цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Мессіна після землетрусу
Найбільший землетрус у Європі
4621
28 грудня 1908 року на півдні Італії стався найбільший із документально зареєстрованих в Європі землетрусів. Лише в сицилійському місті Мессіна загинуло близько 80 тисяч чоловік, а загальна кількість жертв землетрусу, цунамі і проливних дощів оцінюється в 160-250 тисяч осіб.
На обкладинці - Мессіна після землетрусу.
За періодичну сейсмічну активність в районі, що охоплює Сіцилію і Калабрію, їх здавна в Італії називають "терра баллеріна" - танцююча земля. У 1693 році від землетрусу на півдні Сицілії загинуло близько 60 тисяч чоловік, а в 1783 на тіренському узбережжі Калабрії - не менше 50 тисяч. Землетрус же 1908 року привів до значно більших жертв.
Перший поштовх силою 7,5 балів за шкалою Ріхтера стався о 5-20 ранку і викликав цунамі висотою до 12 метрів, що привело до руйнації 90% будівель в двох великих містах по обидва боки Мессінської протоки - Мессіні і Реджио-ді-Калабрія - і ще в 25-и інших населених пунктах. Менш значні руйнування стались в радіусі 200 кілометрів від епіцентру землетрусу. За першим поштовхом, що тривав секунд 10, через кілька хвилин сталася ще серія поштовхів, менш потужних, але більш тривалих, які поступово затухаючи повторювалися ще два дні і разом з проливними дощами довершили руйнування. Лише в Мессіні із 145 тисяч жителів загинуло 80 тисяч, а в Реджио-ді-Калабріа з 34 тисяч - 25 тисяч.
Першу допомогу постраждалим надали моряки британських і російських кораблів, що перебували неподалік трагедії. Вони організували рятувальні роботи, розгорнули польовий госпіталь і відновили громадський порядок. 30 грудня в Мессіну на військовому кораблі "Неаполь" прибув король Італії Віктор Еммануїл III, за розпорядженням якого наступного року почалось відновлення зруйнованих міст. З цією метою частина місцевих жителів була переселена в інші частини Італії, а частина емігрувала до Америки.

Теги: Землетрус, Італія.

Дивіться також

Зречення Едварда VIII
Сьогодні
Зречення Едварда VIII
Катастрофи
Європа
Нова історія

Головні події 28 грудня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-16 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх