search
close
search
Шуканий термін: Уї
Результатів: 100
Точних результатів не знайдено.

Можливо ви шукали:

Уїкенд: час відпочинку й розваг від суботи до понеділка в Англії, США та деяких інших країнах.

Уїтенагемот: рада знаті при англосаксонських королях у 7 — 11 ст; вітенагемот.

Уїтлендери: англійські переселенці в південноафриканські республіки Трансвааль і Оранжеву в кінці 19 ст.; вітлендери. На відміну від постійних жителів — бурів — У. не мали громадянських прав.

Дивіться також:

Аба: національний одяг кочових арабів, зокрема, бедуїнів — довгий плащ з верблюжої вовни з прорізами для рук. Використовується також в якості ковдри або мішка.

Абідоський камінь: родовідна скрижаль єгипетських фараонів знайдена серед руїн м. Абідоса (Мала Азія). Налічує 76 картушів давньоєгипетських царів, починаючи з Менеса і закінчуючи Мережі I. У список не включені імена фараонів I і II перехідних періодів, а також п'яти царів XVIII-ї династії була виключена унаслідок передбачуваних гонінь Тутмоса III (Хатшепсут був виключений із-за гонінь Тутмоса III, а Ехнатон, Сменхкар, Тутанхамон і Ейє були виключені як єретики).

Аватара: 1. У філософії індуїзму — позначення сходження Бога з духовного світу у нижчі сфери буття з певною метою; втілення. 2. Невелике зображення, яке користувач форуму або блогу використовує разом з ніком (псевдонімом). Відображається у профілі зареєстрованого користувача форуму або сайту. Може бути як фотографією, так і якоюсь картинкою, яка відображає суть користувача і допомагає максимально правильно створити перше враження у співрозмовника.

Адьюванто: апостеріорна штучна мова, лексично та граматично близький до есперанто та ідо; створена французьким філологом Луї Бофроном (1855-1935 рр.).

Акроліти: найдавніші грецькі статуї, дерев'яні або бронзові, з кам'яними кінцівками.

Алогізм: 1. Непослідовність у міркуваннях, викликана порушенням законів логічного мислення. 2. філос. Ідеалістичне вчення, яке твердить, що знання досягають через віру, одкровення, інтуїцію. 3. Літературний прийом, який полягає у навмисному порушенні (розриві) логічного зв'язку з метою створення комізму, іронії і т. ін.

Альтруїзм: безкорисливе прагнення до діяльності на благо інших, готовність заради цього зректися власних інтересів.

Альтруїст: людина, що безкорисливо діє на благо інших.

Ануїтет: вид державної позики, з якої кредитор періодично одержує певний дохід (ренту), що встановлюється з розрахунком на поступову сплату боргу й процентів з нього.

Ануїтут: 1. Фінансова рента, що являє собою рівновеликі грошові виплати чи надходження, які здійснюються через однакові проміжки часу протягом певного періоду. 2. Один з видів строкової державної позики, за якою щорічно виплачують проценти і погашають частину суми.

Бабуїн: примат роду павіанів (Papio) родини мавпові (Cercopithecidae). Чоловічі особини мають зріст до 1,1 м, хвіст — до 0,6 м. Основне забарвлення хутра жовтаво-сіре, сідничні нарости червоні. Поширений в Центральній та Східній Африці.

Базамент: нижня частина п'єдесталу, статуї або фундаменту в будинках.

Бедуїн: араб-кочівник на Аравійському півострові та в деяких районах Північної Африки.

Бікіні: жіночий купальний костюм, що складається із бюстгальтера і плавальних трусиків. Названий французьким дизайнером Луї Реаром на честь тихоокеанського атола Бікіні, де в 1946 році відбулось перше випробування атомної бомби.

Брама: брахма; один з найвищих (поряд з Шівою і Вішну) богів у брахманізмі й індуїзмі.

Брахма: один з найвищих (поряд з Шівою і Вішну) богів у брахманізмі й індуїзмі.

Будда: 1. У буддизмі істота, що досягла найвищої святості. Від прізвиська напівлегендарного засновника буддизму Сіддхартхи Гаутами, якого називали Буддха. 2. В індуїзмі — дев'ятий канонічний аватар Вішну (не визнається буддистами).

Вайшнавізм: один з основних напрямів індуїзму. Визнає найвищим божеством одного з богів індуїстської трійці (трімурті)- Вішну.

Веди: священні тексти індуїзму, які були створені в II—I тис. до н. е. і записані ведичним санксритом. У ній згадуються 1999 богів і міститься 1028 гімнів. В. складаються з 4-х частин: Ригведи — В. гімнів, Самаведи — В. пісень, Яджурведи — В. жертвоприношень та Артхарваведи — В. заклинань. Спочатку В. передавались в усній формі в середовищі ведичного жрецтва від вчителя до учня, і були записані пізніше, коли священики-брахмани склали спеціальний алфавіт деванагарі для запису санскриту. У класифікації індуїстських свящинних текстів В. належать до текстів одкровення — шруті. Кожна В. має основну частину (Самхіту) та коментарі до неї Брахмани, Араньяки й Упанішади.

Вішапи: кам'яні статуї, що зображують риб, або стовпи з розтягнутою на них шкірою бика. В давнину були пов'язані з культом божеств родючості й води.

123..5keyboard_arrow_right
Алфавітний покажчикНові статтіБлокнот
Останні переглянуті
Випадкова стаття
ПравописПро словникУвійти
«Словник іншомовних слів»
© Володимир Лук'янюк, 2001-24