цей день
Заголовки
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
Моя історія
Підтримати
Перша Індокитайська війна
20 грудня 1946 року, на наступний день після того, як французькі війська придушили у Ханої заколот, організований прокомуністичними силами під керівництвом Хо Ши Міна, він звернувся із закликом до всіх в'єтнамців піднятись на боротьбу із французькими колоніалістами - почалась 1-а Індокитайська війна.
5299
Війни
Хо Ши Мін народився в 1890 році в Хоанг Тру, в 1911 році, найнявшись поваром на французький пароплав, залишив батьківщину і кілька років плавав на різних суднах, допоки не оселився спочатку в Лондоні, а потім у Парижі, де в 1920 році став одним із засновників Французької компартії. Пізніше він перебував у СРСР, де вивчав тактику революційної бороьби і активно рацював в Комінтерні. В 1924 році Хо переїхав до Китаю, де намагався створити компартію із числа в'єтнамських комуністів-емігрантів. Висланий з Китаю в 1927 році за підпільну діяльність, Хо Ши Мін багато подорожував і в 1941 році повернувся у В'єтнам, де для завоювання його батьківщиною незалежності створив повстанську армію - В'єтмін.
У 1940 році Французький Індокитай був окупований японцями, котрі співпрацювали із офіційним профашистським французьким урядом Віши. Тим часом Хо налагодив стосунки із союзниками по антивісівській коаліції і вів активну партизанську війну на півдні Китаю. На момент капітуляції Японії у вересні 1945 року Хо Ши Мін мав достатньо сил і міжнародного авторитету, щоб проголосити незалежність В'єтнаму. Французи, котрі контролювали південь країни, почали переговори з комуністами Північного В'єтнаму про умови об'єнання країни, але у листопаді 1946 року вони закінчились безрезультатно, і французькі військові кораблі провели атаку міста Хайфон, де були сконцентровані великі повстанські сили. У відповідь у грудні війська В'єтміну здійснили спробу захопити Ханой, але були відкинуті далеко на північ і перейшли до партизанської війни проти французьких колоніальних сил.
Конфлікт тривав вісім років при підтримці комуністичним Китаєм В'єтміна, а США - Франції і в'єтнамських антикомуністичних сил. У 1954 році, після ряду суттєвих поразок, на конференції в Женеві Франція погодилась на розділення В'єтнаму по 17-й паралелі: Хо Ши Мін отримував контроль над Північним В'єтнамом, а імператор Бао Дай - над Південним.

Коментарі

Дивіться також

Знищення храму Артеміди
Сьогодні
Знищення храму Артеміди
Війни
Політика
Азія
Новітня історія

Головні події 20 грудня

#ЦейДень
Події, факти, персоналії
© 2001-17 Володимир Лук'янюк
Про


Наверх