search
close
search
Шуканий термін: діє
Результатів: 184
Точних результатів не знайдено.

Можливо ви шукали:

Дієз: знак підвищення звука на півтону.

Дієта (1): спеціально розроблений режим харчування здорової і хворої людини; Д. тварин — режим годування хворої тварини.

Дієта (2): грошово-матеріальне утримання депутатів парламенту деяких країн.

Дієтика: наука про харчування хворих; дієтологія.

Дієтологія: наука про харчування хворих.

Дієтотерапія: лікування різних захворювань спеціальною дієтою. Інша назва — лікувальне харчування.

Дивіться також:

Австралія: 1. Частина світу в Південній півкулі Землі, відкрита голландцем Віллі Яну в 1606 р. і названа Новою Голландією. З 1798 р. була названа А. 2. Держава у Південній півкулі Землі на Австралійському материку і острові Тасманія — Австралійський Союз.

Автоімунні захворювання: захворювання, викликані ушкоджувальною дією імунної системи на власні органи і тканини.

Автоліз: самоперетравлювання, розпад клітин і тканин організму під дією гідролітичних ферментів.

Автомашиніст: система автоматичного керування поїздами, яка діє за заданою програмою, змінюючи, залежно від передаваної інформації (напр., єдиного часу), режим їхнього руху.

Ад'єктивація: перехід різних частин мови в прикметник. Найчастіше це спостерігається у випадку дієприкметників — при А. вони втрачають свої дієслівні властивості і починають позначати незмінну ознаку — напр., згущене молоко, блискуча кар'єра, мисляча істота.

Аердинамічний опір: лобовий опір, складова аеродинамічної сили, з якою газоподібне середовище діє на тверде тіло.

Аеродинамічна сила: сила, з якою газоподібне середовище діє на тверде тіло або тіло на середовище при їхньому відносному переміщенні.

Альтерація: підвищення або пониження тону на півтон або тон; знаки А. — дієз, бемоль.

Альтруїст: людина, що безкорисливо діє на благо інших.

Альфа-самець: домінант чоловічої статі в будь-якій ієрархічній групі; виконує обов'язки ватажка і захисника співтовариства (зграї). У багатьох видів приматів А. володіє характерними вторинними статевими ознаками, розвиток яких стимулюється рівнем статевих гормонів. Протилежне — омега-самець: найнижчий член зграї, останній при здобутті їжі, останній в праві на розмноження.

Антивітаміни: хімічні сполуки, за будовою близькі до вітамінів, але протилежні за біологічною дією, гальмують чи порушують їхню дію.

Аорист: видо-часова дієслівна форма давніх індоєвропейських мов, що виражала минулу дію без вказівки на її тривалість. В українській мові 14-15 століть уже майже не вживалсиь. У сучасній українській літературній мові А. вживається для стилізації під давню мову: «Владимир князь перед народом Убив старого Рогволода, Потя народ, княжну поя, Отиде в волості своя» (Т. Шевченко).

Аудієнція: 1. Офіційний прийом у глави держави чи в особи, що займає високий державний пост. 2. Приватний прийом, особиста розмова.

Ацидофілін: молоко заквашене ацидофільними бактеріями; дієтичний продукт.

Балантидіаз: хвороба людини і свиней, спричинювана інфузорією балантидієм. У тварин — балавтидіоз.

Бантустан: 1. Квазідержавне утворення в Південно-Африканській Республіці та Намібії в 1960-70-х роках для проживання моноетнічних племінних груп з повною або частковою автономією. 2. розм. Країна, що не володіє повним суверенітетом на власній території.

Бар (3): 1. Б. береговий — вузька, витягнута вздовж берега наносна смуга суходолу, здебільшого піщана. 2. Б. пригирловий — піщаний підводний вал, який утворився в морі перед гирлом ріки під дією її течії та морських хвиль.

Баркарола: пісня, романс, п'єса для музичного інструмента з ліричною мелодією і розміреним супроводом, що нагадує плескіт хвиль. Від назви пісень венеціанських човнярів (гондольєрів).

Бекар: муз. знак відмови від альтерації того чи іншого ступеня звукоряду; «чиста нота». Діє до кінця такту. Дубль-Б. скасовує подвійну альтерацію (дубль-бемоль або дубль-дієз).

Біосинтез: процес утворення органічної речовини в живих організмах або в штучних умовах під дією ферментів.

123..9keyboard_arrow_right
Алфавітний покажчикНові статтіБлокнот
Останні переглянуті
Випадкова стаття
ПравописПро словникУвійти
«Словник іншомовних слів»
© Володимир Лук'янюк, 2001-24