сьогодні
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
«Яєчний замах» на Віктора Януковича
24 вересня 2004 року під час президентської виборчої кампанії в Івано-Франківську студент Прикарпатського університету кинув у Віктора Януковича яйцем, влучивши у груди. Сцена його комічного падіння була показана по телебаченню, що суттєво вплинуло на рейтинг Януковича як кандидата в президенти.
На обкладинці: Віктор Федорович Янукович
13422
Особистості
Володимир Лук'янюк
Політичну кар'єру Віктор Федорович Янукович розпочав влітку 1996 року з посади заступника голови Донецької обласної державної адміністрації. Через рік, 14 травня 1997 року, Янукович став Головою Донецької облдержадміністрації, а наступного року - головою Донецької облради. Перебуваючи на посаді Голови облдержадміністрації, Віктор Янукович не вступав в Партію регіонів, проте не приховував своїх симпатій до неї, і очолив її в 2003 році, коли вже був призначений на посаду прем'єр-міністра України за квотою фракції «Регіони України».
У 2004 році Віктор Янукович за підтримки президента Леоніда Кучми став «кандидатом від влади» на президентських виборах в Україні. Маючи велику підтримку на Донбасі та в південних і східних областях України завдяки економічному зростанню цих регіонів за часи діяльності уряду у 2002–2004 роках і проросійській економічній та культурній політиці, у Києві, центральних, північних та, особливо, західних областях Віктор Янукович користувався дуже низькою підтримкою із-за високої корупції в усіх гілках влади, орієнтації на Росію та оприлюднених фактів біографії Януковича, пов'язаних із його судимостями та із співпрацею з КДБ.
В ході передвиборної програми 24 вересня 2004 року Віктор Янукович прилетів до Івано-Франківська і поїхав на зустріч зі студентами Прикарпатського університету імені Стефаника. В момент виходу Януковича з автобуса 17-річний студент-економіст Дмитро Романюк кинув у нього яйце, влучивши у груди. Янукович знепритомнів на місці події і був доставлений у лікарню.
Соратники Януковича заявили про влучення в нього «важких предметів», «каміння», «акумуляторів» тощо, однак на відео, яке наважився показати лише один телеканал, було чітко видно, що в груди Януковичу попало саме яйце. Сцену його комічного падіння крім 5-го каналу продемонстрували також канали "Євроньюс" та російський НТВ, що суттєво вплинуло на рейтинг Януковича як кандидата в президенти.
31 жовтня 2004 року відбувся перший тур виборів президента України, за результатами якого Віктор Янукович отримав другий результат (39,32% проти 39,87% у Віктора Ющенка). Численні порушеннями виборчого законодавства та прав людини, загальнодержавне фальшування результатів у другому турі виборів привели до масових протестів у містах Західної України, Києві й ряді інших міст і обласних центрів, які вилились у Помаранчеву революцію і привели до поразки Віктора Януковича у президентських виборах 2004 року.
Порушена проти Дмитра Романюка справа по звинуваченню у хуліганстві, була закрита у грудні 2004 року.
24 вересня 2015 © Володимир Лук'янюк спеціально для «Цей день в історії». Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Битва під Пилявцями
Сьогодні
Битва під Пилявцями
Особистості
Україна
Політика
Європа
Новітня історія
Наш час

Головні події 24 вересня

#ЦейДень
Все про 24 вересня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left23 вересня
25 вересняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх