search
close
search
Шуканий термін: z
Результатів: 7
Точних результатів не знайдено.

Дивіться також:

Аґлютинація: 1. біол. Злипання, склеювання у грудочки й осідання завислих у рідині мікроорганізмів або окремих клітин — червонокрівців чи білокрівців. 2. лінгв. Спосіб творення граматичних форм і похідних слів у деяких мовах (тюркських, австронезійським, угро-фінських та ін.) додаванням до незмінюваних основ однозначних афіксів. Наприклад, турецьке evlerinizden, що означає «з ваших будинків», утворено від іменника ev («дім»), і суфіксів -ler (вказує на множину), -iniz (вказує на приналежність) і -den (вказує на місцевий відмінок).

Індоктринація: 1. Первинна інструкція, котру дають службовцю перед наданням йому доступу до таємної інформації. 2. Підготовка перед доступом до церковних Таїнств, посвяченням в духовний сан, приготування перед отриманням таємних “знань” доступних обраним. 3. І. суспільства — наповнення свідомості населення вигідними для правлячого прошарку змістом масової свідомості в соціальному, ідеологічному, політичному й психологічному плані у формі системи переконань, образів, установок і стереотипів.

Латиниця: сучасний латинський алфавіт, який є основою писемності багатьох мов. Основою Л. є західногрецький (південноіталійський) варіант грецького алфавіту. Латинський алфавіт відокремився приблизно в VII ст. до н. е. і спочатку включав тільки 21 букву:ABCDEFZHIKLMNOPQRSTVX; у I ст. до н. е. сформувався класичний латинський алфавіт (з 23 літер; додані букви G, Y). Сучасна Л. складається з 26 букв (додано J, U, W).

Маргіналістика: спеціальна історична дисципліна, яка вивчає, незалежно від часу появи, записи на полях, обкладинках та незаповнених сторінках рукописних і друкованих книг, що з’явилися після остаточного завершення авторської роботи над текстом або видання книги. Предметом М. є вивчення походження та історія виникнення окремих записів й позначок, місце їх знаходження в тексті (побутування), авторська й хронологічна належність, форми фіксації, характер і зміст наявної й вилученої інформації, прийоми й методи її здобуття та інтерпретації.

Орґанза: тонка жорстка прозора тканина, зроблена з шовкої спеціальним чином скрученої нитки. О. також може вироблятись з поліестера або віскози. Від назви американської текстильної фірми Logranza, яка в ХІХ ст. займалась випуском шовкових тканин.

Цинк: хімічний елемент, символ Zn, ат. н. 30; пластичний блакитно-білий метал. Застосовують для покриття (цинкування) виробів із заліза й сталі, виготовлення сплавів, у гальванічних елементах тощо.

Цирконій: хімічний елемент, символ Zr, ат. н. 40; сріблясто-білий метал. Застосовують як конструкційний матеріал у ядерній енергетиці, в електровакуумних приладах тощо.

Алфавітний покажчикНові статтіБлокнот
Останні переглянуті
Випадкова стаття
ПравописПро словникУвійти
«Словник іншомовних слів»
© Володимир Лук'янюк, 2001-24