цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Скасування рабства у США
18 грудня 1865 року після ратифікації необхідними трьома чвертями штатів 13-а поправка до Конституції США, котра забороняла рабство в усіх його формах, була офіційно проголошена частиною основного закону країни.
9363
Політика
Перед Громадянською війною Абрахам Лінкольн та інші керівники антирабовласницької Республіканської партії США прагнули не самої заборони рабства як явища, а лише обмеження його поширення на нові території і штати на Заході країни. Однак, ця позиція викликала протидію політиків Півдня, котрі вважали, що зростання кількості нерабовласницьких штатів поставить під загрозу їх позиції. В листопаді 1860 року, після обрання Лінкольна президентом, сім південних штатів об'єднались у Конфедеративні Штати Америки, в той час як чотири інших рабовласницьких штати залишились у складі США.
З початком Громадянської війни Лінкольн закликав до повної ліквідації рабства, і республіканський уряд зразу ж виявив переваги такої позиції - звільнення рабів позбавить конфедератів основної робочої сили і, з іншого боку, приверне на Північ велику кількість людей і потенційних солдатів. В 1862 році Конгрес анулював всі закони, що були юридичною основою рабства, заборонив рабство на всій території США і надав повноваження Лінкольну рекрутувати колишніх рабів до армії. 1 січня 1863 року президент Лінкольн формально оголосив Прокламацію Звільнення; її дія розповсюджувалась на чотири рабовласницькі штати, що залишились у складі США і три південних, що контролювались армією Півночі. З цих пір Громадянська війна перетворилась з війни проти сепаратистів на війну за свободу.
Однак, з наближенням остаточної поразки конфедератів, Лінкольн зрозумів, що Прокламація Звільнення, як ефективна юридична дія воєнного часу, після війни виявиться непідкріпленою конституційно. Тому Республіканська партія внесла на розгляд Конгресу 13-у поправку до Конституції, і в квітні 1864 року вона була прийнята контрольованим республіканцями Сенатом. Однак, Палата представників, в котрій демократи мали значно більше представництво, до січня 1865 року так і не набрала необхідних двох третин голосів для проголошення поправки законом.
Проте 2 грудня 1865 року Алабама стала 27 штатом, в котрому 13-а поправка була ратифікована, що склало 3/4 штатів, необхідних для проголошення її чинною по всій території США, і 18 грудня 1865 року, через 246 років, після появи перших негрів-рабів у штаті Вірджинія, 13-а поправка стала частиною Конституції і рабство у США було заборонене законодавчо.
all_inclusive
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Політика
Людина і суспільство
Америка
Нова історія

Головні події 18 грудня

#ЦейДень
Все про 18 грудня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left17 грудня
19 грудняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх