цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Місто-держава Урук
2873
Приблизно в 3500 році до н. е. поселення Урук було обнесене захисним муром і стало першим містом Південної Месопотамії. Його археологічна культура дала назву цілій епосі (культура Варки - за назвою пагорба, на якому розміщувалось місто), а саме місто під назвою Ерех згадується у Біблії як одне з володінь царя Німрода.
На обкладинці: Шумерська глиняна табличка з міста Кіш, близько 3500 року до н. е.
В середині 4 тисячоліття до нашої ери на узбережжі річки Єфрат кілометрів за 90 від місця її впадіння в Перську затоку (нині - Південний Єфрат) існувала група шумерських поселень, які сформувались біля природніх проток і кількох штучних каналів. На початку 3 тисячоліття до н. е. селища Е-Ана, Урук і Кулаба розрослись і злились в єдиний населений пункт площею близько 125 гектарів з населенням близько шести тисяч чоловік. В цей період Урук був найбільшим землеробським містом Дворіччя, центром культу шанованих шумерами богині кохання і родючості Інанни та бога неба Ану.
Приблизно в 3500 році до н. е. Урук був обнесений дев'ятикілометровою стіною з цегли для захисту від набігів ворогів. За легендою стіну наказав збудувати цар Гільгамеш, головний герой шумерської міфології. Гільгамешу вдалось відстояти незалежність міста, а перемога над іншим шумерським містом Кіш принесла Уруку панування в Південній Месопотамії. В XXVIII — XXIV ст. до н. е. Урук увійшов у союз міст Дворіччя, але в XXV ст. до н. е. гегемонія в регіоні перейшла до міста Уру, а в кінці XXIV ст. до н. е. Урук був завойований Саргоном Давнім, який зруйнував стіни міста і включив його в засноване ним царство Аккад.
Урук залишався важливим храмовим містом до кінця першого тисячоліття до н. е., з часом увійшов до Вавилонського, Ахеменідського, Селевкідського царств, після чого став занепадати і в третьому столітті нашої ери був зруйнований при завоюванні Сасанідською імперією. З часом посушливий пустельний клімат повністю його повністю знищив. Розкопки на місці існування Урука свідчать про розвинуте виробництво кераміки, знання металургії, існування піктографічної писемності на глиняних табличках.

Теги: Месопотамія.

Дивіться також

Політика
Азія
Античні часи
#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх