.

Інтелігенти повинні бути відразу червоними і навченими. Щоб бути червоними, вони повинні повністю перебудувати свої уми, переглянувши свій буржуазний світогляд. Їм не потрібно читати багато книг. Що вони повинні зробити, так це засвоїти правильне розуміння наступних питань: Що таке пролетаріат? Що таке диктатура пролетаріату?

У інтелігенції є хвіст, на який треба вилити відро холодної води. Якщо на собаку вилити відро холодної води, вона підтискає хвіст, а за інших обставин задирає його догори, показуючи характер. Інтелігенти, прочитавши кілька книг, намагаються виглядати серйозно. А трудовий народ від такої напускної серйозності почуває себе ніяково.

Все на світі боїться серйозного підходу, а комуністам більше всіх притаманний такий підхід.

Всім товаришам слід проаналізувати свою відповідальність. Є лайно - просріться, є гази - пропердіться, і вам стане легше!

Щоб повалити ту чи іншу політичну владу, завжди необхідно насамперед підготувати громадську думку, виконати роботу в галузі ідеології. Так чинять революційні класи, так чинять і контрреволюційні класи.

Людина, яка відчула вітер змін, має будувати не щит від вітру, а вітряк.

Подібно до того як усім предметам і явищам у світі притаманна подвійність (це і є закон єдності протилежностей), імперіалізму і всім реакціонерам також властива подвійність - вони є і справжніми, і паперовими тиграми.

Атомна бомба - це паперовий тигр, яким американські реакціонери залякують людей, на вигляд він здається страшним, а насправді зовсім не страшний. Звичайно, атомна бомба - це зброя масового винищення, проте результат війни вирішує народ, а не один-два нових види зброї.

Американський імперіалізм здається громаддям, але фактично є паперовим тигром і робить передсмертні потуги.

Померти судилося кожному, але не кожна смерть має однакове значення.

Люди на зразок мене звучать як безліч величезних гармат.

«цей день в історії» у
Telegram

Дивіться також

Великий похід Мао Цзедуна

16 жовтня 1934

Китайська Народна Республіка

1 жовтня 1949

Париж, бульвар дю Тампль

1838

Початок «Культурної революції»

8 серпня 1966

Помер Мао Цзедун

9 вересня 1976
«цей день в історії» у
Telegram