search
close
search
Шуканий термін: Нік
Результатів: 345
Нік (англ. nickname — прізвисько): особисте, переважно, вигадане, ім'я, яким називають себе користувачі інтернету в різноманітних місцях спілкування (чатах, форумах і тп).

Можливо ви шукали:

Ніка: в давньогрецькій міфології богиня перемоги у боях та змаганнях; у давньоримській міфології — Вікторія.

Нікаб: мусульманський жіночий головний убір, що закриває обличчя, з вузьким прорізом для очей

Нікелін: 1. Сплав міді, нікелю й марганцю, відзначається великим електричним опором, стійкістю проти корозії. 2. Мінерал класу сульфідів, червоного кольору з металевим блиском. Руда нікелю.

Нікель: хімічний елемент, символ Ni, ат. н. 28; сріблясто-білий метал, пластичний і ковкий. Застосовують для захисних прикриттів, виготовлення сплавів, спеціальних сталей, лужних акумуляторів тощо.

Нікелювання: нанесення тонкого шару нікелю на металеві поверхні для запобігання корозії і надання їм красивого зовнішнього вигляду.

Ніколь: призма з ісландського шпату, прозора для світла. Застосовують як поляризатор та аналізатор світлових хвиль. Від прізвища англійського фізика У. Ніколя.

Нікотин: алкалоїд тютюну й махорки. Сильна отрута, що порушує діяльність нервової системи і при палінні спричинює хронічне отруєння організму. Від прізвища французького посла в Португалії Жана Ніко, який у 1586 році вперше ввіз тютюн до Франції.

Нікотинамід: вітамін групи В. Міститься в молоці, картоплі, хлібі, м'ясі, рибі тощо. Нестача Н. в організмі порушує перебіг окислювальних процесів, пігментацію, шкіри тощо. Інші назви — вітамін РР, протипеларгічний вітамін, амід нікотинової кислоти, ніацинамід.

Ніктинастія: рух органів вищих рослин, зумовлений зміною дня й ночі (напр., розкривання квіток зранку й закривання їх на ніч).

Ніктофобія: нав'язливий страх людини перед темрявою, симптом психічного розладу.

Дивіться також:

Абсолютний: 1. Цілковитий, повний, безумовний, необмежений, безвідносний. 2. філос. А-на істина — істина, що дає всебічне, вичерпне знання дійсності. В широкому розумінні — межа, до якої прагне наукове пізнання, ніколи її не досягаючи. У вузькому — повне і точне знання окремих моментів дійсності, тобто елемент досягнутого знання. 3. А-на система одиниць — система одиниць фізичних величин, в основі якої лежить певна залежність одних величин від інших, напр., залежність електричних величин від довжини, маси, часу і величини електричного струму. 4. А. нуль — найнижча можлива температура (-273,15°С). 5. А-на температура — температура, відлічувана від А. нуля. 6. А-на швидкість — швидкість руху тіла відносно іншого тіла, яке умовно вважають за нерухоме. 7. А-на величина (модуль) числа — віддаль від точки, що зображає число на площині, до початку координат. 7. А-на висота — висота точки земної поверхні над рівнем моря. 8. А-на геометрія — частина геометрії, яка не спирається на аксіому паралельності.

Аватара: 1. У філософії індуїзму — позначення сходження Бога з духовного світу у нижчі сфери буття з певною метою; втілення. 2. Невелике зображення, яке користувач форуму або блогу використовує разом з ніком (псевдонімом). Відображається у профілі зареєстрованого користувача форуму або сайту. Може бути як фотографією, так і якоюсь картинкою, яка відображає суть користувача і допомагає максимально правильно створити перше враження у співрозмовника.

Авіатехніка: галузь техніки, пов'язана з використанням для різних потреб літаків, вертольотів та інших літальних апаратів, а також їхніх двигунів, озброєння, радіотехнічного та іншого спеціального устаткування.

Авіоніка: електронна система літальних, пілотованих та космічних апаратів; бортова електроніка.

Автоматика: 1. Сукупність механізмів і пристроїв, що діють без безпосередньої участі людини. 2. Галузь науки й техніки, що стосується розробки теорії і методів автоматизації, автоматів.

Автопарк: 1. Автотранспортне підприємство, яке здійснює автомобільні перевезення, а також збереження, технічне обслуговування і ремонт рухомого складу. 2. Спеціально обладнане місце зберігання (стоянки), технічного обслуговування і ремонту автомобільної техніки. 3. Наявний склад автомобілів, причепів і напівпричепів як діючих, так і тих, що перебувають у ремонті і резерві.

Агротехніка: сукупність прийомів вирощування сільськогосподарських культур.

Адоніс: 1. міф. Грецька назва фінікійського бога родючості, уособлення вмираючої і оживаючої рослинності. Відзначався надзвичайною красою, в нього була закохана Афродіта. 2. перен. Чоловік надзвичайної вроди. 3. Мала планета Сонячної системи. 4. Рід рослин родини жовтецевих. Поширені в Європі та Азії. Застосовують у медицині. Інша назва — горицвіт.

Аерографія: техніка нанесення малюнка за допомогою спеціального (повітряного) пера на поверхню.

Аеродинаміка: розділ аеромеханіки, що вивчає рух повітря та різних газів і взаємодію між ними і твердими тілами, що рухаються у них.

Аеромеханіка: наука про закони руху та рівноваги газів (головним чином повітря), а також взаємодію газів і твердих тіл, які перебувають у них.

Аеропоніка: вирощування рослин без грунту чи його замінника; поживними речовинами рослини забезпечують, обприскуючи коріння розпиленим поживним розчином. Інша назва — повітряна культура.

Аеростатика: розділ аеромеханіки; вивчає рівновагу газоподібних середовищ.

Аеротатика: розділ аеромеханіки, вчення про закони рівноваги повітря і газів, що застосовуються в теорії повітроплавання.

Акордеон: хроматична гармоніка (баян) з фортепіанною клавіатурою для правої руки.

Актуарій: 1. Почесний титул візантійських придворних лікарів. 2. заст. Протоколіст, реєстратор. 3. Спеціаліст з техніки розрахунків страхування.

Аларміст: людяна, яка схильна до паніки, поширює неперевірені, необгрунтовані чутки, що викликають тривожні настрої.

Альгологія: розділ ботаніки, що вивчає водорості.

Альфенід: мідно-цинково-нікелевий сплав сріблясто-білого кольору, використовуваний для для карбування малоцінних медалей і жетонів.

Алюмель: сплав алюмінію, нікелю, кремнію, марганцю і кобальту (як домішки до нікелю). Застосовують у пірометрії.

123..17keyboard_arrow_right
Алфавітний покажчикНові статтіБлокнот
Останні переглянуті
Випадкова стаття
ПравописПро словникУвійти
«Словник іншомовних слів»
© Володимир Лук'янюк, 2001-24