цей день
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Місто-держава Урук
Приблизно в 3500 році до н. е. поселення Урук було обнесене захисним муром і стало першим містом Південної Месопотамії. Його археологічна культура дала назву цілій епосі (культура Варки - за назвою пагорба, на якому розміщувалось місто), а саме місто під назвою Ерех згадується у Біблії як одне з володінь царя Німрода.
На обкладинці: Шумерська глиняна табличка з міста Кіш, близько 3500 року до н. е.
4756
Архітектура і будівництво
В середині 4 тисячоліття до нашої ери на узбережжі річки Єфрат кілометрів за 90 від місця її впадіння в Перську затоку (нині - Південний Єфрат) існувала група шумерських поселень, які сформувались біля природніх проток і кількох штучних каналів. На початку 3 тисячоліття до н. е. селища Е-Ана, Урук і Кулаба розрослись і злились в єдиний населений пункт площею близько 125 гектарів з населенням близько шести тисяч чоловік. В цей період Урук був найбільшим землеробським містом Дворіччя, центром культу шанованих шумерами богині кохання і родючості Інанни та бога неба Ану.
Приблизно в 3500 році до н. е. Урук був обнесений дев'ятикілометровою стіною з цегли для захисту від набігів ворогів. За легендою стіну наказав збудувати цар Гільгамеш, головний герой шумерської міфології. Гільгамешу вдалось відстояти незалежність міста, а перемога над іншим шумерським містом Кіш принесла Уруку панування в Південній Месопотамії. В XXVIII — XXIV ст. до н. е. Урук увійшов у союз міст Дворіччя, але в XXV ст. до н. е. гегемонія в регіоні перейшла до міста Уру, а в кінці XXIV ст. до н. е. Урук був завойований Саргоном Давнім, який зруйнував стіни міста і включив його в засноване ним царство Аккад.
Урук залишався важливим храмовим містом до кінця першого тисячоліття до н. е., з часом увійшов до Вавилонського, Ахеменідського, Селевкідського царств, після чого став занепадати і в третьому столітті нашої ери був зруйнований при завоюванні Сасанідською імперією. З часом посушливий пустельний клімат повністю його повністю знищив. Розкопки на місці існування Урука свідчать про розвинуте виробництво кераміки, знання металургії, існування піктографічної писемності на глиняних табличках.
Сподобалась стаття?
Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Архітектура і будівництво
Азія
Античні часи
#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left20 квітня
22 квітняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

Наверх