цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Землетрус на Гаїті
12 січня 2010 року о 16 годині 53 хвилини за місцевим часом на Гаїті стався землетрус магнітудою 7 балів з епіцентром в південно-західній частині острова, який привів до руйнації більшої частини столиці країни і загибелі 222 570 людей.
На обкладинці: Зруйнований Порт-о-Пренс, 2010 рік
5108
Катастрофи
Володимир Лук'янюк
Острів Гаїті був відкритий Христофором Колумбом 5 грудня 1492 року під час його першої подорожі в пошуках західного шляху до Індії. Названий спочатку "Іспанським островом", його назва з часом трансформувалась в Еспаньйолу, а після перемоги повсталих рабів у 1804 році, які заснували державу Гаїті, ця назва її західної частини поширилась і на весь острів.
Знаходячись в сейсмічно активній зоні на стиці Карибської та Північно-американської тектонічної плит, Гаїті регулярно зазнавав землетрусів, перший з яких був задокуменований в 1564 році, а найруйнівніший стався 7 травня 1842 року - в результаті руйнувань і цунамі загинуло понад 10 тисяч чоловік. 12 січня 2010 року о 16 годині 53 хвилини за місцевим часом на Гаїті стався землетрус магнітудою 7 балів з епіцентром в районі міста Леоган (Південний Захід острова), після якого до 24 січня було зареєстровано ще 54 поштовхи.
Карта поширення землетрусу на Гаїті
Карта поширення землетрусу на Гаїті
Землетрус викликав серйозні пошкодження в більшості міст регіону, включаючи столицю країни місті Порт-о-Пренс, і його жертвами стали близько 3 мільйонів чоловік, 222 570 яких вважаються загиблими, серед яких були архієпископ Порт-о-Пренсу, лідер політичної опозиції і глава місії ООН з допомоги Гаїті. Були зруйновані до 70% будівель, включаючи президентський палац, будівлю парламенту, головний художній музей Порт-о-Пренс, Свято-Троїцький кафедральний собор, місцеву в'язницю і готель "Крістофера", де розміщувались представництва більшості міжнародних організацій. Матеріальні збитки, завдані Гаїті, яка вважається однією з найбідніших держав світу, були оцінені в 5,6 млрд євро.
Із-за значних руйнувань, яких зазнали також аеропорт і порт Порт-о-Пренсу, тривалий час не вдавалось налагодити надання ефективної міжнародної допомоги із рятувальних робіт, медичного обслуговування та гуманітарної підтримки, що створило небезпеку поширення епідемій, привело до росту насильства і великої кількості біженців у сусідню Домініканську Республіку.
Через півроку після землетрусу нерозібраними залишались 98% зруйнованих будівель, під якими все ще знаходились тисячі тіл, в тимчасових наметових містечках, більшість з яких не мало електрики, водопостачання і каналізації, проживало півтора мільйона чоловік, а із зібраного мільярду євро міжнародної допомоги уряд Гаїті використав лише 2%. Його бездіяльність привела до гуманітарної катастрофи, різкого погіршення криміногенної ситуації і спалаху епідемії холери, що почалася в Гаїті в жовтні 2010 року і до серпня 2013 року поширилась на Домініканську республіку та Кубу, забравши життя понад 8 тисяч чоловік.
all_inclusive
17 грудня 2016 © Володимир Лук'янюк спеціально для «Цей день в історії». Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Історія населення Землі
Інфографіка
Історія населення Землі
Катастрофи
Латинська Америка
Новітня історія
Наш час

Головні події 12 січня

#ЦейДень
Все про 12 січня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left11 січня
13 січняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх