Початок
переділу Європи
Порушивши Версальський договір і Локарнські угоди, 7 березня 1936 року німецькі збройні сили зайняли демілітаризовану Рейнську область. Цим було покладено початок територіальному переділу Європи і фактично перекреслено рішення Версальського договору, підписаного за результатами Першої світової війни.
22008
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Версальський мирний договір був підписаний у липні 1919 року, через вісім місяців після фактичного закінчення Першої світової війни. Згідно з його положеннями на Німеччину накладались зобовязання виплатити державам-переможницям великі репарації, її армія зазнавала істотного скорочення, країна втрачала всі свої колонії і велику частину спірних з сусідніми державами територій, а німецьке лівобережжя Рейна і 50-кілометрова смуга правобережжя підлягали демілітаризації.

У 1925 році скликана в швейцарському місті Локарно мирна конференція затвердила кордони європейських держав, визначені у Версальському договорі, і погодила прийняття Німеччини до Ліги націй. У 1930 році з демілітаризованої Рейнської області було виведено останні військові частини країн-переможниць.

У 1933 році канцлером Німеччини став Адольф Гітлер, а наступного — його Націонал-соціалістська партія здобула всю повноту влади в країні. У 1935 році Гітлер у односторонньому порядку денонсував Локарнські угоди, і у березні 1936 року німецькі війська зайняли Рейнську область. Спочатку це планувалось зробити в 1937 році, проте підписання Франко-радянського пакту про взаємодопомогу дозволили Гітлеру прискорити події — він подав свої дії як захисну ініціативу проти «оточення» ворожими державами.

На світанку 7 березня 1936 року 19 піхотних батальйонів німецької армії і кілька військових літаків були перекинуті в Рейнську область. Вони досягли Рейну в 11 годині ранку, і три батальйони переправились на західний берег. Незважаючи на це, французи, які були здатні за кілька днів мобілізувати до ста дивізій, не перетнули кордон Рейнської області. Лише в 1970-х роках стало відомо, що Франція залишилась бездіяльною перед загрозою війни із-за глибокої економічної кризи і елементарної відсутності коштів на проведення військових дій.

Франція обмежилась декларацією, в якій в найсильніших виразах засудила введення німецьких військ в Рейнську область і натякнула на готовність до війни, хоча всі зусилля були направлені на те, щоб домогтися від Великої Британії зобов'язання зіграти роль «умиротворителя». Проте уряд Британії видав лише загальну заяву, в якій безпека Британії пов'язувалася з безпекою Франції.

В 1938 році Німеччина почала повернення втрачених після Першої Світової війни територій — приєднала Австрію, частину Чехословаччини, яку в решті решт розчленила і окупувала Чехію, а у вересні 1939 року напала на Польщу, що стало початком Другої світової війни.

Битва під Таутоном
Сьогодні
Битва під Таутоном
Друк 3
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 7 березня

Імператор-філософ Марк Аврелій

161
#ЦейДень

Все про 7 березня

Події, факти, персоналії

Майк Тайсон — чемпіон світу

1987