search
close
search
Шуканий термін: фігура
Результатів: 62
Фігура (лат., образ, вид): 1. Постать. 2. Скульптурне зображення кого-небудь; статуя, скульптура, маняк. 3. мат. Частина площини, обмежена замкненою лінією, а також сукупність певним чином розташованих точок, ліній, поверхонь і тіл. 4. Зовнішній вигляд, обрис, форма чого-небудь, контури, конфігурація. 5. Комплекс рухів, який становить необхідний елемент, частину танцю; викрутас. 6. муз. Мелодійний або ритмічний елемент, що ускладнює, прикрашає основу музичного твору. 7. Предмет певної форми, який є складовою частиною комплекту шахів. 8. лінгв. Особлива форма, стилістичний прийом, словесний зворот, які використовують для підсилення виразності мовлення. 9. заст. Хрест із зображенням розп'яття або статуя святого, які ставили на великих дорогах, переважно на роздоріжжі. 10. заст. Піраміда, зроблена з якого-небудь підручного матеріалу, для подання сигналу на відстані вогнем. 11. заст. Старша гральна карта (туз, король, дама, валет) або зображення на ній.

Можливо ви шукали:

Фігуральний: алегоричний, образний.

Фігурант: 1. Танцівник або танцівниця, що виступають тільки в кордебалеті. 2. Те саме, що статист. 3. перен. Кривляка, позер, удавальник.

Фігурація: ускладнення музичної фактури твору мелодійними або ритмічними елементами.

Дивіться також:

Алеріон: геральдична фігура у вигляді міфічного птаха з розкинутими крилами, що нагадує орла, як правило, без дзьоба і кігтів; інша назва — авалеріон.

Анадиплосис: стилістична фігура; початок нового віршового рядка чи фрази тими словами, якими закінчувалися попередній рядок чи фраза. Інша назва — епаналепсис.

Анаконоза: риторична фігура, коли оратор ніби радиться зі слухачами.

Анаморфоз: 1. Тип розвитку деяких членистоногих, при якому тварина вилуплюється з яйця з неповною кількістю тулубових сегментів, що поступово доповнюються з наступним линянням. 2. Спотворена конфігурація об'єкта, що здається правильною за певних умов (напр., у вгнутому дзеркалі).

Антанаклаза: риторична фігура; повторення того самого слова у різних значеннях.

Апострофа: стилістична фігура: звертання до відсутньої особи як до присутньої, до мертвого як до живого, до предмета як до людини.

Асиндетон: фігура поетичної мови, в якій опускаються сполучники для надання розповіді більшої виразності, стислості.

Безант: 1. Золота візантійська монета, яка мала ходження в середньовічній Європі; бізантин. Назва походить від латинізованої форми назви міста Візант (пізніше — Константинополь) 2. Гербова фігура у вигляді золотого круга, що символізує багатство.

Блок-схема: схема машини, приладу, апарата, пристрою, в якій основні вузли (блоки), що утворюють її, зображено прямокутниками та іншими фігурами, а зв'язок між ними показано лініями з стрілками.

Вальс: 1. Парний танець, плавне кружляння, яке поєднується з поступальним рухом. Виконується переважно у закритій позиції. Найпоширеніша фігура — повний поворот у два такти з трьома кроками у кожному. 2. Музика до цього танцю у розмірі 3/4 (до початку ХХ ст. існувало декілька форм вальсу з розмірами 2/4, 6/8 і 5/4). Швидкі форми вальсу мають назву Віденський вальс.

Варіоекран: Екранне зображення, змінне при кінопроектуванні за розмірами та конфігурацією.

Варіоскопія: метод знімання й демонстрування варіофільмів; дає змогу змінювати відповідно до змістового навантаження розміри й конфігурацію кадру на екрані.

Варіофільм: фільм, у якому відповідно до змісту зображення змінюються розміри й конфігурація кадру на екрані.

Веджвуд: різновид англійського фарфору з білими рельєфними фігурами на кольоровому тлі. Від прізвища англійського кераміста Дж. Веджвуда.

Гальюн: 1. Звис в носі вітрильного судна для установки носової прикраси — Гальюнної фігури. 2. Туалет на кораблі — за місцем встановлення відхожих місць для екіпажу.

Гальюнна фігура: прикраса на носовій частині вітрильного судна.

Геоїд: фігура, яку утворила б поверхня Світового океану і сполучених з ним морів за певного середнього рівня води, вільної від збуджень припливами, течіями, різницею атмосферного тиску тощо. Г. приймають за згладжену фігуру Землі.

Гіпербатон: стилістична фігура, в якій порушено усталену синтаксичну послідовність слів, що безпосередньо поєднуються за змістом.

Гіпербола: 1. Плоска крива, що є геометричним місцем точок площини, для кожної з яких різниця віддалей від двох даних точок цієї площини (фокусів Г.) є величиною сталою. 2. Стилістична фігура, в якій перебільшено певну ознаку, щоб посилити виразність мови (напр., безкраїй степ). Протилежне — літота.

Джибінг: різновид сноубордингу, який полягає в ковзанні (катанні) на сноуборді по різних фігурах з металу, пластику або дерева, що імітують різні елементи міської архітектури.

123keyboard_arrow_right
Алфавітний покажчикНові статтіБлокнот
Останні переглянуті
Випадкова стаття
ПравописПро словникУвійти
«Словник іншомовних слів»
© Володимир Лук'янюк, 2001-24