Весілля принца Вільяма та Кейт Міддлтон
29 квітня 2011 року у Вестмінстерському абатстві в Лондоні за присутності 1900 гостей відбулось весілля принца Вільяма, герцога Кембриджського, другого претендента на британський престол і представниці середнього класу Кетрін Міддлтон.
11119
Читати 4 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Кетрін Міддлтон, старша з трьох дітей, народилася 9 січня 1982 року в місті Редінг в англійському графстві Беркшир у сім'ї Майкла Френсіса Міддлтона та його дружини Керол Елізабет, уродженої Голдсміт. Подружжя працювало в цивільній авіації: Елізабет була стюардесою, а Майкл — авіадиспетчером. У них є також середня дочка Філіпа і молодший син Джеймс. У 1987 році Міддлтони заснували компанію посилкової торгівлі «Party Pieces», яка успішно розвивалася і зробила їх мільйонерами.

Кейт Міддлтон виросла в селі Баклбері в графстві Беркшир закінчила приватний коледж і 2001 році поступила до шотландського університету Святого Ендрю, де на першому курсі познайомилася з принцом Вільямом, старшим сином Чарльза, принца Уельського. Наступного року Кейт і Вільям вже були близькими друзями і винаймали спільне житло. Під час студентських канікул принц Вільям і Кейт кілька разів подорожували разом, а в 2003 році дівчина була в числі невеликої кількості близьких друзів, запрошених на двадцять перший день народження принца.

По закінченні університету Кейт працювала у відділі закупівель мережі магазинів одягу «Jigsaw», а принц Вільям продовжив навчання у Королівській військовій академії. У жовтні 2010 року було оголошено про їх заручини — під час спільної поїздки до Кенії Вільям підніс Міддлтон 18-каратну обручку з білого золота з 12-каратним овальним сапфіром та 14 круглими діамантами, ту саму обручку, яку його батько свого часу підніс матері Вільяма, Діані, принцесі Уельській.

23 листопада 2010 року була оголошена дата весілля — п'ятниця 29 квітня 2011 року. Цей день був оголошений державним святом на всій території Сполученого Королівства, а також на Бермудських островах, Кайманових островах, острові Мен, в Гібралтарі, на Гернсі, Джерсі, Фолклендських островах, Монтсеррат, Теркс і Кайкос. Було також оголошено, що витрати на саме весілля, яке обійшлось у 20 мільйонів фунтів стерлінгів, візьме на себе королівська сім'я і родина Міддлтонів, тоді як витрати на забезпечення безпеки та транспорт будуть покриті за рахунок британської скарбниці.

16 і 17 лютого 2011 року три списки гостей були направлені на ім'я королеви. Оскільки Вільям не прямий спадкоємець, то весілля не було «державним подією» і на нього були запрошені члени сімей і друзі пари, члени британського королівського двору, лідери Співдружності, члени релігійних організацій, дипломатичного корпусу, члени зарубіжних королівських сімей. Члени першого списку (приблизно 1900 осіб) взяли участь у церемонії в абатстві. Члени другого списку (приблизно 600 осіб) були запрошені на прийом у Букінгемському палаці, організований королевою. Члени останнього списку (близько 300 осіб) були запрошені на вечерю, організовану принцом Уельським.

Зранку 29 квітня маршрут весільної процесії був закритий для транспорту. О 8-15 ранку до Вестмінстерського абатства прибули основні гості, генерал-губернатори, прем'єр-міністри королівств Співдружності і дипломати, о 10-18 — принц Вільям та його брат Гаррі, після чого прибули представники зарубіжних королівських сімей, сім'я Міддлтон і, нарешті, сім'я принца Вільяма; за традицією, королева і герцог Единбурзький були останніми членами королівської сім'ї, які прибули на церемонію, з'явившись в абатстві о 10-48.

Кейт Мідлтон була одягнута у весільну сукню англійського дизайнера Сари Бертон з дому моди Alexander McQueen, а принц Вільям, як дійсний військовий, був одягутий у форму ірландської гвардії з кашкетом замість ведмежої шапки. Служба у Венсмістері почалася ходою королеви, принца Філіпа та духовенства. Незабаром після цього прибула Кейт Міддлтон під руку батька на зустріч принцу Вільяму. У шлюбному обітницю пара дала обіцянку «любити, втішати, поважати і берегти» один одного, після чого принц Вільям надів Кетрін кільце з валійського золота традиційного королівського ювелірного дому Wartski; сам Вільям вирішив не отримувати обручку під час церемонії. При виході з Вестмінстерського абатства під дзвін дзвонів вони пройшли через стрій почесної варти і були зустрінуті криками захопленого натовпу.

Весілля широко транслювалися по телебаченню, в Інтернеті і по радіо. За оцінками, трансляцію у прямому телевізійному ефірі дивилися близько двох мільярдів людей у всьому світі на всіх континентах; одночасно через канал YouTube за подією спостерігало 101 мільйон глядачів зі 188 країн. У день весілля Вільям отримав титули герцог Кембриджський, граф Стратхернський і барон Керрікфергюський; Кетрін після весілля стала її королівським високістю герцогинею Кембриджською. У цьому статусі через 10 днів (наступного дня після весілля принц Вільям повернувся на свою службу пошуково-рятувального пілота) пара відправилась у 10-денний медовий місяць, який провела на віллі на приватному острові на Сейшелах.

Друк
Володимир Лук'янюк спеціально для © «Цей день в історії», 28 квітня 2015. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 29 квітня

Арабське завоювання Іспанії

711
#ЦейДень

Все про 29 квітня

Події, факти, персоналії

Українська Держава Павла Скоропадського

1918

Страта Беніто Муссоліні

1945