search
close
search
Шуканий термін: Трос
Результатів: 97
Трос (гол. tros): загальна назва канатів, товстіших за 25 мм. Виготовляють Т. з рослинних або штучних волокон, зі сталевого дроту.

Можливо ви шукали:

Тростит: структура загартованої, а потім відпущеної сталі (щоб зменшити внутрішні напруження). Т. — суміш дуже дрібних частинок цементиту й фериту. Від прізвища французького хіміка Л. Труста.

Дивіться також:

Абаб: у Османській Туреччині вільний матрос взятий на службу, коли використання невільницької сили недостатньо для виконання функціональних обов'язків.

Аванкамера: 1. Пристрій у передній частині поверхневої водозабірної (водоприймальної) споруди в якому осідає намул. 2. Водний простір (частина верхнього б'єфу) безпосередньо перед машинним залом електростанції. 3. Форкамера в дизельних і рідинних ракетних двигунах.

Ага (1): тварини родини ропух класу земноводяних. Поширені в Південній і Центральній Америці. Розводять для винищення шкідників на плантаціях цукрової тростини.

Агуті: рід гризунів родини агутійових, довжиною до півметра; «золотистий заєць». Поширені в Центральній та Південній Америці. Шкідники цукрової тростини. М'ясо їстівне. Легко приручаються.

Альбатрос: рід океанічних птахів ряду буревісникоподібних. Поширені переважно у Південній півкулі. В Україні — лише під час кочівель.

Астроспектрограф: прилад для фотографування спектрів небесних світил.

Астроспектроскоп: прилад для розглядання спектрів небесних світил.

Астроспектроскопія: розділ астрофізики, в якому за допомогою спектрального аналізу вивчається випромінювання небесних світил.

Астроспектрофотометрія: розділ практичної астрофізики, пов'язаний з вивченням розподілу енергії в спектрах небесних тіл.

Астросфера: біол. частина центросфери, промениста зона цитоплазми навколо клітинного центра, яка утворюється під час непрямого поділу клітини.

Багасоз: професійне пилове захворювання легенів у робітників, зайнятих на обробці цукрової тростини.

Бакштов: кінець тросу з рослинного волокна, спущеного з корми судна, що стоїть на якорі; використовують для прив'язування суднових катерів, баркасів тощо.

Бараж: 1. Загородження в повітрі, що перешкоджають польоту ворожих літаків. Складаються з прив'язаних стальними тросами аеростатів. 2. мор. Сукупність засобів загородження проти надводних і підводних кораблів (міни, сітки, бони тощо). 3. Споруда у вигляді ступінчастої підпірної стінки. Застосовують у горах для захисту залізниць від потоків води під час дощів.

Батисфера: сталева камера сферичної або сферично-циліндричної форми, яку опускають на тросі для досліджень на великій глибині.

Буйреп: трос, що утримує буй на якорі.

Бушлат: двобортна матроська сукняна куртка з відкладним коміром.

Ваєр: сталевий трос для буксирування трала.

Гайдроп: 1. Кінець мотузки, призначений для полегшення посадки дирижабля або аеростата. 2. Кінець сталевого троса, що утримує придонну частину трала на заданій глибині.

Гальванотерапія: спосіб лікування електрострумом.

Гамма-спектроскопія: розділ ядерної спектроскопії, в якому досліджується енергетичний склад гамма-проміння.

123..5keyboard_arrow_right
Алфавітний покажчикНові статтіБлокнот
Останні переглянуті
Випадкова стаття
ПравописПро словникУвійти
«Словник іншомовних слів»
© Володимир Лук'янюк, 2001-24