search
close
search
Шуканий термін: персонал
Результатів: 18
Персонал (лат., особистий): особовий склад, колектив працівників певної установи, підприємства тощо; штат. Група робітників установи, підприємства, що працюють в одному відділі, на одній ділянці роботи або виконують ті самі функції, мають той самий фах.

Можливо ви шукали:

Персоналізм: релігійно-ідеалістична течія в сучасній філософії, за якою світ є ієрархією "осіб" (персон), що розглядаються як первинні реальності й найвищі духовні цінності, над якими панує "верховна особа" — бог.

Персоналія: короткий нарис життя і творчості кого-небудь.

Персональний: особистий, особовий.

Дивіться також:

Агент: 1. Представник, довірена особа організації, установи та ін., що виконує різні доручення, завдання. У міжнародному праві й дипломатичній практиці А. дипломатичний — збірне найменування дипломатичних представників і членів дипломатичного персоналу посольств, місій. А. консульський — один з консульських рангів у ряді країн. У практиці деяких держав службова особа консульської установи. 2. Особа, що є чиїмось ставлеником, служить інтересам певної людини чи групи осіб. 3. Таємний співробітник органів розвідки якої-небудь організації, держави, шпигун. 4. Чинник, фактор, причина, що викликає ті чи інші явища у природі, в організмі людини.

Адміністрація: 1. Розпорядчі органи державного управління; органи виконавчої влади. 2. Керівний персонал установи, підприємства, організації (директор, завідуючий тощо).

Банкетка: 1. Невелика лавка без спинки з м'яким сидінням. 2. Вид перешкоди на кінських перегонах. 3. Гостьова картка, що позначає персональне місце гостя за столом.

Імперсональний: безособовий; І-не речення — безособове речення, тобто таке, в якому немає підмета (напр.: "Вечоріє").

Колектив: сукупність людей, об'єднаних спільною діяльністю, спільними інтересами; штат, персонал, особливий склад, команда.

Комунікація: 1. Спілкування, передача інформації. 2. Шляхи сполучення, лінії зв'язку тощо. 3. У філософії екзистенціалізму і персоналізму — спілкування, в процесі якого одна самітня душа відкриває себе іншій, між людьми встановлюється інтимний духовний зв'язок. К. видається за вищу форму зв'язку між людьми. 3. К. масова — суспільний інститут, що виконує завдання формування світогляду і громадської думки широких мас засобами масової інформації і пропаганди.

Нонкомбатанти: у міжнародному праві особи, що не входять під час війни до складу збройних сил воюючої держави, а також ті, що, хоч і входять, але не беруть безпосередньої участі в бойових діях (напр., медичний персонал), на відміну від комбатантів. Інша назва — некомбатанти.

Ноутбук: портативний персональний комп'ютер, в корпусі якого об'єднані типові компоненти комп'ютера, включаючи дисплей, клавіатура і пристрій вводу даних, а також акумуляторні батареї.

Піар: технології створення і впровадження образу об'єкта (ідеї, товару, послуги, персоналії, організації, бренду) в ціннісний ряд, з метою закріплення цього образу як ідеального і необхідного в житті. У широкому сенсі — управління громадською думкою, вибудовування взаємин суспільства і державних органів або комерційних структур, у тому числі, для об'єктивного осмислення соціальних, політичних чи економічних процесів.

Подкаст: цифровий медіа-файл (аудіо чи відео), призначений для онлайн-відтворення на програвачах чи персональних комп'ютерах.

Тугра: тогра; персональний знак правителя (султана, халіфа, хана), що містить його ім'я і титул. Оформляється у вигляді орнаментально прикрашеної арабської в'язі (не обов'язково арабською мовою).

Уніформа: 1. Формений одяг, однострій. 2. У цирку — одягнений у спеціальні костюми персонал, який обслуговує арену під час вистави.

Фішинг: інтернет-щахрайство з метою виманювання у користувачів мережі персональних даних (паролів, логінів, ідентифікаційних номерів, номерів кредитних карт і т. п.).

Фол: у баскетболі — персональна помилка; у футболі — груба, небезпечна гра, недозволений прийом, умисний удар противника, поштовх, підніжка тощо.

Алфавітний покажчикНові статтіБлокнот
Останні переглянуті
Випадкова стаття
ПравописПро словникУвійти
«Словник іншомовних слів»
© Володимир Лук'янюк, 2001-24