цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Завершення експедиції Магеллана
6 вересня 1522 року, через 18 місяців після початку експедиції португальця Фернана Магеллана, метою котрої було обігнути земну кулю, лише одне з п'яти суден, "Вікторія", з 18 із 265 членів екіпажу повернулось до Іспанії. Сам Магеллан загинув на Філіпінах у сутичці з місцевими жителями і першу кругосвітню експедицію завершив Хуан Себастьян Елькано. В результаті цього плавання було остаточно доведено, що Земля має форму кулі.
На обкладинці: Ернан Магеллан
7322
Подорожі і відкриття
Фернан Магеллан народився в 1480 році у Португалії, в 1517 році залишив батьківщину і прибув до Іспанії. Фундаментально вивчивши навігацію і географію, він вирішив прокласти новий шлях на Схід, пливучи в західному напрямі в обхід Америки, оскільки морський шлях навколо Африки вже був освоєний португальцями.
20 серпня 1519 року Магеллан відплив з Іспанії на чолі флотилії з п'яти суден і екіпажу в 265 чоловік. Обігнувши Бразилію, він спробував знайти шлях у Тихий океан. Магеллан помилково спробував плисти рікою Ріо-Плата, але, зрозумівши помилку, почав рухатися вздовж узбережжя Південної Америки все далі на південь. В березні 1520 року експедиція змушена була провести зимівлю в порту Сан-Хуліан. У квітні Магелану довелось придушити бунт іспанських капітанів, невдоволених португальцем, - один із заколоників був страчений, а інший - залишений в Сан-Хуліані, коли у серпні експедиція продовжила плавання.
21 жовтня Магеллан нарешті знайшов 600-кілометрову протоку, котра з'єднує Атлантичний і Тихий океани (сьогодні вона носить його ім'я). На її подолання пішло 38 днів і це змогли зробити лише три судна. За наступні 99 днів експедиція перетнула води надзвичайно спокійного океану, котрий отримав назву "Тихий". На кораблях закінчились харчі і морякам довелось їсти шкіряні частини власного одягу і спорядження, щоб не вмерти з голоду.
6 березня 1521 року експедиція висадилась на острові Гуам, а через 10 днів досягла філіпінського острова Себу. Вождь місцевого племені, котре прийняло християнство, звернувся до європейців з проханням завоювати територію поганського племені на сусідньому острові Мактан. У битві, що відбулась 27 квітня, Магеллан був поранений отруєною стрілою і помер.
Хуан Себастьян Елькано
Хуан Себастьян Елькано
Після загибелі Магеллана ті, хто залишились живими, на двох кораблях відпливли до Молуккської протоки. Один з кораблів спробував повернутись до Іспанії через Тихий океан, інший, "Вікторія", під командуванням Хуана Себастьяна Елькано проплив Індійський океан, обігнув мис Доброї Надії і 6 вересня досяг іспанського порту Санлукар де Барамеда, а через кілька днів, піднявшись по річці Гуадалківір, - Севільї.
all_inclusive
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Барака Обами
Правила життя
Правила життя Барака Обами
Подорожі і відкриття
Європа
Середньовіччя

Головні події 6 вересня

#ЦейДень
Все про 6 вересня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left5 вересня
7 вересняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх