search
close
search
Шуканий термін: Кока
Результатів: 14
Кока (ісп., з інд.,): вид тропічних чагарникових кущових рослин родини кокаїнових. Листки містять кокаїн та інші алкалоїди. Культивують у тропіках Південної Америки та Азії. Інші назви — кокаїнове дерево, кокаїновий кущ.

Можливо ви шукали:

Кока-кола: безалкогольний газований напій з домішкою екстракту з листків какао і горіхів кола.

Кокаїн: алкалоїд; міститься в листі коки. В медицині солянокислу сіль К. застосовують для поверхневого знеболювання кон'юнктиви й рогівки ока, слизових оболонок рота, носа. К. — наркотичний засіб.

Кокаїнізм: хвороблива пристрасть людини до кокаїну; вид наркоманії. Систематичне вживання кокаїну призводить до розладу нервової системи.

Кокарда: 1. Металевий значок установленого зразка на форменому кашкеті. 2. заст. Вид банта на платті, капелюсі тощо.

Дивіться також:

Бомбарда: 1. Великокаліберна гармата 14- 16 ст. 2. Двощоглове транспортне судно, озброєне мортирами. 3. Басова труба в органі.

Ехінококоз: захворювання; спричинюване паразитуванням у тілі людини та деяких тварин ехінокока; уражаються внутрішні органи.

Кажуни: субетнічна група населення в США (в штатах Луїзіана, Техас і Міссісіпі, близько 400 тисяч чоловік), нащадки франкоканадців, депортованих англійцями з колонії Акадія в 1755—1763 роках. Розмовляють на кажунському діалекті французької мови і мають часткову культурну автономію у Луїзіані.

Наркоманія: непереборний хворобливий потяг людини до вживання наркотиків (опіуму, кокаїну, морфіну) з метою збудження, сп'яніння. Вживання наркотиків призводить до порушення життєдіяльності організму, до глибоких нервово-психічних розладів і навіть смерті.

Піодерміт: гноячкові захворювання шкіри у людини й тварин. Спричинюється гноєтворними мікробами — стрептококами і стафілококами. До П. відносять фурункульоз, карбункул, бешиху тощо. Інша назва — піодермія.

Сульфаніламіди: група лікарських протимікробних засобів, які є похідними сполуками (амідами) сульфанілової кислоти. Застосовують переважно при інфекційних захворюваннях, спричинених стрептококами, стафілококами, пневмококами, менінгококами (при ангіні, крупозній пневмонії, епідемічному менінгіті, кишкових інфекційних захворюваннях тощо).

Торакокаустика: операція перепалювання плевральних зрощень (спайок) між легенями й грудною стінкою у хворих на туберкульоз.

Флебіт: запалення вени. Спричиняється бактеріями з групи коків — стафілококами або стрептококами.

Фурункул: гострогнійне запалення волосяного мішечка й сальної залози і навколишньої сполучної тканини; чиряк. Спричинюється бактеріями — стафілококами. Інша назва — чиряк.

Алфавітний покажчикНові статтіБлокнот
Останні переглянуті
Випадкова стаття
ПравописПро словникУвійти
«Словник іншомовних слів»
© Володимир Лук'янюк, 2001-24