search
close
search
Шуканий термін: СИнДИКАт
Результатів: 7
Синдикат (фр., гр., захисник): 1. Одна з форм монополії, метою якої є одержання надприбутку шляхом організації збуту продукції, характеризується, з одного боку, збереженням виробничої самостійності об'єднаних підприємств і, з другого, — втратою комерційної самостійності. 2. У Франції та в деяких країнах — назва професійних спілок.

Дивіться також:

Євробонди: облігації, випущені в валюті, що є іноземною для емітента (як правило), і які розміщуються за допомогою міжнародного синдикату андеррайтерів серед зарубіжних інвесторів, для яких дана валюта також, як правило, є іноземною.

Квота: 1. Частка, частина, певна норма. 2. Частка в загальному виробництві, збуті, експорті або імпорті продукції, яку встановлюють для учасників монополістичних об'єднань (картелів, синдикатів). 3. Розмір податку з одиниці оподаткування.

Конвенція: 1. Угода, міжнародний договір з якихось спеціальних питань; пакт. 2. Договір між підприємствами й організаціями для врегулювання питань збуту, виробництва тощо; є перехідною формою до трестів і синдикатів.

Менеджери: специфічний соціальний прошарок сучасного суспільства, включає найманих професійних керуючих (директори підприємств, керівники окремих підрозділів) у концернах, трестах, синдикатах тощо.

Монополія: 1. Виключне право окремої особи. групи людей, держави тощо на виробництво, торгівлю, промисел і т. ін. 2. Велике об'єднання, що виникло на грунті концентрації виробництва й капіталу а метою встановлення панування у певній галузі господарства та одержання максимальних прибутків; картель, трест, концерн, синдикат.

Синдикалізм: течія в робітничому русі. Синдикалісти вважають єдино можливим шляхом до соціалізму профспілковий рух і економічну боротьбу, заперечують політичну боротьбу, диктатуру пролетаріату. На їхню думку, синдикати повинні керувати суспільним виробництвом.

Алфавітний покажчикНові статтіБлокнот
Останні переглянуті
Випадкова стаття
ПравописПро словникУвійти
«Словник іншомовних слів»
© Володимир Лук'янюк, 2001-24