search
close
search
Шуканий термін: Курія
Результатів: 5
Курія (лат. curia від cur — разом і vir — чоловік): 1. У Стародавньому Римі — одиниця родової організації суспільства, що складалася з 10 родів. 2. У Римі періоду імперії — міський сенат; будинок, де збирався сенат. 3. Феодальна К. — за середньовіччя рада і суд при сеньйорі з його найближчих васалів. 4. Папська К. — сукупність центральних установ для управління католицькою церквою. 5. Виборча К. — в деяких країнах, встановлювана за становою, майновою, класовою, національною та релігійною належністю категорія виборців, яка користується певними виборчими нормами.

Дивіться також:

Ватикан: 1. Палац папи римського на Ватиканській горі в Римі, тут близько 20 000 кімнат, де знаходяться архіви, музеї, бібліотека тощо. 2. Папська курія.

Елонгація: віддаль, віддаленість; Е. зір — положення зір у їх видимому добовому русі по небесній сфері, при якому абсолютна величина їх азимута досягає найбільшого значення; Е. планети- кутова віддаль цієї планети від центра сонячного диска. Найбільша Е. Венери дорівнює 48°, найбільша Е. Меркурія змінюється в межах від 18° до 28°, Е. інших планет можуть змінюватись у межах від 0° до 180°.

Кадуцей: 1. міф. Жезл Меркурія — символ миру. 2. військ. Патериця — знак недоторканності грецьких і римських гінців.

Куріальний: той, що належить до курії; К-а виборча система — в деяких країнах і в дореволюційній Росії система виборів у представницькі установи по виборчих куріях, яка обмежує виборчі права трудящих та забезпечує більшість місць поміщикам і капіталістам.

Алфавітний покажчикНові статтіБлокнот
Останні переглянуті
Випадкова стаття
ПравописПро словникУвійти
«Словник іншомовних слів»
© Володимир Лук'янюк, 2001-24