Початок
ери рок-н-ролу
20 травня 1954 року компаня «Decca Records» випустила сингл Біла Хейлі з піснею «Rock Around the Clock». Незважаючи на те, що вона не була хронологічно першим записом рок-н-ролу, саме ця пісня зіграла вирішальну роль у популяризації цього жанру. На обкладинці: Біл Хейлі з групою «Comets», 1955 рік
11775
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Пісня «Rock Around the Clock» була створена Максом Фрідманом і Джеймсом Майерсом в кінці 1952 року і наступного року її вперше записала італо-американська група «Sonny Dae & His Knights». Вона стала популярною в деяких регіонах США й через рік, 20 травня 1954 року, значно перероблена, вийшла на стороні "В" сингла Біла Хейлі. Оскільки терміну "рок-н-рол" в сучасному його значенні ще не існувало, «Rock Around the Clock» була позначена на платівці як фокстрот.

Незважаючи на те, що пісня увійшла в американський хіт-парад, справжній успіх до «Rock Around the Clock» прийшов у 1955 році, коли вона була використана в якості музичної заставки до титрів фільму «Шкільні джунглі» Річарда Брукса: стрічка була номінована на «Оскар» і «Decca» випустила ще один сингл Хейлі, де «Rock Around the Clock» вже була поміщена на титульну сторону. Завдяки шаленому успіху вона стала першим рок-н-ролом, що який зайняв 1-е місце в хіт-параді категорії «поп-музика» журналу «Білборд», на якому протрималася 7 тижнів, і на третє місце в категорії «R&B». Бунтівною молоддю 1950-х пісня була сприйнята як гімн нонкомформізму нового покоління.

Протягом наступного десятиліття пісня перезаписувалась Хейлі у різних варіантах (в 1964-у вийшла іспаномовна версія), проте справжній успіх до неї повернувся в 1974 році, коли оригінальна версія була використана в якості теми до фільму «Американські графіті» Джорджа Лукаса.

Після смерті Хейлі в 1981 році «Rock Around the Clock» перевидавалась у численних збірниках і сьогодні є, згідно «Книзі рекордів Гіннесса», найпродаванішим синглом в історії поп-музики після «White Christmas» Бінга Кросбі та значиться під №158 у списку «500 найкращих пісень усіх часів» журналу «Rolling Stone».

Друк 5
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 20 травня

Відкриття морського шляху до Індії

1498
#ЦейДень

Все про 20 травня

Події, факти, персоналії

День народження джинсів

1873

Дев'ять королів

1910

Епідемія ВІЛ/СНІДу

1983