Тихоокеанський переліт Амелії Ерхарт
11 січня 1935 року американка Амелія Ерхарт піднялась літаком у повітря з аеропорту міста Гонолулу і через 18 годин, пролетівши 2400 миль, успішно приземлилась в каліфорнійському місті Окленд. Вона стала першою жінкою, що самостійно здійснила безпосадковий транстихоокеанський переліт. На обкладинці: Амелія Ерхарт, 5 березня 1935 року © Hulton Archive/Getty Images
13007
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Амелія Ерхарт народилась у штаті Канзас в 1897 році і почала займатись авіацією в 24 роки. На момент здійснення свого сенсаційного перельоту через Тихий океан вона вже була світовою знаменитістю і стала улюбленцем публіки за свої відчайдушні подвиги: у 1928 році Ерхарт стала першою жінкою, що у складі екіпажу літаком подолала Атлантичний океан, а в 1932-у — першою з жінок, що вже самостійно, без жодної посадки, перелетіла через Атлантику, повторивши досягнення Чарльза Ліндберга п'ятирічної давності.

Ще через три роки, 11 січня 1935 року, Амелія Ерхарт встановила ще один рекорд — з першої ж спроби зуміла перелетіти з Гавайських островів до Каліфорнії. Незважаючи на те, що більшість таких спроб раніше закінчувались трагічно і свого часу були заборонені спеціальним рішенням уряду США, політ Ерхарт пройшов без жодних екцесів і в останні години польоту за її словами вона "спокійно і слухала трансляція Метрополітен-опера в Нью-Йорку". Час у польоті склав 18 годин 16 хвилин. На аеродромі в Оклендаі її чекав 18-тисячний натовп і вітальна телеграма президента США Франкліна Делано Рузвельта: «Вітаю — Ви перемогли знову».

Всього з 1930 по 1935 рік Амелія Ерхарт встановила сім рекордів серед жінок-авіаторів, включаючи рекорди на швидкість і дальність польотів. Зокрема вона встановила новий світовий рекорд, подолавши дистанцію між Мехіко-Сіті та Нью-Йорком за 18 годин 18 хвилин, стала першою людиною, що подолала усю Мексиканську затоку повітрям по прямій.

Це надихнуло її на нову подорож — на це й раз вона запланували облетіти земну кулю вздовж екватора з мінімальною кількістю проміжних посадок. Однак політ, що почався 17 березня 1937, закінчився трагічно — 2 липня 1937 року Амелія Ерхарт і механік Фредерік Нунан пропали безвісти в південній частині Тихого океану.

Друк 2
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 11 січня

Повстання «Ніка»

532
#ЦейДень

Все про 11 січня

Події, факти, персоналії

Великий сицилійський землетрус

1693

Анексія Зулуленда

1879

Ангела Меркель і Франсуа Олланд в Парижі

2015

Марш солідарності в Парижі

2015